قهرمانان و مدال آوران مسابقات جهانی و المپیکی مازندران پیش از اعزام با حضور درمزار ۲ تن از شهدای گمنام تدفین شده در حسینیه عاشقان کربلا ساری ،زیارت عاشورا را قرائت و سینه زنی کردند.
قهرمانان ورزشی مازندران گفتند :توکل به اهل بیت ( ع) به ویژه آقا امام حسین ( ع) قوت قلبی برای ورزشکاران در عرصه های داخلی و خارجی است.
قاسم رضایی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی وزن ۹۸ کیلوگرم المپیک ۲۰۱۶ ریو در گفت و گو با ایرنا از امام حسین ( ع) به عنوان امام آزاد اندیشان یاد کرد و گفت: امروز شور و هیجان اربعین حسینی برای مسلمانان جهان اسلام افتخاری بزرگ محسوب می شود.
وی اضافه کرد: ورزشکاران همانند آحاد مردم ارادت ویژه ای به اهل بیت ( ع) دارند و ورزشکاران قبل از حضور در عرصه های رقابتی با یاد و نام معصومین وارد میدان می شوند.
بهداد سلیمی دارنده طلا دسته ۱۰۵+ کیلوگرم وزنه برداری المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز در مراسم بدرقه گفت: ارزش و آرمان های اهل بیت همواره در رفتار های اجتماعی قهرمانان ورزشکار تجلی پیدا می کند.
وی اضافه کرد: منش و کردار پهلوانی و قهرمانی ورزشکاران نظام جمهوری اسلامی بر گرفته از ائمه اطهار است و تمام سعی و تلاش بر این است که بتوانیم معصومین را الگوی اصلی خود قرار بدهیم.
وی حضور در اربعین حسینی را افتخاری برای ورزشکاران دانست و گفت: قهرمانان ورزشی مازندران در کنار هزاران نفر از مشتاقان امام حسین ( ع) ارادت خودشان را به آقا امام حسین (ع) ، ابوالفضل العباس و یاران باوفایش ابراز می کنند.
بر اساس آخرین آمارحج و زیارت مازندران تاکنون حدود ۴۵ هزار زائر برای عزیمت به کربلا در سامانه مشتاقان اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.