از عدالت جنسیتی فاصله گرفته ایم

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: با بیان اینکه در کشور ما از آنچه به عنوان عدالت جنسیتی یاد می کنیم از آن فاصله گرفته ایم، گفت: به همین دلیل ناچاریم مشاورانی گذاشته شود تا این فاصله کم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، فهیمه فرهمندپور در نشست مشاوران امور بانوان فرمانداری های غرب مازندران و نمایندگان دستگاههای اداری که در فرمانداری نوشهر برگزار شد، با تقدیر از پیگیری های دکتر جمشیدی مدیر کل بانوان استانداری مازندران در جهت ارتقای وضعیت زنان در استان، اظهار کرد: کار در حوزه زنان سخت است و کسانی که در این حوزه کار می کنند با دغدغه و از روی تعهدی که دارند فعال هستند و  برای پرورش نسل امروز به عنوان مادران فردا تلاش می کنند.

وی افزود: در نظام مدیریت و بودجه هیچ تقسیم بندی و خط کشی بین زنان و مردان صورت نگرفته است و اگر امکاناتی از نظر زیرساختی در جامعه هست مربوط به آحاد کشور است.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان تصریح کرد: در کشور ما با وجود وجود زیرساخت ها چرا بازهم دسترسی زنان به امکانات و  فرصت ها و موقعیت ها کم است؟

فرهمند پور با بیان اینکه عدالت از مباحث مهم است، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد در کشورهای توسعه یافته نیازی به تلاش ساختارهای ویژه بانوان وجود ندارد و به طور نسبی توزیع عادلانه فرصت ها نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه در کشور ما از آنچه به عنوان عدالت جنسیتی یاد می کنیم از آن فاصله گرفته ایم، گفت: به همین دلیل ناچاریم مشاورانی گذاشته شود تا این فاصله کم شود.

این مسئول ادامه داد: وقتی عدالت به معنای واقعی باشد نیاز به مشاور بانوان نیست.

فرهمندپور با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از مطالبات زنان ما مطالبات یک زن نیست، متذکر شد: باید در ازای شایستگی،جایگاه خود را پیدا کنیم. 

وی با اشاره به ویژگی های عدالت دولت در دوره مهدویت، اظهار کرد: امنیت زنان یکی از شاخصه های دولت کریمه مهدویت است.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان خاطر نشان کرد: مشاور امور بانوان اصلی ترین حوزه کارشناسی در یک دستگاه برای بررسی ماموریت های آن دستگاه با امور بانوان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *