عباس فروتن ، تنها طلایی کشتی آزاد در اسلواکی

نسیم ورزش : عباس فروتن در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد جوانان جهان طلایی شد تا جایگاه سومی ایران هم تثبیت شود.

 عباس فروتن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان به میزبانی اسلواکی آغاز شد. این مسابقات در ۵ وزن اول برای ایران خیلی خوب سپری نشد و فقط در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی بعد از راهیابی مقتدرانه به فینال، در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب ساین کازیریک از روسیه شد و به مدال نقره رسید.

۴ کشتی گیر دیگر ایران در ۵ وزن نخست دستشان از مدال کوتاه ماند تا همه امیدها برای کسب مدال های خوشرنگ به ۵ وزن دوم باشد.

رقابت های پنج وزن دوم هم دیروز در شهر ترناوا اسلواکی برگزار شد که در پایان دیدارهای مقدماتی عباس فروتن در وزن ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، ابوالفضل هاشمی در وزن ۸۶ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و امیر یاری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در گروه بازنده ها قرار گرفت. ۲ کشتی گیر دیگر ایران هم از دور رقابت ها کنار رفتند.

کشتی های مراحل شانس مجدد،‌رده بندی و فینال ۵ وزن دوم امروز برگزار شد تا پرونده این رقابت ها بسته شود. ابتدا امیر یاری با شکست ۵ بر ۵ حریف ترکیه ای خود در گروه شانس مجدد به دیدار رده بندی راه یافت و تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جوانان جهان در اسلواکی به مصاف حریف ازبکستانی می رود.

در ادامه ابوالفضل هاشمی با شکست ۶ بر ۵ حریف گرجستانی صاحب مدال برنز وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد جوانان جهان در اسلواکی شد.

تنها شانس ایران برای کسب مدال طلا در این دوره در وزن ۹۲ کیلوگرم بود که عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ارهان یایلاجی از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم سانجیت از هند را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله مقابل کوخ خوگایف از روسیه با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی امشب در دیدار فینال به مصاف علیشیر یرگالی از قزاقستان رفت و ۱۱ بر صفر این حریف را هم شکست داد تا تنها طلایی ایران در این رقابت ها لقب بگیرد.

قبل از برگزاری مسابقات فینال روسیه قهرمانی خود را قطعی کرده بود. ایران هم برای کسب مقام سوم و تکرار این عنوان که سال گذشته نیز کسب شده بود، تلاش می کرد که با این مدال طلا به آن رسید.

به این ترتیب تیم ایران پس از روسیه و آمریکا به مقام سوم جهان دست پیدا کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو