عاشورزاده و خدابخشی در جایگاه نخست

 

نسیم ورزش : فدراسیون جهانی تکواندو ، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه جولای ۲۰۱۶ اعلام کرد که این جایگاه، رنکینگ پایانی تکواندوکاران برای چیدمان جدول قرعه‌کشی ورزشکاران برای بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ خواهد بود.

در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۲ به طور کل از جدول رده‌بندی حذف و از امتیازات سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ترتیب ۷۵ و ۵۰ درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ ۲۵ درصد از امتیازات ماه قبل در سال ۲۰۱۵ کسر خواهد شد که در این ماه، از امتیازات مسابقات ماه ژوئن ۲۰۱۶، امتیاز کسر شده است.

اما براساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، که آخرین رنکینگ ورزشکاران برای بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ محسوب می‌شود، فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم که تکواندوکاران ایران در بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ خواهند بود، به ترتیب در رده‌ی یکم (۴۲۸/۳۲)، یکم (۳۶۰/۱۸)، سوم (۳۰۲/۶۳) و بیست و یکم (۹۴/۹۵) اوزان خود هستند.

با توجه به اینکه فدراسیون جهانی تکواندو، قرعه‌کشی بازیهای المپیک ریو ۲۰۱۶ را براساس رنکینگ این ماه (جولای) می‌چیند، با بررسی کامل رنکینگ سایر رقبای کشورمان در المپیک ریو ۲۰۱۶ به زودی جدول قرعه کشی ۴ تکواندوکار المپیکی کشورمان از سوی روابط عمومی فدراسیون تکواندو اعلام می‌شود.

اما به غیر از تکواندوکاران المپیکی کشورمان، در وزن ۵۸- کیلوگرم، نفر دوم عاشورزاده در تیم ملی یعنی «آرمین هادی پور» با کسب ۱۸۲/۱۹ امتیاز در رده دوازدهم جدول رده‌بندی است. در وزن ۶۸- کیلوگرم «بهنام اسبقی» با امتیاز ۱۹۱/۸۱ و «ابوالفضل یعقوبی» با ۱۸۲/۷۸ امتیاز به ترتیب در رده های هفتم و هشتم وزن دوم المپیکی قرار دارد. «مسعود حجی‌زواره»، در وزن ۸۰- کیلوگرم و نفر دوم خدابخشی در تیم ملی با ۲۲۶/۰۲ امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی جای دارد و «امید عمیدی» که بعنوان نفر دوم مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم است، با ۱۳۹/۹ امتیاز بیست و دوم است.

هدایت تیم ملی مردان ایران در بازیهای المپیک ریو برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی است و هدایت تیم ملی زنان کشورمان را مهرو کمرانی بعنوان سرمربی برعهده دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *