عاشورزاده به مدال نقره رسید/ عاشورزاده: در المپیک جبران می‌کنم/نتوانستم جلوی اشکهایم را بگیرم

نسیم ورزش: دو ملی‌پوش تکواندوی ایران در مسابقات گرندپری موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شدند.

فرزان عاشورزاده

در پایان رقابت های تکواندوکاران وزن ۵۸- کیلوگرم در مسابقات فینال گرندپری مکزیک، «تائی هون کیم» از کره جنوبی طلا گرفت، فرزان عاشورزاده به مدال نقره دست یافت و «کسر رودریگز» از مکزیک به مدال برنز رسید.

 تکواندوکار وزن اولی کشورمان برای کسب این نشان ارزشمند در اولین دیدار خود در این رقابت ها به مصاف «لوکاس گازمان» از آرژانتین رفت که در پایان سه راند مبارزه توانست با نتیجه ۸ بر ۵ به برتری دست پیدا کند و راهی مرحله نیمه نهایی شود. او سپس با شکست «کسر رودریگز» از مکزیک (۷-۴)، قهرمان بازیهای پان امریکا در سال ۲۰۱۴ و دارنده مدال برنز گرندپری در سال ۲۰۱۴، فینالیست شد و در مرحله پایانی این رقابت ها رو در روی «تائی‌هون کیم» از کره جنوبی قرار گرفت.

 عاشورزاده در فینال این رقابت ها در ثانیه های پایانی نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و ۴۸ امتیاز به اندوخته هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

 مدال وزن ۵۸- کیلوگرم توسط کیومرث هاشمی، رییس کمیته ملی المپیک کشورمان اهدا شد.

در ادامه پیکارهای تکواندوکاران وزن سوم مردان در مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۵، مسعود حجی زواره، از سد نماینده روس ها گذشت و به نشان برنز دست یافت. تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان، در نخستین گام این مسابقات رو در روی «دامون سانسوم» از انگلیس نایب قهرمان جهان ۲۰۱۵، قرار گرفت و پس از تساوی ۵ بر ۵، در راند طلایی به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

 حجی زواره در ادامه با «آرون کوک» از مولداوی، نفر دوم رنکینگ المپیک، دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۵، قهرمان ۳دوره مسابقات اروپا و دارنده یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز گرندپری مبارزه کرد و در حالیکه تا ثانیه های پایانی در این مسابقه پیش بود اما با پاک شدن ضربه سه امتیازی او توسط داوران نتیجه را ۴ بر ۳ واگذار کرد و از رسیدن به فینال بازماند.

 وی در ادامه برای کسب مدال برنز این رقابت ها به مصاف «البرت گائون» از روسیه، که سال گذشته مدال طلای مسابقات فینال گرندپری ۲۰۱۴ را بدست آورده بود، رفت، که در یک مبارزه هوشمندانه توانست همانند مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی برنده از شیاپ چانگ خارج شود و بر سکوی سوم بایستد.

فرزان عاشورزاده می‌گوید با نقره مسابقات فینال جایزه بزرگ در مکزیک شرمنده مردم شده زیرا همه توقع طلا از او داشتند.

فرزان عاشورزاده در اولین روز از رقابت‌های مرحله نهایی گرندپری در مکزیک به مدال نقره رسید. او که سال گذشته در همین مسابقات توانست مدال طلا کسب کند، امیدوار به تکرار قهرمانی بود و در دو مبارزه اول خود نیز نمایش خوبی داشت اما در دیدار فینال در حالیکه از رقیب کره‌ای خود جلو بود تنها دو ثانیه مانده به پایان مسابقه نتیجه را واگذار کرد و در شرایطی که مدال طلا در دستانش بود حریف کره‌ای این مدال را از چنگ “سونامی تکواندوی جهان” خارج کرد.

فرزان عاشورزاده

فرزان عاشورزاده در خصوص مدال نقره‌اش در گرندپری مکزیک گفت: من برای کسب مدال طلا به مکزیک آمدم و انگیزه گرفتن مدال طلا را داشتم. دو رقیب اولم را نیز به خوبی شکست دادم اما نمی‌دانم چه شد که حریف کره‌ای در ثانیه‌های پایانی مبارزه از من امتیاز گرفت و مدال طلا نصیب او شد. من این حریف را سال گذشته شکست داده بودم و فکر می‌کردم امسال نیز برابر او پیروز شوم اما او در زمان بدی از من جلو افتاد و در چند ثانیه مانده به پایان مبارزه نتوانستم نتیجه را جبران کنم.

 وی ادامه داد: همه مردم از من توقع مدال طلا دارند. من هم برای طلا رفته بودم اما چه کنم که نشد. تمام تلاشم را کردم و می‌دانم شرمنده مردم شدم که نتوانستم انتظاراتشان را برآورده کنم. من می‌خواستم در این رقابت‌ها قهرمانی خود را تکرار کنم.

 او با اشاره به اشک ریختنش در پای سکو، گفت: انتظار کسب طلا داشتم و وقتی مدالم نقره‌ شد نتوانستم جلوی خود را بگیرم و روی سکوی نایب قهرمانی گریه کردم. امیدوارم که در المپیک ریودوژانیرو این نتیجه را جبران کنم و به مدال طلا برسم.

 اهدای مدال‌های وزن ۵۸- کیلوگرم مسابقات جایزه بزرگ مکزیک توسط کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک انجام شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *