طیبی: می‌خواهیم اسپانیا را شکست بدهیم/ادامه‌دهنده راه شمسایی هستم

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه می‌خواهد ادامه دهنده راه وحید شمسایی باشد، گفت: گلم به اسپانیا در جام جهانی تایلند مهمترین گل دوران زندگی‌ام بوده است.

 تیم ملی فوتسال ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در آستانه مسابقات جام جهانی فوتسال، سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در گزارشی به عملکرد حسین طیبی در تیم ملی فوتسال ایران پرداخت و با تمجید از این بازیکن و با گفتگویی که با طیبی داشته است، به شرایط تیم ملی ایران قبل از حضور در جام جهانی کلمبیا پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «زمانی که حسین طیبی پایش را به سالن هورمارک در اولین دیدار ایران در مسابقات جام جهانی تایلند گذاشت، به سختی می‌توانست تصور کند گل تساوی به اسپانیا، تیم فینالیست جام جهانی، را برای ایران به ثمر برساند. طیبی که آن زمان ۲۴ ساله بود، سومین بازیکن جوان ایران در جامهای جهانی بود. او بازی با اسپانیا را از روی نیمکت شروع کرد اما بعد از ورود به زمین برای ایران گلزنی کرد.»

طیبی همچنین گفتگویی با سایت فیفا انجام داده است. وی در این مصاحبه گفت: « به نظرم در آن بازی حتی می‌توانستیم اسپانیا را شکست بدهیم. من شروع بهتر از این را در جام جهانی نمی‌توانستم تصور کنم زیرا گل من یک امتیاز برای ایران به ارمغان آورد. ما در آن مسابقه با قلبمان بازی کردیم. ما برای صعود در جام جهانی و گرفتن نتایج مثبت مصمم بودیم. کادر فنی تیم ایران سبک بازی در عمق اسپانیا را به خوبی آنالیز کرده بود. اسپانیا مقابل ما عملکرد بسیار خوبی داشت. آنها تیم فوق العاده ای هستند و برای این تیم احترام زیادی قائلم.»

در ادامه این گزارش آمده است: «ایران بعد از بازی با اسپانیا به مصاف مراکش و پاناما رفت و توانست به عنوان تیم دوم بعد از اسپانیا به مرحله یک شانزدهم برسد ولی مقابل کلمبیا شکست خورد و حذف شد.»

طیبی درباره بازی با کلمبیا هم به سایت فیفا گفت: «شکست از کلمبیا و حذف از جام جهانی واقعا ناراحت کننده بود. به خوبی آن بازی را به یاد می‌آورم. ما هیچ شانسی به کلمبیا ندادیم ولی در نهایت بازنده شدیم. قبل از جام جهانی هیچکس تصورش را نمی‌کرد در این مرحله حذف شویم ولی فوتسال روی بی رحم خودش را به ما در آن روز نشان داد.»

سایت فدراسیون جهانی همچنین به گروه ایران در این دوره از مسابقات جام جهانی هم اشاره کرده است: «ایران در مرحله گروهی با تیم‌های نام آشنایی مصاف می دهد از جمله اسپانیا و مراکش که طیبی چهار سال پیش با آنها بازی کرد. البته کیفیت سومین حریف ایران یعنی آذربایجان ناشناخته‌تر است. قهرمان آسیا روز دوازدهم سپتامبر در مرحله گروهی با اسپانیا بازی خواهد کرد. طیبی تاکید می‌کند که او و هم‌تیمی‌هایش برای پیروزی مقابل اسپانیا به زمین می‌روند.»

طیبی در این خصوص گفت: «می‌توانم به شما اطمینان بدهم هر زمانی که بازیکنان تیم ملی ایران وارد زمین می‌شوند، برای پیروزی تلاش می‌کنند زیرا ما در جمع مدعیان اول فوتسال هستیم. ما برای اسپانیا احترام قائلیم ولی می‌خواهیم در اولین مسابقه خود در کلمبیا پیروز شویم. بازی‌های ایران و اسپانیا همیشه تماشایی و جذاب بوده است ولی مصمم هستیم تا اینبار به برتری برسیم. می دانیم که آذربایجان هم تیم قدرتمندی دارد اگرچه تا الان با آنها بازی نکرده‌ایم. اعضای کادر فنی تیم ملی دو مسابقه از آذربایجان را مشاهده کرده و ما به گفته‌اند که آنها هم خوب بازی می‌کنند.»

در ادامه گفتگو با بازیکن تیم ملی فوتسال ایران آمده است: «فکر می‌کنم که تمام تیم‌ها پیشرفت کرده‌اند. به این ترتیب بازی آسانی وجود نخواهد داشت. با این حال ما بهترین عملکردمان را به نمایش خواهیم گذاشت و قصد داریم به نیمه نهایی برسیم و در جمع چهار تیم باشیم. ما با قلبهایمان بازی خواهیم کرد. با احترام به تمام تیم‌ها باید بگویم ایران برای موفقیت مصمم است.»

بخش پایانی این گزارش هم به وحید شمسایی و تاثیر کاپیتان پیشین تیم ملی روی حسین طیبی اشاره شده است. طیبی از شمسایی به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتسال دنیا یاد کرده است: «وحید یک اسطوره واقعی است و من هم احترام زیادی برایش قائلم. او یک مرد بزرگ است که افتخارات زیادی در فوتسال به دست آورده. افتخار می‌کنم که مرا با شمسایی مقایسه می‌کنند. می‌خواهم ادامه دهنده راه او باشم.»

طیبی همچنین درباره گلزنی در جام جهانی هم گفت: « از اینکه توانستم در جام جهانی قبل به اسپانیا گل بزنم بسیار خوشحالم. این مهمترین گل دوران فوتسال من بوده است. گلزنی در جام جهانی قطعا برای هر بازیکن فراموش شدنی نیست. اینکه نام شما در بین اسامی گلزنان جام جهانی باشد خیلی هیجان انگیز است ولی موفقیت تیم برایم مهمتر از موفقیت فردی است.»

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *