کمیل قاسمی :برای طلا به ریو رفته بودم/ فشارهای زیادی را متحمل شدم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش کمیل قاسمی دارنده مدال نقره المپیک ریو گفت: خدا را شکر می‌کنم که توانستم ۴ سال بعد از المپیک لندن در المپیک ریو هم مدال بگیرم.

کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

کمیل قاسمی که توانست در سنگین‌وزن کشتی آزاد مدال نقره را کسب کند، پس از بازگشت به ایران در فردوگاه امام گفت: من برای طلا به ریو رفته بودم اما در فینال نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که نتوانستم آن طور که باید و شاید ظاهر شوم. اما خدا را شکر می‌کنم که توانستم ۴ سال بعد از المپیک لندن در ریو هم مدال بگیرم.

 قاسمی ادامه داد: عملکرد کلی تیم ملی کشتی آزاد به نظر من درخشان بود چرا که کشتی آزاد توانست ۳ مدال از ۸ مدال کاروان ایران در المپیک ریو را کسب کند و این خود گویای عملکرد خوب ما بود.

 دارنده مدال نقره المپیک ریو در پایان درباره برنامه بعدی اش خاطرنشان کرد: سعی دارم بعد از ریو مدتی را استراحت کنم چرا که فشارهای زیادی را روی هم رفته متحمل شدم و فکر می‌کنم بعد از مدتی بتوانم تصمیم‌ را برای ادامه کارم بگیرم.لازم به ذکر است

کمیل قاسمی متولد اسفند ۱۳۶۶ در جویبار مازندران ، قد : ۱۸۰ ، وزن : ۱۲۰، کشتی‌گیر ایرانی است. وی برنده دو مدال برنز مسابقات جهانی کشتی جوانان و یک مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا است.

مسابقات قاسمی در مسابقات جهانی کشتی جوانان در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ در چین و ترکیه در وزن ۹۶ کیلوگرم برنده دو مدال برنز شد. او در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۱ در تاشکند موفق به کسب مدال نقره در وزن ۱۲۰ کیلوگرم شد. در المپیک ۲۰۱۲ لندن کمیل قاسمی، برای رقابتهای المپیک بعنوان نماینده سنگین وزن ایران انتخاب شد. برای این عضویت، بین او و پرویز هادی، قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۲ یک مسابقه انتخابی برگزار شد که در نهایت کمیل قاسمی با پیروزی در انتخابی به عضویت تیم ملی درآمد. او در راه رسیدن به مدال برنز ابتدا نماینده کشور کانادا را در دو تایم شکست داد، سپس در برابر تایمازوف قدرتمند در دو تایم با بدشانسی در کلینچ شکست خورد. سپس در مرحله رپه شاژ ماتوهین از آلمان را در دوتایم شکست داد و در نهایت تارول دلاگنف آمریکایی را در سه تایم مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. کمیل قاسمی در المپیک ۲۰۱۶ ریو کمیل قاسمی قهرمان ۱۲۵ کیلوگرم ایران و برنده مدال برنز المپیک لندن در گروهی دشوار قرار گرفته بود. او که بعد از یک مسابقه انتخابی پرسروصدا و جنجالی به عضویت تیم ملی درآمده در دور نخست با «کوری یارویس» از کانادا روبه‌رو می‌شود و در صورت برتری مقابل این آزادکار، با برنده جدال نمایندگان تونس و مصر رفت. پتریاشویلی از گرجستان، ماخوف از روسیه، دلاگنف آمریکایی و ماگمدوف از آذربایجان در گروه قاسمی حضور دارند. طاها آق گول از ترکیه قهرمان جهان است و مدعی اصلی این وزن. او در المپیک قبلی هم حضور داشت و در ۲۱ سالگی به بلال ماخوف باخت. ماخوف هم به عنوان مدعی عنوان قهرمانی در ریو حضور خواهد داشت. جمال‌الدین ماگومدوف از آذربایجان، لوان بریانیدزه از ارمنستان، ترول دلاگنف آمریکایی و نماینده گرجستان نیز چشم به سکوی افتخار این وزن دوخته‌اند. کار قاسمی برای کسب مدال در المپیک بسیار دشوار بود. پیروزی ۵-۲ مقابل کوری یارویس از کانادایی و صعود به یک‌هشتم پیروزی ۷ بر صفر مقابل حریفی از مصر و صعود به یک چهارم پیروزی مقابل پتریاشویلی از گرجستانی و صعود به نیمه نهایی پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل دلاگنف از آمریکا و صعود به فینال دیدار نیمه نهایی کمیل قاسمی در المپیک ریو با دلاگنف به سرشاخ نرسید و در همان ابتدا کمیل حریف را خاک کرد و با ۵ بارانداز پی در پی در ثانیه سی‌وسوم ۱۰ امتیاز را به دست آورد تا با امتیاز عالی راهی فینال شود. این یک نمایش درخشان و بی‌نظیر از کشتی‌گیر فوق‌سنگین ایران بود. او با اجرای فنی باورنکردنی حریف خود را آنچنان بارانداز کرد که در باور هیچ کس نمی‌گنجید، کاری که کمتر در و زن ۱۲۵ کیلوی المپیک کسی قادر به انجام آن است.

همسر کمیل قاسمی نتایج کشتی آزاد ایران خانواده کمیل قاسمی بیوگرافی کمیل قاسمی اینستاگرام کمیلی قاسمی ایرانیان در المپیک ۲۰۱۶ المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو  کمیل قاسمی در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم المپیک به روی تشک رفت تا برای مدال طلا تنها طاها آکگول ترکیه ای را رو در رو داشته باشد. دارنده ۲ مدال طلای جهان از ترکیه مطرح ترین چهره سنگین وزن است اما نمایش خیره کننده کمیل در دیدار نیمه نهایی مقابل دلاگنف حالا از او یک ستاره ساخته است، ستاره ای که در ۳۳ ثانیه حریف آمریکایی را با امتیاز عالی شکست داد. حالا مبارزه با طاها آکگول تکلیف قهرمان را مشخص می کند. ۲ اخطار پی در پی برای کمیل قاسمی ۲ امتیاز را برای آکگول به همراه داشت و خارج شدن پای کمیل از تشک نتیجه مبارزه را ۳ برصفر کرد. همسر کمیل قاسمی نتایج کشتی آزاد ایران خانواده کمیل قاسمی بیوگرافی کمیل قاسمی اینستاگرام کمیلی قاسمی ایرانیان در المپیک ۲۰۱۶ المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو  تک امتیاز کمیل در ثانیه های پایانی امتیازات را برای ۳ بر یک کرد اما مبارزه با همین نتیجه به پایان رسید تا اولین مدال نقره کاروان ایران به دست او کسب شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *