ضریب سلامت آب آشامیدنی شهروندان ساری افزایش یافت

نسیم ورزش : ضریب سلامت آب آشامیدنی شهروندان ساری روز پنجشنبه همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر با بهره برداری از طرح ارتقاء آزمایشگاه مرجع تصفیه خانه استان مازندران واقع در این شهرستان افزایش یافت .

 

ضریب سلامت آب آشامیدنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، طرح ارتقاء آزمایشگاه مرجع اندازه گیری آلودگی آب و فاضلاب ساری با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در تصفیه خانه ‘ عالیواک ‘ واقع در جاده فرح آباد ساری مورد بهره برداری قرار گرفت .
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران در این آئین گفت که تجهیزات جدید آزمایشگاهی با چهار میلیارد ریال هزینه در سال جاری خریداری و نصب شد.
محمدرضا محمودی افزود : با نصب این تجهیزات ، آزمایشگاه تصفیه خانه ساری از وضعیت معمولی به یک آزمایشگاه مرجع تبدیل شده است .
وی گفت : اکنون این آزمایشگاه قابلیت تشخیص فلزات سنگین در آب مانند آنیون ها و کاتیون ها ، سموم کشاورزی و صنعتی ، شناسایی میکروب های درون آب در انواع شکل ها و در بخش بیولوژیکی و شناسایی انواع جلبک ها ، پلانگتون ها و فیتو پلانگتون ها را مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی تعریف شده دارد.
محمودی توضیح داد : در این آزمایشگاه از این پس آزمایش ها به صورت ماهانه برای بخش میکروبی ، ۶ ماهه برای مواد شیمیایی و ۲ ساله برای تشخیص فلزات سنگین انجام می شود.
** آغاز ساخت سامانه تله متریک
همچنین امروز به صورت همزمان مرحله اول ایجاد سامانه پایش ، کنترل و مدیریت لحظه ای و متمرکز آب آشامیدنی شهر ساری موسوم به ‘ تله متریک ‘ و ‘ تله کنترل ‘ آغاز شد.
معاون بهره برداری آب و فاضلاب شهری مازندران هدف از اجرای این طرح را کنترل لحظه ای اطلاعات منابع آب شهر ساری از جمله در مخازن و چاهها و رصد کاهش یا افزایش مصرف و میزان فشار شبکه آب رسانی این شهر اعلام کرد.
محمودی گفت که این طرح در سه مرحله اجرا می شود که مرحله اول آن امروز با پیش بینی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .
وی افزود : در مرحله نخست ، تله متریک و تله کنترل ۱۷ حلقه چاه آب و مخازن همراه با ایستگاههای پمپاژ و اتاق کنترل به شبکه کنترل متمرکز متصل می شود .
محمودی گفت که در مرحله دوم این طرح در سال ۹۷ بقیه چاههای آب در مدار قرار می گیرد و مرحله سوم نیز در سال ۹۸ تمامی شبکه توزیع آب شهرستان ساری به سامانه کنترل مدیریت آب متصل خواهد شد.
وی آسان سازی مدیریت شبکه آب آشامیدنی و جلوگیری از هدر رفت آب در کوتاهترین زمان از طریق کاهش بی دلیل افت فشار در مناطق مختلف را از مزیت های اجرای این طرح برشمرد.
معاون آب و فاضلاب شهری مازندران گفت : در سال های گذشته به دلیل مدیریت دستی و انسانی آب بخصوص آب شهری شاهد هدر رفتن میزان زیادی از آب شرب شهرها بودیم که با اجرای این طرح ، این مشکل رفع خواهد شد .
محمودی میزان مصرف آب آشامیدنی شهروندان ساروی را یکهزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود : تنها ۳۵۰ لیتر از این میزان از آب ذخیره شده پشت سد ها تامین و بقیه از سفره های زیر زمینی استخراج می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو