ضرورت صرف جویی در سوخت گاز به دلیل سرمای زیر صفر مازندران

نسیم ورزش : مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت : با توجه به اخطار هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دمای هوا ، علاوه بر ضرورت صرف جویی در سوخت گاز ، در صورت افت فشار ،مشترکان غیر خانگی روی سوخت دوم می روند.

 
صرف جویی در سوخت گاز
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، هواشناسی مازندران امروز دوشنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به کاهش دمای هوای استان به پنج درجه زیر صفر طی روزهای سه شنبه تا صبح پنجشنبه هفته جاری هشدار داد و اعلام کرد که با توجه به تقویت و تداوم توده هوای سرد بارشی به استان مازندران ، بارش باران و برف تا صبح پنجشنبه در استان ادامه دارد.
محمد اسماعیل ابراهیم زاده  میانگین مصرف گاز خانگی در فصل سرد را بیش از ۲۶ میلیون متر مکعب در روز اعلام کرد و اظهار داشت : مازندران بیشترین فاصله را از منابع گازی کشور دارد و به همین دلیل برقراری توازن در مصرف و تولید این انرژی ضروری است.
وی با تاکید بر این که تمرکز دولت بر پایداری جریان گاز خانگی است ، افزود : با توجه به حجم تقاضایی که از سوی مشترکین خانگی وجود دارد ، باید میزان تولید و ظرفیت انتقال گاز افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران از شهروندان خواست تا در مصرف گاز در روزهای سرد صرفه جویی لازم را داشته باشند.
وی گفت : هر چند مشکلی در خطوط انتقال گاز وجود ندارد ، ولی دست اندرکاران شرکت گاز در آماده باش هستند .
او افزود : معمولا اگر سرما تمام کشور را فرا بگیرد و دمای هوا پنج درجه زیر صفر برسد ،افت فشار گاز در استان مازندران محتمل است.
مازندران یک میلیون و۲۱۵ هزار مشترک گاز دارد.
**استفاد از سوخت دوم توسط مشترکان غیر خانگی
ابراهیم زاده همچنین گفت: از سه سال پیش و بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی استانداری مازندران از همه ادارات ، صنایع ، مدارس و دانشگاهها خواسته شده است تا نسبت به دوگانه سوز کردن سامانه گرمایشی خود اقدام کنند تا در صورت افت فشار یا قطعی گاز ، دچار مشکل نشوند.
بر اساس تصمیمات اتخاذ شده ، برقراری مستمر جریان گاز خانگی ، بیمارستان ها و صنایع کم مصرف در اولویت شرکت گاز قرار دارد و صنایع عمده و سپس نیروگاهها نیز در اولویت آخر هستند.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت : در صورت افت فشار گاز ، محدودیت مصرف برای نیروگاهها ، صنایع عمده پر مصرف و سپس کم مصرف به ترتیب اولویت اعمال خواهد شد.
نیروگاه نکا، شرکت صنایع چوب و کاغذ ، کارخانه های سیمان نکا و کیاسر از جمله صنایع بزرگ استان مازندران هستند.
مازندران بیش از ۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد که بر اساس آمارهای رسمی ۶۰ هزار نفر در آنها مشغول کار هستند.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران تاکید کرد: در صورت افت فشار گاز ، خبازی ها برای ادامه فعالیت باید از سوخت جایگزین استفاده کنند.
بر اساس آمار شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور مستقر در ساری ، چهار هزار و ۳۵۰ نانوایی در مازندران فعالیت دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو