صنعت ساری در آستانه سقوط و نابودی/ برگ زرینی در مدیریت حسین زادگان !!!

 

اختصااصی نسیم ورزش: تیم فوتبال صنعت ساری که با هزاران  امید و آرزو در سال ۸۹ با تلاش و پیگیریهای نماینده وقت مردم ساری در مجلس با خرید سهمیه تیم لیگ یکی مهرکام پارس به مرکز استان انتقال و مدیریت آن تحویل اداره کل تربیت بدنی و هیات فوتبال مازندران قرار داده شد.

images2

متاسفانه با عدم درایت مناسب و اشتباهات صرف مدیریتی بعد از دوفصل حضور نا موفق در لیگ دسته اول فوتبال باشگاههای کشور به لیگ پایین تر سقوط کرد و نه تنهاآرزوهای صعود به لیگ برتر فوتبال برای هواداران ساروی محقق نشد بلکه امتیاز لیگ یک هم از دست رفت.

در حالی که به دلیل نابسامانیهای و بدهی های موجود تیم فوتبال صنعت ساری بعد از سقوط این تیم کسی خبری از حال و روز صنعت ساری نمی گرفت و احتمال عدم شرکت در لیگ دو و سقوط و انحلال تیم وجود داشت مدیریت باشگاه صنعت ساری به اصغر یمینی سپرده شد و با تمام فراز و نشیبهای موجود در طول سه فصل مدیریت و تیمداری یمینی ، نتایج آماری مناسبی کسب شد و همواره این تیم از مدعیان صعود به لیگ یک بوده است و اوج نتایج درخشان صنعت ساری در مسابقات جام حذفی قصل گذشته بوده که با شکست دو تیم لیگ برتری پیکان تهران و ملوان بندر انزلی به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی راه یافت و در این مرحله از نفت تهران با ضربات پنالتی شکست خورد که این عملکرد موفق یک تیم لیگ دسته دومی مورد تحسین جامعه فوتبال قرار گرفت.

نتایج درخشان تیم فوتبال صنعت ساری و افزایش محبوبیت و هواداران  این تیم بین شهروندان مرکز استان ،چشم طمع اشخاصی حقیقی و حقوقی  را برای بهره وری سیاسی از این تیم فوتبال بازتر کرد تا به قول خودشان برای سرو سامان دادن به امور مدیریتی و مالی این تیم  میان گود آمدند و با کنار زدن اصغر یمینی فصل جدیدی از مدیریت در باشگاه صنعت ساری آغاز شد!!!

پس از کش و قوسهای فراوان با اصرار مدیرکل دستگاه ورزش مازندران و رییس هیات فوتبال مازندران مالکیت باشگاه تغییر کرد و با حضور مسئولین ارشد ورزش و فوتبال استان بر سر تمرینات این تیم و معارفه مالک جدید رسما فعالیت تیم مدیریتی آغاز شد و قولهای مساعدی در جهت رفع مشکلات مالی داده شد و نام تیم به جوان ساری تغییر داده شد و کورسویی از  امید در دل هواداران بیشمار این تیم روشن شد اما کسی از سرانجام نافرجام این تغییرات خبر نداشت!!!!

گویا مشکلات تیم فوتبال صنعت(جوان) ساری قصد تمام شدن نداشت و از روزهای ابتدای فعالیت تیم مدیریتی جدید حواشی این تیم از تغییرات متعدد سرمربی و مدیر فنی و سرپرست گرفته تا عدم انجام تعهدات مالی و عدم حضور بازیکنان بر سر تمرینات آغاز شد و به مرور زمان این مشکلات بیشتر و بیشتر شد و صنعت ساری که فصل قبل از مدعیان جام حذفی بود در این فصل حتی شرکت نکرد و در لیگ هم از فانوس به دستان ثابت سقوط به لیگ سه می باشد و اوج این شاهکارهای نتایج ضعیف صنعت (جوان) ساری تعطیلی تمرینات و عدم اعزام به بوشهر برای انجام دیدار با شاهین این شهر بود که دلیل آن عدم تامین مخارج مالی این سفر از سوی مالک باشگاه و عدم پاسخگویی به  تماسهای کادر فنی و بازیکنان بوده است.

البته  رئیس هیات فوتبال شهرستان ساری بعد از عدم اعزام تیم صنعت ساری به بوشهر  با مساعدت مالی دو میلیون تومانی از تعطیلی دائمی تمرینات جلوگیری کرده است  ولی بایستی مالک باشگاه صنعت ساری  تصمیمی جدی برای رفع مشکلات مالی بازیکنان و کادر فنی این تیم گرفته و به وعده هایی که در ابتدای حضورش داده است را عملی کند!

حال که تیم صنعت ساری با دخالت و تصمیم مستقیم مدیرکل دستگاه ورزش مازندران در اختیار آقای نماینده قرار گرفته است و این بهارستان نشین دغدغه ای برای این باشگاه ندارد بایستی چاره ای اندیشید تا حداقل سهمیه فوتبال مرکز استان در لیگ دسته دوم باشگاههای کشور حفظ شده و برای دومین بار راه سقوط تیم فوتبال صنعت ساری که با تصمیمات نادرست مدریتی به این حال و روز افتاده است هموارتر نشود و رزومه عدم موفقیت ،سقوط و انحلال  تیمهای فوتبال در مازندران تکمیل نشود!!!

حالا تیم صنعت ساری که بعنوان شکست دهنده تیم های لیگ برتری و مدعی در جام حذفی ثبت شده بود تبدیل به تیمی است که به تعدد تغییر مربی در یک فصل شهره می باشد.

سقوط تیم صنعت ساری با هواداران بیشمار را می توان بعنوان برگ زرینی از مدیریت حسین زادگان تعبیر کرد!!! تصمیماتی غیر ورزشی و اصراری نافرجام صورت گرفت و این سبب ساز اتفاقی نامیمون برای ورزش مرکز مازندران شد.

متولی دستگاه ورزش مازندران باید در برخورد با مسائل ورزشی پخته تر عمل کند تا ورزش مازندران با تصمیمات اشتباه و غیر کارشناسی او به بیراه نرود و چالش های جدید پیرامون ورزش مازندران ایجاد نشود.

به امید روزی که شاهد تصمیمات درست و کارشناسی مدیریتی در ورزش مازندران باشیم…

 1. محمد

  با سلام مطلب بسیار گویا و کامل بوده و واقعا هم حسین زادگان با بی تجربگی در مدیریت ورزش کلان این تیم را به باد داد چرا که فقط می خواست شر این تیم را از سر خودش رد کند و به بهانه کمک به دامادی وی را هم به گودال انداخت حال بهتر است تا کل ورزش استان با مدیریت ضعیف این مدیرکل به چاه نرفته مسئولین دست بکار بشوند که نتایج ضعیف اداره کل در سطح کشور گواه عرایض بنده می باشد.

 2. حسین

  اقای مدیرکل ک اسمتو گذاشتی حبیب ورزش مازندران ، شما حبیب ک نیستی هیچ بلکه بابی تدبیری و سیاسی کاری … ورزش استان زدی .
  ما حبیب …. نمی خوایم. برو تو سیاست به ورزش مازندران بیش ازاین آسیب نزن .

 3. حسین

  مسئول محترم سایت نسیم ورزش :
  صداقت در انتقال مطالب اساس کار خبرنگاریه لطف کنین مطالب رو کم و زیاد ثبت نکنید اگه قرار نطرات ما بصورت سانسور درج این از اخلاق کاری بدور.
  اگه هدف از گذاشتن مطالب در سابت بنوعی سهم خئای از مدیر ورزش بمام بگین نظر ندیم.اینطوری بهتره
  ایشون حبیب سیاسیون نه حبیب ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *