صعود دو کشتی گیر نوجوان به نیمه نهایی قهرمانی جهان

نسیم ورزش : صعود دو کشتی گیر نوجوان به نیمه نهایی قهرمانی جهان / دومین روز رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان رده سنی نوجوانان روز (شنبه ) به میزبانی کرواسی در پنج وزن دوم پیگیری شد و کشتی گیران وزن های ۶۰ و ۹۲ کیلوگرم ایران به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه یافتند.

صعود دو کشتی گیر نوجوان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ رقابت های پنج وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ظهر دیروز به وقت ایران آغاز شد و «شاهین
بداغی» در وزن ۶۰ کیلوگرم و «محمد نصرتی» در وزن ۹۲ کیلوگرم با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند . نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
– در وزن ۴۵ کیلوگرم «امیررضا ده بزرگی» پس از استراحت در دور اول، به مصاف الیاس یانداروف از روسیه در دور دوم رفت و با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
-در وزن ۵۱ کیلوگرم «ایمان محمدی» در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک از سد واچیک ساکیان از روسیه گذشت، وی در دور بعد مقابل موکرمین آکتاس از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ترک در دور بعدی ، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت.
– در وزن ۶۰ کیلوگرم «شاهین بداغی» در دور اول فیلیپ مومی از آمریکا را با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل ولادیسلاو کاراسیف از روسیه با نتیجه ۱۴ بر صفر پیروز شد. بداغی در دور سوم آدام حاجی زادا از آذربایجان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف پراویش از هند می رود.
در وزن ۷۱ کیلوگرم «محمدمهدی هداوند» در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سیمون بورکنهاگن از سوئد را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب استپان استارودوبتسیف از روسیه شد و با توجه به شکست این حریف روس در دور بعد، هداوند از مسابقات حذف شد.
– در وزن ۹۲ کیلوگرم «محمد نصرتی» در دور اول مقابل آرتور وق از مجارستان با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر یک عثمان آیایدین از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز مقابل ایگناس بوکایوسکاس از لیتوانی با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در این مرحله به مصاف لاشا تویلدیانی از گرجستان می رود.
کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان که از روز (۱۵ تیرماه) آغاز شده است ، فردا با معرفی برترین های جهان به کار خود پایان می دهد.
تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان که پیش تر در این رقابت ها حضور داشت، با کسب سه طلا ، یک نقره و سه برنز عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد و روز گذشته به کشور بازگشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو