صعود استقلال با ضربات پنالتی در جام حذفی

نسیم ورزش : تیم فوتبال استقلال تهران با برتری مقابل صبای قم در ضربات پنالتی ، حریف نفت تهران در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی باشگاه های کشور شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، آبی پوشان پایتخت در حضور بیش از ۱۰ هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی به مصاف صبای قم رفته که این دیدار در ۹۰ دقیقه و وقت های اضافه گلی در برنداشت و در ضربات پنالتی استقلال ۵ بر ۳ برنده شد و به یک چهارم نهایی صعود کرد.
قضاوت این دیدار را «احمد صالحی» با کمک های حسن یوسفی و محمد عطایی برعهده داشت.
این دیدار به احترام مرحوم «منصور پورحیدری» پیشکسوت باشگاه استقلال تهران با یک دقیقه سکوت آغاز شد و بازیکنان استقلال با بازوبندهای مشکلی در زمین حاضر شدند. همچنین در دقیقه ۲۲، تماشاگران استقلال یکپارچه به تشویق پورحیدری پرداختند.
نیمه نخست این دیدار با صحنه خاصی همراه نبود و تنها در دقیقه ۱۲، «آرش افشین» که پس از مدت ها در ترکیب اصلی استقلال قرار گرفته است با ضربه آکروباتیک تماشایی دروازه صبا را باز کرد که کمک داور دوم پرچم خود را به نشان آفساید بالا برد تا این گل مردود اعلام شود.
در سایر دقایق استقلالی ها با حرکات از جناحین و ارسال های بلند به دنبال گلزنی بودند و بازیکنان صبای قم نیز روش تدافعی را در دستور کار داشتند.
در نیمه دوم، بازی بسیار کند و محتاط از سوی تیم ها پیگیری شد و در دقیقه ۶۲ استقلال فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد که ضربه سر «بختیار رحمانی» را «حامد لک» دروازه بان صبای قم به خوبی مهار کرد.
در دقیقه ۷۲، نخستین تغویض استقلال صورت گرفت و «بهنام برزای» به دلیل مصدومیت جای خود را به «هرائر مگوییان» داد و دقایقی پس از آن «علی قربانی» جایگزین «آرش افشین» شد.
در نهایت این دیدار در ۹۰ دقیقی گلی دربرنداشت تا وقت های اضافه مسیری برای مشخص شدن تیم پیروز باشد.
در ابتدای وقت اضافه، «امید ابراهیمی» هافبک ملی پوش استقلال تهران به جای «جابر انصاری» به میدان آمد تا خط میاتی آبی پوشان که عملکرد خوبی نداشت، جان تازه ای به خود بگیرد.
در نهایت استقلال در وقت های اضافه نیز نتوانست راهی برای گلزنی پیدا کند تا کار به ضربات مرگبار پنالتی کشیده شود.
در ضربات پنالتی، تمامی ضربات پنالتی استقلالی ها به گل تبدیل شد و در سوی دیگر، «سیدمهدی رحمتی» ضربه «کیوان امرایی» را مهار کرد تا آبی پوشان به برتری ۵ بر ۳ رسیده و صعود کنند.
استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف نفت تهران خواهد رفت.
** ترکیب استقلال تهران:
سیدمهدی رحمتی، سیدمجید حسینی، لئوناردو پادوانی، یعقوب کریمی، بهنام برزای(هرائر مگوییان)، فرشید باقری، بختیار رحمانی، فرشید اسماعیلی، جابر انصاری(امید ابراهیمی)، آرش افشین(علی قربانی) و محسن کریمی
** ترکیب صبای قم:
حامد لک، پویا سیف پناهی، میرهانی هاشمی، مسعود حق جو، قاسم دهنوی، کیوان امرایی، مهران امیری، حمیدرضا دیوسالار، احمد حسن زاده(امید جهانبخش)، وحید علی آبادی(میلاد ابطحی) و رضا عنایتی
بدین ترتیب در پایان مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم های سپاهان، سایپا، نفت تهران، نفت و گاز گچساران، تراکتور سازی تبریز، گسترش فولاد تبریز، ذوب آهن و استقلال تهران به مرحله بعد راه یافتند.
مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های ایران ۳۰ آذرماه با چهار دیدار پیگیری خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو