صادق درودگر در سمت مدیرعاملی باشگاه نساجی ابقا شد

 

نسیم ورزش: مالک باشگاه نساجی صادق درودگر مدیرعامل این فصل نساجی را برای یک فصل دیگر در این سمت منصوب کرد .nassaji

مهدی پرهام مالک باشگاه نساجی در شرایطی به درودگر فرصت دیگری برای ادامه کار در نساجی داد که درگیری های آخر فصل وی با سرمربی نساجی ، همچنان در خاطر هواداران باقی مانده است .

نگاهی گذرا به عملکرد نساجی در فصل اخیر و دوران مدیریت درودگر نشان می دهد، بر خلاف فصل های پیشین ،این تیم قدیمی و ریشه دار مازندران به مراتب کمتر از سال های ماقبل وارد حاشیه های کمرشکن و ویرانگر شد .

تمدید قرارداد پرهام با درودگر که مدیریت چندین ساله در تیم های لیگ برتری را در کارنامه دارد، فرصت مناسبی برای بررسی عملکرد نساجی در فصل اخیر است .

*کادر مدیریت

به خدمت گرفتن صادق درودگر با تجربه در ابتدا امیدوارکننده به نظر می رسید .

در ابتدا این باور در میان هوداران شکل گرفته بود که نساجی این فصل تفاوت فراوانی با فصل های گذشته داشته و نگاه حرفه ای مدیرعامل امتحان پس داده این فصل با مدیرعاملان کم تجربه و فاقد نگاه حرفه ای به فوتبال در سال های گذشته ، برگ برنده این تیم خواهد بود .

بررسی منصفانه عملکرد نساجی نشان می دهد ، درودگر در بسیاری از موارد حرفه ای عمل کرد و تلاش فراوانی کرد تا نساجی را به همان تیمی تبدیل کند که انتظار می رود .

یکی از نکات برجسته مدیرعاملی درودگر ، تسلط فراوان او بر حاشیه های تیم بود و باید پذیرفت نساجی در این فصل بسیار کمتر از سالهای گذشته درگیر حاشیه های درون تیمی بود .

اگر هم نشانه هایی از این حاشیه ها در تیم هویدا می شد در زمانی اندک و با تدبیر مجموعه باشگاه ، کم اثر می شد .

شاید یکی از مواردی که موجب ناکامی درودگر در اجرای کامل نقش مدیرعاملی نساجی شد، شناخت اندک او از لیگ دسته اول فوتبال کشور بود .

درودگر این قواعد را بسیار دیر شناخت و در این شرایط جز اعتراضات بدون نتیجه به نتایج به دست آمده برخی تیم ها ، کار دیگری نکرد .

کورسوی امید درودگر برای صعود در این فصل کم کردن امتیازات مس کرمان است . با شناخت نسبی از شرایط فوتبال کشور می توان حدس زد نتیجه چه خواهد شد . نساجی باید خود را برای فصل آینده لیگ دسته اول آماده کند .

 

*کادر فنی

 نادر دست نشان با نتایجی که در این فصل گرفت ، امتحانش را به طور کامل در نساجی پس داد .

به گفته کارشناسان اگر او در چند فصل گذشته مدعی بود که در هفته های باقی مانده پس از برکناری می توانست نساجی را لیگ برتری کند ، در این فصل فرصت کافی در اختیار داشت تا برنامه های فنی خود را اجرا کند .

بودجه های مورد نظر دست نشان به خوبی توسط پرهام در اختیار او قرار گرفت تا بازیکنان مورد نیاز پازل تاکتیکی اش را در اختیار بگیرد .

بازیکنان جذب شده دست نشان در این فصل اما دارای کیفیت فنی بالایی نبودند و نتوانستند آن گونه که انتظار می رفت کمکی به حل مشکلات نساجی کنند .

کارشناسان عقیده دارند اوج این اشتباهات در جذب بازیکن در موعد نقل و انتقالات نیم فصل رخ داد و نساجی به جای آن که با به خدمت گرفتن بازیکنان جدید ، در پست های گوناگون تقویت شود ، بیش از همیشه ضعیف تر شد و بدون شک عامل اصلی آن ، سرمربی تیم بود .

دست نشان در روزهایی که تیمش مقابل دیدگان قائمشهریها نتیجه را به حریفان واگذار می کرد حتی جسارت پذیرش مسوولیت شکست را هم نداشت و زمین و زمان را عامل پیروز نشدن تیمش اعلام می کرد .

وی که از او به عنوان یکی از متخصصان لیگ برتری کردن تیم های فوتبال ایران نام برده می شود با دو تجربه ناموفق در تیمی که به آن تعلق داشت ، انگار باید دور تیم محبوبش را خط قرمز بکشد .

 

*فصل آینده

پرهام برای فصل آینده چه تصمیمی خواهد گرفت؟ پس از ابقای دوردگر ، آیا دست نشان هم در تیم نساجی فصل آینده خواهد ماند ؟ تجربه نشان می دهد پرهام در گرفتن تصمیمات عجیب و غریب تبحر دارد .

کاهش تعداد تیم های لیگ دسته اول و برگزاری این رقابتها از فصل آینده در یک گروه ، بدون شک کار را برای نساجی دشوارتر خواهد کرد .

دشوار شدن قابل پیش بینی این مسابقات نیازمند تحول گسترده نساجی نسبت به سال های اخیر است . درجا زدن های متوالی نساجی در میانه لیگ دسته اول فوتبال کشور در سال های اخیر ، آن ها را به تیمی متوسط در این رقابت ها تبدیل کرده است .

تزریق روحیه جنگندگی به تیم می تواند اولویت اصلی نساجی در فصل آینده برای جهش سمت صعود به لیگ برتر باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *