صادق‌زاده: دریافت بازوبند پهلوانی از مادر ۳ شهید یک افتخار بزرگ است/ شهدا پهلوانان واقعی هستند

نسیم ورزش: جابر صادق‌زاده با غلبه بر عبدالله قمی در فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی کشور عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به عنوان پهلوان سال ۹۴ کشور شناخته شد. رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در تبریز آغاز شده است و با معرفی پهلوان کشور به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: جابر صادق‌زاده پهلوان کشور سال 94 شد

جابر صادق‌زاده که بیش از این یک بار عنوان پهلوانی کشور را به خود اختصاص داده بود در فینال مثبت ۹۰ کیلوگرم رقابت‌های کشتی پهلوانی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل عبدالله قمی به پیروزی دست یافت و عنوان پهلوانی کشور در سال ۹۴ را به خود اختصاص داد.

صادق‌زاده در نیمه نهایی از سد پرویز هادی، پهلوان سال گذشته عبور کرده بود و عبدالله قمی هم مقابل جمال میرزایی به پیروزی رسیده بود.

 در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی پهلوانی نیز جلال علیزاده از خراسان شمالی با برتری مقابل یونس سرمستی به عنوان قهرمان این وزن شناخته شد.

در پایان رقابت فینال طبق مراسم سنتی کشتی پهلوانی جابر صادق‌زاده که عنوان پهلوان کشور را به خود اختصاص داده بود در وسط تشک مسابقه دو رکعت نماز به جای آورد.

بازوبند پهلوانی جابر صادق‌زاده نیز توسط مادر شهیدان صبوری بر بازوی وی بسته شد.

پیش از این جمعی از پهلوانان زنده کشور خواستار حضور رئیس جمهور برای اهدای بازوبند پهلوان کشور شده بودند که این موضوع به دلیل عدم حضور رئیس جمهور محقق نشد.

اهدای بازوبندپهلوانی توسط مادرشهیدان محمدرضا،یعقوب وعلیرضا محمدپورصبور انجام گرفت. پهلوان سال ۹۴ ایران گفت: دریافت بازوبند پهلوانی از مادر سه شهید سرافراز ۸ سال دفاع مقدس افتخار بزرگی برای من است.

جابر صادق زاده

جابر صادق‌زاده پس از رسیدن به افتخار بازوبند پهلوانی ایران در سال ۹۴، گفت: دیدار بسیار سختی مقابل قمی در دیدار فینال داشتم، چراکه سایر رقبا یک دور استراحت داشتند  و من به همین علت یک مسابقه بیشتر از سایر حریفانم در این رقابت ها داشتم. از اینکه توانستم عنوان ارزشمند پهلوانی ایران در سال ۹۴ را کسب کنم بسیار خوشحالم.

پهلوان سال ۹۴ ایران افزود: مطمئنا کسب دوباره این عنوان پس از ۳ سال، نتیجه زحمات و تمرینات خوبی بود که پشت سر گذاشتم. امیدوارم شایسته این بازوبند که تاکنون بزرگان و پهلوانان ارزشمند ایران زمین بر دست خود بسته‌اند، باشم گرفتن این لقب بسیار هم است و وظیفه و مسئولیت سنگینی را بر دوش انسان می گذارد.

وی درباره پیروزی مقابل پرویز هادی پهلوان سال گذشته ایران گفت: در پهلوانی پرویز هادی هیچ شکی نیست و از اینکه مزد زحماتم را گرفتم و مقابل او پیروز شدم خوشحالم. او سال گذشته موفق شد من را در همین رقابت‌ها شکست دهد، اما امسال با تمریناتی که داشتم مقابل او به پیروزی رسیدم.

صادق‌زاده خاطر نشان کرد: دریافت بازوبند پهلوانی سال ۹۴ از مادر شهیدان محمدرضا، یعقوب و علیرضا محمدپور صبور لحظه بسیار معنوی بود، فرزندان شهید ایشان پهلوانان واقعی هستند و این یک افتخار بزرگ است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو