شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در زیستگاههای پرندگان مهاجر مازندران کنترل شد

نسیم ورزش : سرپرست اداره کل محیط زیست مازندران گفت که شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در زیستگاههای پرندگان زمستان گذران این استان کنترل شده است .

 

شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، عباسعلی منصور کیایی افزود : اقدامات کنترلی در این باره بلافاصله پس از تائید مشاهده مواردی از آنفلوانزا حاد پرندگان در تالاب و خلیج میانکاله در حوزه شهرستان بهشهر و تالاب سرخرود در شهرستان محمود آباد ، آغاز شد.
وی توضیح داد : در گام اول پروانه شکارچیان به حالت تعلیق درآمد و شکار در تمام تالاب و آبگیرهای مازندران ممنوع شد و همزمان نیز یگان حفاظت برای کنترل و جلوگیری از شکار به کار گرفته شدند.
سرپرست محیط زیست مازندران اظهار داشت : بر اساس آمار حدود ۳۰ قطعه از پرندگان مهاجر زمستان گذران از گونه ‘ کیشیم ‘ و ‘ قو ‘ در تالاب و خلیج میانکاله و تالاب سرخرود بر اثر آنفلوانزای حاد تلف شد.
وی افزود : هم اکنون گشت های یگان حفاظت در منطقه حضور دارند و شکار را تحت کنترل دارند و در این بین از مردم نیز کمک گرفته شد.
منصور کیائی گفت : علاوه بر این ، گروههای دامپزشکی نیز در منطقه حفاظتی استان حضور دارند و مشکلی حادی در منطقه وجود ندارد.
مازندران دارای سه تالاب بین المللی و ۸۰۰ آبگیر و آببندان است که سالانه در فصل سرما ۱۵۰ گونه پرندگان زمستان گذران با جمعیت ۱٫۵ میلیونی به این مناطق مهاجرت می کنند.
با شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در کشور ، مواردی از شیوع این بیماری در بین پرندگان مهاجر زمستان گذران مازندران نیز مورد تایید قرار گرفت که عملیات کنترل با همکاری محیط زیست و دامپزشکی مازندران اجرایی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو