شیوع آنفلوآنزای فصلی در آمل افزایش یافت

نسیم ورزش : رئیس شبکه بهداشت آمل از شیوع آنفلوآنزای فصلی در این شهرستان و افزایش مراجعه به اورژانس های آمل خبر داد.

شیوع آنفلوآنزای فصلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حمزه قاسمی در جلسه پیشگیری از آنفلوآنزای مرغی در فرمانداری قائم شهر با اشاره به اینکه باید بر هر نوع عرضه مواد غذایی بدون بسته بندی شامل شیر محلی و مرغ محلی نظارت شود، تصریح کرد: اگر علاقه مردم و نیاز مردم به شیر فله ای و محلی است حداقل تدابیری اندیشیده شود که ورودی مبادی شیر از مبادی امن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم در حوزه آنفلوآنزای مرغی در مقابل تبعات بعدی آن ایستادگی کنیم، افزود:  پیامدهای آنفلوآنزای مرغی سخت تر است.

قاسمی با اشاره به اینکه ۳۱ مورد آنفلوآنزای فصلی در شهرستان آمل مثبت بوده است، عنوان کرد: تداخل آنفلوآنزای مرغی و فصلی می تواند برای نوع انسانی خطرناک باشد.

رئیس شبکه بهداشت آمل با بیان اینکه آنفلوآنزای پرندگان به لحاظ علمی خطر زیادی برای انسان دارند اما ایجاد مدل انسانی آن می تواند حطرناک باشد، بر آموزش همگانی در این زمینه تاکید کرد.

قاسمی با اشاره به اینکه بازارهای روز متولی ندارد و با جمع آوری یک روزه مجددا این بازارها دایر می شود، ادامه داد: سال ها برای جمع آوری این بازارها تلاش شد اما نتیجه نداد. تا زمانی که مکانی بر عرضه محصولات محلی باشد مردم به تصور سالم بودن از آنان خریداری می کنند.

وی با بیان اینکه آموزش ها برای پیشگیری باید توسط شهرداری ها و آموزش و پرورش انجام شود، عنوان کرد: خانه ها و مراکز بهداشت آماده اطلاع رسانی در این زمینه هستند.

قاسمی از افزایش مراجعه شهروندان آملی به مراکز اورژانس شهرستان خبرداد و افزود: شیوع آنفلوآنزای فصلی در آمل افزایش یافته و روزانه ۶۰ هزار نفر به اورژانس های این شهرستان مراجعه می کنند که بخش عمده ای علایم این بیماری را دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو