شورای ورزش همگانی در شهرستان فریدونکنار تشکیل می شود

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار از تشکیل شورای ورزش همگانی در این شهرستان خبر داد.


قهرمان کلیج ، تشکیل شورای ورزش همگانی را از سیاست‌های محوری وزارت ورزش و جوانان دانست و اظهار کرد: فریدونکنار ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ورزش همگانی دارد که باید توسعه یابد.

وی با بیان اینکه همایش‌های بزرگ پیاده‌روی و خانوادگی در شهر و روستاهای فریدونکنار برگزار شد که باید امسال نیز تداوم داشته باشد، افزود: تشکیل شورای ورزش همگانی در شهرستان فریدونکنار گامی موثر برای توسعه ورزش در منطقه است.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دستگاه‌های اجرایی و موسسات دولتی و غیردولتی در دستور کار این برنامه مهم فرهنگی و ورزشی قرار دارد، گفت: برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه ورزش به توسعه فراگیر ورزش در منطقه منجر می‌شود.

کلیج در تشریح اهداف تشکیل شورای ورزش همگانی در شهرستان فریدونکنار از توسعه ورزش همگانی از طریق فراهم کردن زمینه‌های مناسب در راستای افزایش انگیزه اقشار مختلف منطقه خبر و ادامه داد: توسعه و ترویج ورزش همگانی در روستاها با تاثیر بر ورزش‌های بومی محلی باید محور فعالیت‌های این حوزه در بخش‌های مرکزی و دهفری فریدونکنار باشد.

وی بر لزوم توسعه سلامت و نشاط جامعه به عنوان یکی از اهداف محوری تشکیل شورای ورزش همگانی شهرستان فریدونکنار تاکید و خاطرنشان کرد: ارتقای سطح آگاهی مردم از اثرات و فواید ورزش از مهم‌ترین اهداف تشکیل این شورا است که با جدیت و برنامه‌ریزی دقیق تحقق می‌یابد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار از وظایف مهم تشکیل شورای ورزش همگانی شهرستان به سیاست‌گذاری درست آموزشی، تجهیز و پشتیبانی و همگانی کردن ورزش اشاره کرد و ادامه داد: ساماندهی فعالیت‌های هم‌سو و جلوگیری از موازی‌کاری در زمینه ورزش کردن و ارائه راهکارهای کلان در راستای رسیدن به اهداف این شورا در همین راستا بسیار مهم است.
کلیج بر لزوم تصویب برنامه سالانه شورای ورزش همگانی در شهرستان فریدونکنار تاکید و تصریح کرد: تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی برای برنامه‌ریزی دقیق و درست برای تحقق اهداف این شورا در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی از تصویب و تشکیل کمیته‌های تخصصی این شورا در فریدونکنار در روزهای آینده خبر داد و افزود: با نظارت بر فعالیت دستگاه‌های مرتبط در این حوزه کار کارشناسی جدی‌تری اجرایی می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونکنار گفت: تدوین و ارائه گزارش عملکرد شورای ورزش همگانی شهرستان و توسعه ورزش همگانی منطقه به شورای عالی شهرستان انجام می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *