شنا و شیرجه رده سنی آسیا؛ کسب یک طلا و چهار برنز توسط نمایندگان ایران

نسیم ورزش: در ادامه مسابقات رده سنی آسیا یک طلا و یک برنز اوسط محمد دوام و چهار مدال برنز توسط نسیمی شاد، تیم شیرجه سینکروی دونفره و تیم شنای ۴ در ۱۰۰ متر مختلط به دست آمد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپولو، در ماده تخته یک متر زیر ۱۴سال، محمد دوام با ۳۰۸ امتیاز توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. پارسا پاخران، دیگر شیرجه‌روی کشورمان به مقام چهارم دست یافت.

دوام همچنین در ماده تخته سه متر سوم شد و مدال برنز گرفت.

آریا نسیمی شاد، شناگر کشورمان ۱۰۰ متر قورباغه را در یک دقیقه و ۴ ثانیه و ۴۷صدم ثانیه طی کرد و بعد از شناگرانی از ژاپن سوم شد. او با این زمان بار دیگر رکورد ملی این ماده را در رده سنی زیر ۱۷ سال به نام خود ثبت کرد. نسیمی شاد صبح روز اول مسابقات هم با ثبت زمان ۱:۰۴:۹۰ رکورد ملی ماده ۱۰۰ متر قورباغه را شکست تا به فینال برسد. 

در دیگر فینال‌های برگزار شده، مهدی انصاری ۵۰ متر قورباغه را در ۲۹٫۶۱ شنا کرد و به مقام ششم رسید. او در ۱۰۰متر پروانه هم با رکورد ۵۵:۶۹ هشتم شد. علیرضا امین زمردی در رده سنی ۱۴-۱۳ سال (C آسیا) با ثبت زمان ۵۴٫۸۴ به مقام چهارم ماده ۱۰۰ متر آزاد رسید. این شناگر جوان کشورمان در ماده ۵۰ متر کرال پشت هم با رکورد ۲۸٫۶۲ به مقام پنجمی دست یافت.

در دیگر فینال برگزار شده، محسن مهمان‌نواز در ماده ۲۰۰متر کرال پشت زمان ۲:۱۷٫۴۴ را ثبت کرد و هشتم شد.

آریا نسیمی شاد

تیم شیرجه سینکروی ده متر ایران متشکل از مجتبی ولی‌پور و حامد بزمی هم در رقابت‌ با حریفان خود به مقام سوم دست یافته و مدال برنز را بر گردن آویخت.

و بالاخره در سومین روز مسابقات، شناگران ایران در پنج ماده فینال شرکت کردند. در نخستین رویداد علیرضا امین زمردی، شناگر ۱۵-۱۷ ساله به آب زد. او در ۱۰۰متر پروانه با رکورد ۵۹٫۱۸ از کسب مدال بازماند و چهارم شد.

۵۰ متر کرال پشت هم با حضور جمال چاوشی‌فر پیگیری شد. وی ۵۰ متر را در ۲۶٫۴۳ شنا کرده و به مقام چهارم بسنده کرد.

سومین فینالیست علی سراوند بود. این شناگر رده سنی ۱۳-۱۴ سال ۵۰ متر را در ۳۱٫۹۲ شنا کرد تا او هم به مقام چهارم دست یابد.

آریا نسیمی شاد هم در ۵۰ متر قورباغه ۱۵-۱۷ سال شنا کرد. آریا با وجود پیشتازی تا ۱۵متر پایانی، نتوانست عملکرد خوب خود را حفظ کند و با رکورد ۳۰٫۴۰ هشتم شد.

در آخرین ماده فینال برگزار شده هم تیم ۴ در ۱۰۰متر مختلط ایران با ترکیب جمال چاوشی‌فر، امیرمحمد شجاعی‌فر، مهدی انصاری و احمدرضا جلالی با ثبت زمان ۳:۵۱٫۱۳ به مقام سوم این ماده رسیده و صاحب مدال برنز شد.

تیم شنا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو