شمشیربند : نقش شورای شهر تنها به شهرداری ختم نمیشود

اختصاصی نسیم ورزش:  شمشیربند : نقش شورای شهر تنها به شهرداری ختم نمیشود /شورای شهر مجلسی محلی در سطح شهرها می باشد که نمایندگان آن توسط مردم همان شهر انتخاب می‌شوند،  وظیفه اصلی این مجلس انتخاب شهردار، تصویب بودجه و نظارت بر عملکرد شهرداری ها است. و تمامی اعضای این مجلس میکوشند تا شرایط و محیط شهر را بروز کرده و برای هر چه بهتر شدن آن در تلاشند‌.

نقش شورای شهر

به این منظور گروه رسانه ای پرش مصاحبه ای با علیجان شمشیربند عضو شورای شهر شهرستان ساری ترتیب داده تا از عملکرد و تصمیمات شورا اطلاع رسانی شود.

● چگونگی ورود به عرصه رقابت شورای شهر

قبل از اینکه برای خدمت به شورای شهر و مردم شروع به فعالیت کنم، با جایگاه شغلی که در سپاه پاسداران داشتم توانستم در موارد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی بسیار فعال و خدمات شایانی را نسبت به مردم داشته باشم.

وی افزود: بعد از ورود به دوره ی چهارم و انتخابات شورای شهر به لطف مردم خدمات خود را افزایش داده و تا زمانی که مورد تایید مردم واقع شوم دست از تلاش نمیکشم، لذا چنین مسئولیت بزرگی از لحاظ دینی و حقوقی بسیار حائز اهمیت است که شامل نظارت بر کار شهردار و انتخاب شهردار خوب، هماهنگی مجموع ادارات و دستگاه های اجرایی می باشد که باید  به نحو احسنت به سرانجام رساند.

● برنامه های راهبردی طوری باشد که مرد آن را لمس کنند

وی در خصوص برنامه های راهبردی بیان داشت: برنامه های راهبردی و کاربردی باید بصورتی باشد که مردم آنرا لمس کنند.

به عنوان یکی از اعضای شورای شهر به جد میتوانم بگویم پای حرف و عمل خود ایستاده ام و همان طور که مستحضرید عملکرد قابل قبول شورای شهر در چند سال اخیر قابل لمس بوده است.

●انجام کار به موقع جلوی ضرر را خواهد گرفت

عملکرد هایی که معمولا از مدیران و دستگاه های اجرایی انتظار میرود آن است که در بحث تولید و انجام پروژه های مختلف پیگیریهای لازمه را نموده و در انجام آن بشتابند تا نتیجه حاصل از کارها در موعد مناسب به ثمر نشیند.

شمشیربند ادامه داد: سرعت انجام در کارها در معقوله رونق اقتصادی و فرهنگی زیبا سازی شهر تاثیر بسزایی دارد، پروژه هایی چون پارک ولایت،پارک جنگلی شهید زارع که در حوزه فعالیت شورای شهر نمی باشد اما بر خود وظیفه دانستیم و ورود کرده و با واگذاری این امور به بخش های خصوصی وضعیت کنونی آنها نسبت به گذشته بهتر و قابل رویت است.

شمشیریند عضو فعال شورای شهر ساری بیان داشت: از سایر عملکرد ها میتوان به تونل شهری شهید علمدار، زیر گذر میدان خزر،کانال های زیر زمینی شهری به منظور جمع آوری آب های سطحی و بسیاری از فعالیت ها که در دوره ی قبل باید انجام میشد و به هر دلیلی به تاخیر افتاده و در دستور کار سالجاری قراردارد و انجام خواهد شد را میتوان نامبرد.

● پارک ملل سدی مقابل سیل بود

شمشیربند عضو شورای شهر ساری در رابطه با خطرات سیل و مشکلات ایجاد شده گفت: اتفاقات تا حدی قابل پیش بینی است. و نمیتوان قطعا گفت حادثه باعث هیچ خسارتی نخواهد شد اما طی صدسال گذشته هیچوقت آب رودخانه تجن تا حدی که بالا آمد رخ نداده بود  لذا برای احداث این پارک تمام پیش بینی ها و هماهنگی ها و برنامه ریزی ها انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: خسارات وارد شده به پارک جدی نبوده و قابل جبران بود و انجام شد و در حال حاضر که یک ماه از سیل میگذرد همه چیز در حالت عادی در شهر به سر میبرد ولی باید برای سیل و طوفان برنامه ریزی کنیم تا همین مقدار خسارت هم بر شهر متحمل نشود.

● سنگفرش خیابان جمهوری اسلامی در دستور کار ۹۸

توسعه شهری ما با توجه به جایگاهی که در انجام  کارها دارد نیازمند بودجه و اعتبار است.

در حال حاضر یک بخش از شهرستان ساری را در دست داشته و یک بخش دیگر را که در آینده  تصمیم داریم الحاق روستاها به شهرستان ساری است که لازمه اجرای آن اعتبار زیادی نیاز دارد.

وی در خصوص یکی از برنامه های مهم که در سال جاری در دستور کار قرار دارد را سنگفرش خیابان جمهوری اسلامی دانست.

شمشیربند اذعان داشت: برنامه های دیگری که در حال پیگیری میباشد بازگشایی خیابان قارن و بازگشایی خیابان هایی که نیمه تمام است مانند خیابان پل کابلی و بلوار داراب است.

علیجان شمشیربند در خصوص بهبود شهرستان ساری گفت: درخواستی که از شهردار سابق شهر مهدی عبوری دارم این است که همکاری های لازم را برای بهبود وضعیت شهر ساری کما فی سابق داشته باشد و ما را در این خصوص یاری رساند تا ساری را با شهرستانهای بزرگ و توسعه یافته مثال بزنیم.

● دیدگاه شمشیربند به سرپرستی فرزانه

شمشیربند در خصوص سرپرستی شهردار جدید عبدالحمید فرزانه بیان کرد: ما برحسب قانون عمل کردیم یکی از وظایف شورای شهر این است که اگر شهردار بنا به هر دلیلی استفاء داده یا برکنار شد شورای شهر سرپرست جدید را اعلام کند.

و همچنین سرپرست باید کارمند رسمی شهرداری باشد و هر ۹ عضو شورای شهر طبق قانون و بر حسب اتفاق نظر برای مدت ۳ ماه فرزانه را بعنوان سرپرست معرفی نمودیم. فرزانه از اشخاصی است که اشرافیت خوبی بر شهر ها و شهرداری ها دارد و ارتباط خوبی هم با مردم داشته از این لحاظ و براساس اولویت بندی انتصاب شد.

وی افزود: مدت سرپرستی ۳ ماه است و بعد ازآن باید شهردار مشخص شود و به دنبال شهرداری که درحد و مرز شهرستان ساری باشد و خدماتی که درسالهای گذشته شروع شده را ادامه دهد و برای سارویها خدمت رساند انتصاب خواهد شد.

●بدهی به پیمانکاران یک شائبه نیست!

علیجان شمشیربند در خصوص بدهی شهرداری ساری به پیمانکاران گفت: این یک شائبه نیست و واقعیت دارد.

وی بیان داشت: هرکس عملکردی داشته باشد به دنبال آن بدهی هم دارد و از اعتبارات خود آن را هزینه میکند.

وی اذعان داشت: یقین داشته باشید شهرداری و شورای شهر اگر جایی بدهکار باشد به اندازه بدهکاری خود طلبکار میباشد ، رقم دقیق این بدهی ها در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان است که ما همین حدود هم طلبکاریم.

●موافق شهردار شدن اعضای شورای شهر هستید؟؟

انتخاب یک شهردار توانمندو قدرتمند بودن از موارد مهمی است که مد نظر است این شهردار قوی میتواند در داخل یا خارج از اعضا شورای شهر باشد و تفاوت چندانی ندارد و در اصل به دنبال شخصی که با تجربه وتفاهم و مدیریت صحیح بتواند خدمات شهری را به نحو احسنت انجام دهد و

مسیر مهدی عبوری شهردار سابق شهرستان ساری را ادامه دهد خواهیم بود.

● نمره عملکرد عبوری از دیدگاه شمشیربند

نمره شهرداران را پروژه ها و عملکرد آنها مشخص میکند. عملکرد عبوری طی چندسالی که بنده عضو شورای شهر بودم و همکاری داشتیم نمره قابل قبولی میدهم. زمانی که یک شهردار یک شهر بعد از سمت قبلی خود در شهرداری مستقیم معاون وزیر راه و شهرسازی میشود جایگاه مدیریتی ویژه و برجسته ای دارد پس نشان میدهد در جایگاه گذشته خود فعالیت های خوبی داشته است.

● سخن پایانی/سارویها همراه همیشگی شورای شهر هستند

علیجان شمشیربند عضوشورای شهر ساری در پایان گفت: از سارویهای عزیز تشکر میکنم که در همه حال همراه شورای شهر  بودند و مسائل را پیگیری میکردند.

جای دارد تبریک عرض کنم خدمت مهدی عبوری در سمت معاون وزیر راه و شهرسازی و به عبدالحمید فرزانه در سمت سرپرستی شهرداری ساری .

وی ادامه داد:  با رفتن مهدی عبوری کار شهر لنگ نمی ماند و شورای شهر و شهرداری کما فی سابق به فعالیت خودشان ادامه میدهند و پاسخگوی مردم شریف ساری هستند و این قول را به مردم میدهیم که تمام تلاشمان را برای اتمام پروژه های شهری به ثمر رسانیم و همچنین نهایت تقدیر و تشکر را از خبرنگارانی که رابط بین شهرداری و شورای شهر و مردم عزیزمان هستند را دارم. تهیه و تنظیم: گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو