شمس: تیم ملی فوتسال ۷۵ درصد شانس صعود دارد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران در مراسم بدرقه این تیم به رقابت های جام جهانی کلمبیا خطاب به بازیکنان این تیم گفت: با توجه به گروه بندی این رقابت ها، ۷۵ درصد شانس صعود به مرحله بعدی را دارید، پس نگران نباشید.

حسین شمس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حسین شمس با قدردانی از رئیس فدراسیون فوتبال که از وی برای شرکت دراین مراسم دعوت به عمل آورده بود، افزود: در سال ۲۰۰۸ نمونه این مراسم را برای تیم ملی فوتسال برگزار کردند، اتفاقا در آن سال تاج نایب رییس فدارسیون فوتبال بود.
وی افزود: اما برخلاف امروز وقتی تیم ایران به رقابت های جهانی اعزام شد، همه کشور از تیم اعزامی ناامید بود و بسیاری از کارشناسان معتقد بودند این تیم در مرحله گروهی از گردونه رقابت ها خارج خواهد شد.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران ادامه داد: خوشبختانه در آن دوره نتایج قابل قبولی گرفتیم و همه به وجد آمدند به طوریکه رئیس وقت سازمان تربیت بدنی برای قدردانی نیمه شب با کادر فنی تماس گرفت و از کسب نتیجه به دست آمده ابراز خرسندی کرد.
شمس با اشاره به همگروهی تیم های مراکش و آذربایجان در مسابقات جام جهانی با ایران، اظهار داشت: با این تیم هایی که در گروه ایران قرار دارد اگر برابر این دو تیم به برتری رسیده و از اسپانیا یک امتیاز بگیرید، شک نکنید که از این گروه صعود خواهید کرد.
وی اضافه کرد: چنانچه در گروه دوم شوید در مرحله حذفی با تیم تایلند روبه رو خواهید شد که کارتان برای صعودبه مرحله بعد راحت خواهد بود و اگر سوم شوید باید با ایتالیا دیدار کنید که آن وقت کسب نتیجه سخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه تیم فعلی بهترین تیم فوتسال ایران است که به جام جهانی اعزام می شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم نام ۵ بازیکن برتر دنیا را ببریم به طور یقین دو بازیکن آن در تیم فعلی ایران بازی می کنند از این رو انتظارداریم این تیم درجمع چهار تیم برتر دنیا قرار گیرد.
وی محمد ناظم الشریعه را چیکیده فوتسال آسیا خواند و اظهار داشت: معتقدم همه چیز دست به دست هم داده تا تیم بهترین نتیجه را درجام جهانی کسب کند. در حال حاضر و برای اولین بار فدارسیون فوتبال مثل کوه پشت تیم فوتسال ایستاده و از آن حمایت می کند.
شمس باخت تیم ملی ایران مقابل تایلند درتورنمت آسیایی تایلند را نقطه عطف و کلیدی تیم حاضر عنوان کرد و افزود: این شکست که شکست طلایی بود اشکالات تیم را مشخص کرد. شما توانایی دارید جزء چهار تیم برتر دنیا شوید مگر اینکه با بدشانسی مواجه شوید.
وی ابراز امیدواری کرد: هنگام بازگشت تیم ملی فوتسال ایران دست پر باشد و حداقل برروی سکوی سوم جهان قرار گرفته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *