شرایط بهداد سلیمی برای مسابقات قهرمانی آسیا و المپیک خوب است/ آرامش خوبی در وزنه برداری حاکم است

 

نسیم ورزش:  رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: آرامش خوبی در فدراسیون وزنه برداری حاکم است و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

بهداد سلیمی

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری از شرایط فعلی فدراسیون اظهار داشت: خدا را شکر با توجه به شرایطی که وزنه برداری طی سالیان گذشته داشت عدم توجه به زیرساخت‌ها و مسائل زیربنایی سعی بر آن شد این افت گرفته شود. آسیب دیدگی با ورزش‌های حرفه‌ای درگیر است و آن آسیب دیدگی تاثیر منفی روی این رشته گذاشته بود. یک تعداد ورزشکاران حرفه‌ای، بازنشسته و خانه نشین شده بودند و جلوی فعالیت آنان گرفته شده بود.

وی در ادامه افزود: این درست است که ما از نظر ظاهری در مسابقات جهانی امریکا پانزدهم شدیم و از جایگاه کسب سهمیه عنوان دوازدهم را کسب کردیم. تعدادی در شرایط جدول خوب نبودند. در مسابقات قهرمانی جهانی تیم‌های اول و دوم دوپینگی شدند و ما یکی از پاک‌ترین تیم‌های حاضر در مسابقات بودیم. قهرمانان ما آزمایشات خون، ارائه کردند و همه چیز طبیعی بود.

مرادی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: این شرایط را در طول ۸ ماه ساماندهی کردیم و با این شرایط رو به جلو حرکت می‌کنیم. برخی‌ها بنده را مقصر می‌دانستند و متهم ردیف اول بودم. مقصر من هستم که به این ورزش دوباره برگشتم. درب فدراسیون به روی همه باز است و همه دوستان می‌توانند در این فدراسیون حضور پیدا کنند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه خاطرنشان کرد: بهرامی‌زاده و روحی از قهرمانان ما در لیگ خودنمایی کردند. سرمربی تیم ملی و کمیته فنی تشخیص دادند این افراد بنا به دلایل که آنها صلاح می‌دانند در اردوی تیم ملی باشند ماندن و خط خوردن نفرات اردونشین با تصمیم کادر فنی است. ما با کسی مشکلی نداریم و می‌خواهیم فرصت‌ها را برای همه ایجاد کنیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: اسطوره‌های ما مثل محمد نصیری، دهنوی، پاکیزده دم،‌اشرفی و … همه در پیکره و بدنه فدراسیون با خواهش من حضور پیدا کردند و قدم روی چشم ما گذاشتند از نقطه نظرات آن‌ها قطعا استفاده خواهیم کرد. وزنه برداری یک رشته تاریخچه‌دار است و شناسنامه دارد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه عنوان کرد: بنده از حسین رضازاده کتبا برای حضور در مسابقات دعوت کردم او تا این لحظه هیچ گونه پاسخی ارائه نکرده است. درب فدراسیون وزنه برداری به لحاظ کاری برای همه باز است. از تمام نقطه کشور هر کسی نقطه نظری دارد بیاید و ارائه کند.

وی در مورد اینکه روند بهبودی سلیمی چطور است و آیا در قهرمانی آسیا روی تخته می‌رود یا خیر گفت: بحث بهداد سلیمی خوشبختانه با دستور گودرزی وزیر ورزش و جوانان و همکاری‌ها و حمایت سجادی پیش می‌رود . سهراب مرادی و دیگر دوستان همکاری کردند فدراسیون پزشکی مثل دکتر نوروزی و کیهانی زحمات زیادی کشیده‌اند و شرایط بهداد سلیمی و سعید محمدپور خوب است. آرامش خوبی در فدراسیون وزنه برداری حاکم شده و امیدوارم این آرامش ادامه داشته باشد و در المپیک برزیل و ۲۰۲۰ موفق باشند.

وی در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: بحث همبستگی که باید بیشتر در ورزش حاکم باشد خوشبختانه در حال حاضر بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها حاکم است. کیانوش رستمی یکی از قهرمانان حرفه‌ای در حال تلاش است و طی چند روز گذشته انگشتر مقام معظم رهبری به او اهدا شد که ان‌شاءالله ورزشکارانمان را به این سمت و سو هدایت کنیم من هم اینجا از مقام معظم رهبری اجازه می‌گیریم و از ایشان تشکر می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو