شرایط ایده آل بانوی تنیس روی میز ایران برای حضور درالمپیک ریو

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران شرایط جسمی و روحی بانوی المپیکی تنیس روی میز کشورمان را ایده آل توصیف کرد و افزود: ندا شهسواری نسبت به المپیک ۲۰۱۲ لندن بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است و با شرایط ایده آل راهی ریو می شود.

 

تنیس روی میز

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، «سیما لیموچی»  درباره آخرین وضعیت تمرینات و آمادگی ندا شهسواری برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو ،گفت: ما تا روز جمعه و اعزام بازیکنان به ریو هر روز جلسه ۲ تمرین ۲ ساعته یا بیشتر داریم.
وی با بیان اینکه شهسواری روز جمعه استراحت خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ندا شهسواری روز جمعه استراحت می کند ؛ خستگی وی از تمرینات طبیعی است ولی در روزهای آینده از شدت تمرینات وی کاسته خواهد شد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان دستاودرهای تاکتیکی و قدرت تکنیکی شهسواری را خوب توصیف کرد و افزود: شهسواری تاکتیک ها را روان تر اجرا می کند و همه شرایط برای بازی وی خوب است.
ندا شهسواری تنها پینگ پونگ زن کشورمان است که توانست با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه به طور مستقیم سهمیه حضور در بازی های المپیک ریو را بدست بیاورد. وی در المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز حاضر بود.
لیموچی اردوی ۱۰ روزه چین را در بازی شهسواری بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: در اردوی چین به طور میانگین ۶ تا ۷ ساعت با انواع بازیکنان تدافعی، تهاجمی و کنترلی و با روحیه های متفاوت تمرین داشتیم و از تمرینات در اردوی چین بسیار راضی بودم؛ روند بازی شهسواری نیز پس از این اردو خیلی بهتر شد.
وی تصریح کرد که در جریان تورنمت های جهانی ژاپن و کره جنوبی نقاط قوت شهسواری را ارتقا یافت و در اردوهای پس از این ۲ تورنمت با شناخت نقاط ضعف بر روی موارد تکنیکی کار شد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان درباره شناخت از رقبای ندا شهسواری در بازی های المپیک ریو اظهار داشت: تا زمانی که قرعه کشی انجام نشود، نمی توان اظهارنظر دقیقی داشت با این حال تصور من این است که شهسواری در مرحله اول به طور حتم پیروز خواهد شد.
لیموچی با تاکید بر اینکه شرایط بازی ندا شهسواری نسبت به المپیک ۲۰۱۲ لندن ۷۰ درصد رشد داشته است، گفت: شرایط امروز شهسواری بسیار متفاوت از گذشته شده و بازی وی خیلی تغییر کرده است؛ در چهار ماهه اخیر نیز وی جهش خیلی خوبی داشته است.
برغم تلاش های فدراسیون تنیس روی میز و توجیه فنی این فدراسیون، به دلیل محدودیت های مختلف امکان اعزام سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان کشورمان به بازی های ریو فراهم نشد و شهسواری بدون مربی خود راهی ریو می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *