شایعه ای که یک شهر را به هم ریخت/ کمیته اخلاق باید به تبانی رسیدگی کند نه برنامه ۹۰!

 

نسیم ورزش: برنامه ۹۰ این هفته تصاویر دیدار نساجی مازندران– صنعت نفت آبادان را نشان داد؛ مسابقه ای که در آن قائمشهری ها یکی از سنگین ترین شکست های خود را در سال های اخیر متحمل شدند. ۴ بر یک.

 

نساجی

بعد از این بازی بود که سعید ابراهیم پور، دروازه بان نساجی مازندران، چهار گوشه زمین را بوسید تا از بازی خداحافظی کند اما برخی مانع از خداحافظی وی شدند.

 

سید کوروش موسوی، سرمربی مازنی ها، هم بعد از این شکست از سمت خود استعفاء کرد اما با استعفای او نیز مخالفت شد و بعد از این بازی بود که او اعلام کرد می ماند و به مبارزه ادامه می دهد.

 

در این دیدار شاهد فحاشی برخی از طرفداران نساجی مازندران به نادر دست نشان بودیم و در فضای مجازی هم گلایه های تندی علیه بازیکنان این تیم مطرح شد که در راس آنها سعید ابراهیم پور، دروازه بان تیم و عیسی پرتو، مدافع  کاپیتان تیم، بودند. دو بازیکنی که اگر از عملکردشان در این دیدار صرف نظر کنیم در سال های اخیر در زمره بازیکنان خوب تیم نساجی مازندران بودند.

 

پخش تصاویر این دیدار و اشاره به این نکته که برخی از گل های صنعت نفت در این بازی آسان و بی دردسر به ثمر رسیده شایعه تبانی را قوت بخشید!

 

تصاویر این بازی خیلی ها را به فکر فرو برد اما بلافاصله نادر دست نشان، سرمربی تیم صنعت نفت، عادل فردوسی پور را به باد انتقاد گرفت و اشاره کرد چون مجری برنامه ۹۰ چند سال پیش می خواسته به او بازیکن بدهد و وی هم بازیکن مد نظر او را نگرفته دست به این رفتار ها می زند!

 

پرهام: صدرصد تبانی بود!

 

در حالی که مدیر عامل باشگاه نساجی مازندران از سمت خود استعفاء کرده، اظهار نظر مالک این باشگاه در نوع خود جالب است.

 

در مصاحبه ای که در یکی از سایت های محلی مازندران، منتشر شده پرهام گفته است: «چیزی که ما دیدیم صددرصد تبانی صورت گرفته است. در کل تاریخ سابقه نداشته تیم نساجی مازندران در قائمشهر چهار گل دریافت کند و واقعا نمی دانم چه بگویم. صنعت نفت حتی زور نداشت مقابل تیم ته جدولی پارسه تهران به پیروزی برسد آن وقت چطور می تواند در قائمشهر به تیم قدرتمند نساجی چهار گل بزند؟ تیم نساجی هزاران هوادار پرشور دارد که جانشان را برای این تیم می دهند. نمی دانم غیرت بازیکن ما چطور قبول می کند دل این هوادار را به خاطر پول بشکند.»

 

مالک باشگاه نساجی مازندران در پاسخ به این پرسش که آیا به بازی های دیگر تیم خود هم مشکوک شده است بیان داشت: «با این شرایط که پیش آمده من به همه چیز مشکوکم. قطعا همه بازی ها را بررسی می کنیم و اجازه نمی دهیم چنین بازیکنان بی تعصبی در تیم به فعالیت شان ادامه دهند. جلسه ای را برگزار می کنیم. هواداران خوب نساجی مطمئن باشند طبق وظیفه مان با بازیکنان خاطی برخورد خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم حق این مردم ضایع شود. تکلیف همه شان را روشن خواهیم کرد.»

 

فساد در فوتبال وجود دارد

 

فساد در فوتبال وجود دارد. این را نمی تواند منکر شد. نه تنها در فوتبال ایران بلکه در فوتبال جهان. به طوری که دیدید به تازگی سران فیفا هم به همین خاطر مورد مواخذه قرار گرفتند.

 

تبانی در فوتبال و همچنین مبارزه با  آن نباید تابو باشد به طوری که پیشتر هم شاهد تبانی در لیگ یک بودیم و البته مبارزه خوبی از سوی کمیته انضباطی و کمیته استیناف با تبانی شد و به همین بهانه تیم شهرداری تبریز از صعود به لیگ برتر باز داشته و به لیگ دسته دوم فرستاده شد.

 

اما طرح تبانی در رسانه ها نه تنها کمکی به مبارزه با فساد در فوتبال نمی کند بلکه حرمت ها را زیر سوال می برد و تماشاگران را از فوتبال دلزده می کند. خیلی ها در مبارزه با تبانی در رسانه حکم صادر می کنند در حالی که ممکن است حکم صادره اشتباه باشد.

 

قانون را باید دستاویز رسیدگی به حق قرار دهیم. باشگاه نساجی مازندران اگر ایمان به این دارد که در بازی با صنعت نفت تبانی شده می تواند این درخواست را از کمیته اخلاق داشته باشد که این بازی را نگاه و ماجرا را واکاوی کند. طبیعتا اگر تبانی اثبات شود از مجرای قانونی بهتر می شود با متخلفین مبارزه کرد و اگر هم ثابت نشود تهمتی به کسی زده نمی شود.

 

اکنون عادل مدعی شده در بازی نساجی مازندران– صنعت نفت تخلفاتی صورت گرفته است. نادر دست نشان می گوید عادل فردوسی پور به او تهمت زده و از نگاه مالک باشگاه نساجی مازندران هم تبانی محرز است. این ها همه دیدگاه های شخصی است و تنها چیزی که امروز می بینیم از بین رفتن حرمت هاست در حالی که اگر از سوی نهادهای قانونی اعلام شود تبانی صورت گرفته فوتبالدوستان هم ابراز خوشحالی خواهند کرد. همه حرف هایی که در رسانه ها زده می شود باید در کمیته اخلاق زده شود و این به حل فساد در فوتبال کمک می کند.

 

پیشتر هم گفته ایم کسی که نیت مبارزه با فساد در فوتبال را دارد حرفش را نمی زند بلکه در این زمینه اقدامات عملی انجام می دهد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *