سید مهدی ابطحی:کاردر ساری دشوار است/ بنده طرفداران ساری را فهیم می دانم

نسیم ورزش/سید مهدی ابطحی پس از شکست ۴ بر ۲ تیمش مقابل تاسیسات گفت: ما با تیمی بازی می کردیم که مجموعه ای از بهترین بازیکنان ایران را دارا بود و انقدر بازیکن داشت که حتی به برخی  از آنها که در هرتیمی حضور داشتند ستاره بودند، بازی نرسید. در آغاز بازی یکی از بازیکنان خوب و جوان تیم مان توپ را لو داد و گل اول را دریافت کردیم و دو گل از گل های دریافتی ما از روی توپ هایی بود که خودمان با لو دادن توپ به آنها تقدیم کردیم. یا اگر آن پنالتی نقطه اول که از دست دادیم گل می شد، شرایط تغییر می کرد. در کل قدر فرصت هایمان را ندانستیم و حریف با استفاده از تجربه اش به برتری رسید. در تیم ما سیاست بگونه ای است که فقط بازیکنان بومی را به خدمت بگیریم و بازیکنان این منطقه هم پتانسیل بالایی دارند ولی خب به غیر از ۳ بازیکن، سایر بچه های ما جوان هستند و گاهی اوقات تصمیماتی می گیرند که نشان از کم تجربگی آنان است. بها دادن به بازیکنان جوان نیازمند گذراندن پروسه است زیرا بخاطر بازی دادن به بازیکنان بومی، مجبوریم این پروسه را رد کنیم یعنی بازیکن جوان ظرف مدت ۳ سال می تواند مهیای بازی در تیم شود درحالیکه الان بازیکنانی را بازی می دهیم که بسیار جوان هستند.

imgres

 

وی ادامه داد: فرق بازی در تجربه دو تیم بود. ما در خیلی از صحنه ها موقعیت گیر آوردیم مانند پنالتی اول که گل نکردیم ولی اگر تاسیساتی ها چنین موقعیتی نصیبشان می شد شک نکنید توپ را گل می کردند. اینجا فرق دو تیم مشخص می شود و نشان می دهد تیم مان جوان است. از طرفی تماشاگر برای ما خیلی مهم است اما خب برخی از تماشاگران تعصب بیشتری دارند و تعصب خود را به طریقی خالی می کنند که به بازیکنان خودشان استرس وارد می شود. در کل من به هواداران حق می دهم چون دوست دارند تیم شهرشان برنده شود و علاقمند هستند ولی وقتی می بینند که نمی توان پیروز شد،معکوس رفتار می کنند. درهر حال بازیکنان باید بدانند که هواداران بخاطر ما به استادیوم می آیند و ما باید به قدری خودمان را قوی کنیم تا آنها را راضی نگه داریم.

 

ابطحی کار کردن در ساری را متفاوت با دیگر تیم ها دانست و ادامه داد: کار کردن در ساری خیلی دشوار است. اینجا یک سری مزاحمان هستند که می آیند و صحبت می کنند و ما را مورد نقد قرار می دهند. مطالب و بازی کردن ما را نقد می کنند درحالیکه به دلیل کمبود اطلاعاتشان نمی توانند به درستی نقد کنند. هیچکس به اندازه خود ما مسائل تیمی ما را نمی داند ولی آنان چیزهایی را که خودشان می دانند نقد می کنند. یک عده فقط قصد تخریب تیم را دارند و کار آنها منطقی نیست و نقد درستی نمی کنند. فردی ما را نقد می کند که خودشان وقتی تیمی را به مسابقاتی بردند، فقط با یک امتیاز بازگشتند. بنده نمی توانم بیایم و به آن فرد معترض شوم وقتی خودشان توانایی رهبری تیم شان را ندارند، نباید بیایند ما را نقد کنند. این عده هدف دیگری را دنبال می کنند و این هدف درستی نیست زیرا آگاهانه به تیم ضربه می زنند. آدم باید در صحبت کردن هایش منصف باشد. بنده از تمام کسانی که می آیند و صحبت می کنند، تشکر می کنم.

images

 

سرمربی شهروند ادامه داد: وقتی بازیکنی مصدوم است و نمی تواند بازی کند و عده ای دوست دارند بازی کند خب اگر این بازیکن رباطش پاره شود، تا آخر عمر باید حسرت بخورد. بنده بازیکن بوده ام و درک می کنم برهمین اساس نمی توانم این بازیکن را زیاد بازی دهم. خود بازیکن هم شاید علاقه داشته باشد بازی کند ولی وقتی احتمال تشدید مصدومیت و پارگی رباط وجود دارد، نمی توانم وی را بازی دهم چون تا آخر عمر نمی تواند بازی کند. پس نمی توانم از این بازیکن استفاده کنم.

 

ابطحی در مورد شرایط شهروند اظهار داشت: ببینید این تیم یک تیم کاملا بومی است. می توانستم ۴ بازیکن بیاورم که آنوقت شرایط عوض می شد ولی وقتی خود تیم بودجه محدودی دارد و می گویند تیم مربوط به مردم همین شهر است و باید از بازیکنان همین منطقه استفاده شود، پس باید این مسائل را پذیرا باشند. بنده با هر تیمی کار کرده ام، نتیجه هم گرفته ام. در هر تیمی که کار می کنم، سطح بازیکنان را ارتقا می دهم و از لحاظ روحی و بدنی و تکنیکی آنها را تغییر می دهم. این تیم در سالیان گذشته با نتایج بدتری می باخت ولی خب الان اینگونه نیست و جلوی تیمی مثل تاسیسات با آن همه بازیکن باتجربه، پایاپای بازی می کنیم و بازی قشنگی را به نمایش می گذاریم. اگر کمی صبر و تحمل بیشتری داشته باشند، بازیکنانم بهتر و بهتر خواهند داشت.

 

وی درخصوص پنالتی از دست رفته تیمش گفت: زمانیکه پنالتی اعلام شد، بازیکنان باتجربه تیم قبول نکردند پنالتی بزنند. بازیکن وقتی قبول نمی کند پنالتی بزند نمیتوان به اجبار وی را وادار به پنالتی زدن کرد. وقتی بازیکنی خودش اعلام میکند پنالتی می زند و بازیکنی هم هست که اینکاره می باشد، باید پنالتی را به او بدهم. حالا دیگر نتوانست پنالتی را گل کند و نباید همه هجوم بیاورند که چرا به این بازیکن پنالتی دادیم.

 

ابطحی با فهیم دانستن هواداران شهروند، خاطر نشان کرد: بنده طرفداران ساری را فهیم می دانم و یک نیروی بزرگی هستند و فوتسال ایران نیازمند چنین تماشاگرانی است. به شخصه تماشاگران ساروی را متفاوت با همه تماشاگران می دانم بخاطر اینکه آنان ورزش را می فهمند. تماشاگران باید بدانند که بنده روی بازیکنانی کار می کنم که از همین شهر هستند بنابراین باید حمایت های لازم را داشته باشند. اگر هم عده ای صبر و طاقت ندارند، به آنها هم حق می دهم اما در هر صورت ما همه تلاشمان را می کنیم تا آنها را هم راضی کنیم.

 

سرمربی شهروند در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون به اهداف از پیش تعیین شده و امتیازات مدنظرش رسیده است یا نه، اظهار داشت: ببینید طبق برنامه ریزی خودم می توانستیم ۲۰ امتیاز کسب کنیم. طبق محاسبات بنده در ۷ بازی خانگی نیم فصل اول، ۵ بازی را باید می بردیم و از بازیهای بیرون هم یک مسابقه را پیروز می شدیم و با کسب دو تساوی می توانستیم ۲۰ امتیاز را بدست آوریم. با توجه به سختی مسابقات در نیم فصل دوم می بایست در نیم فصل نخست امتیازات بیشتری کسب کنیم. در مجموع با جمع بندی ما و با امتیازاتی که متصور شده بودیم، می توانستیم در پایان فصل با ۴۰ امتیاز در رده پنجم قرار بگیریم. این چیزی بود که پیش از فصل متصور بودیم. ببینید دو بازیکن به جمع ما اضافه شدند و آن دو بازیکن شرایطی را درخواست کردند که آقای نجاریان با آن موافقت نکردند و پس از ۳ بازی دیگر در تمرینات حاضر نشدند. با این اتفاق کمی به تیم ما لطمه وارد شد. بنده با درنظر گرفتن همه شرایط در اول فصل رتبه ای بین پنجم تا هفتم برای تیمم متصور بودم اما مصدومیت ها و عدم همراهی دو بازیکن ما را از برنامه هایمان عقب انداخت.

 

سیدمهدی ابطحی درخصوص برگزاری دو بازی آینده شهروند که خارج از خانه است و اینکه آیا نگران آینده شهروند نیست، اذعان کرد: بنده به کار خودم  و به بازیکنانم اعتقاد و اطمینان دارم. ما الان اگر در شهرمان حمایت شویم و کارشناسان این منطقه حمایت بکنند، به نفع همه خواهد بود. این تیم وقتی موفق باشد، همه می توانند حضور داشته باشند. در اینجا پتانسیل بازیکنی و کارشناسی و مدیریتی وجود دارد ولی وقتی سرمایه گذاری نشود، همه سرخورده شده و به کنار می روند.

پایگاه فوتسال ایران

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو