سیامند رحمان و زهرانعمتی درجمع ستارگان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو

تارنمای خبری ‘اس تی ال تودی’ آمریکایی،اسامی ستارگان و مدعیان قهرمانی پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را منتشر کرد که نام سیامند رحمان و زهرا نعمتی از ایران در این جمع گنجانده شده است.

کاروان 8+2 مازندران در پارالمپیک ریو

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  از ‘اس تی ای تودی’ جیسون اسمیت و اومارا دورند، دوندگان نابینای ایرلندی و کوبایی، سریع ترین دوندگان دوی ۱۰۰متر مردان و زنان خواهند بود.
براساس این گزارش تاتیانا مک فادن آمریکایی امید زیادی دارد تا اولین دو و میدانی کاری باشد تا فقط در یک بازی پارالمپیک ۷ مدال طلا کسب کند.
وی در پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ موفق به کسب سه نشان طلا برای آمریکا شد و حالا در این دوره از مسابقات پارالمپیک هم یکی از مدعیان اصلی دوی سرعت با ویلچر می باشد.
لیبی کاسمالا تیرانداز ۷۴ ساله استرالیایی برای دوازدهمین بار در بازی های پارالمپیک شرکت می کند، درحالیکه جوناس باکوبسن ۵۱ ساله سوئدی، دهمین حضور خود را در این تورنمنت تجربه می کند.
سیامند رحمان وزنه بردار سنگین وزن ایرانی در تلاش برای کسب اولین قهرمانی پارالمپیک در وزن ۳۰۰ کیلوگرم است.
زهرا نعمتی که پرچمدار بازی های المپیک ریو بود، اولین زن ایرانی است که برنده مدال طلا در بازی های المپیک و پارالمپیک شد. وی مدال طلای تیراندازی با کمان را در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن کسب کرد.
دنیل دیاس شناگر برزیلی که لقب مایکل فلپس در بازی های پاراالمپیک به او داده شده است، برنده چهار مدال طلا در پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن و شش مدال طلا در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن شد.
مت استانزمن تیراندازآمریکایی بدون دست که رکورد جهانی را در دست دارد و در رقابتهای تیر و کمان از پاهای خود کمک می گیرد یکی دیگر از ستاره های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ است.
بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ از ۱۸ تا ۲۸ شهریور به میزبانی ریودوژانیرو برگزار می شود.

پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو