سکوهای خالی یادگار که توی ذوق زد

 

نسیم ورزش: قهر هواداران تراکتورسازی در لیگ پانزدهم نه تنها سودی عاید این باشگاه نکرده بلکه این تیم را در سراشیبی افت قرار داده و تنها هواداران با این کار به پیکره باشگاه‌شان خنجر زدند.

تراکتورسازی اولین گام را در لیگ قهرمانان بسیار محکم برداشت و موفق شد الجزیره امارات را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد. سرخ‌پوشان تبریز در شرایطی مقابل حریف خود به پیروزی رسیدند که در این بازی میزبان بودند و تنها حدود ۲۰ هزار هوادار در ورزشگاه حضور یافتند. نسبت به مسابقات اخیر این تیم در لیگ برتر قهرمانان استقبال زیادی از این بازی شده بود ولی سکوهای خالی زیادی که در ورزشگاه یادگار امام وجود داشت هیچ تشابهی با مسابقات فصل‌های قبل تراکتورسازی نداشت. تراکتورسازی در ۵، ۶ سال گذشته شور زیادی به فوتبال ایران آورد و بازگشت دوباره این تیم به لیگ برتر با حضور هواداران پرشمار این باشگاه در ورزشگاه همراه شد به طوری که در هر بازی این تیم حداقل ۵۰ هزار هوادار به ورزشگاه می‌آمد. روند افول حضور هواداران در دیدارهای تراکتورسازی از آخرین بازی چهاردهمین لیگ برتر آغاز شد جایی که ۸۰ هزار هوادار تراکتورسازی به دلیل تساوی تیمشان مقابل نفت تهران و از دست دادن قهرمانی ضربه روحی سنگینی خوردند. در آن مسابقه تراکتورسازی در حالی که از حریف خود پیش بود با اخراج آندرانیک تیموریان و تصمیم اشتباه داور در عدم اعلام پنالتی به سود سرخ‌پوشان تبریزی پیروزی را با تساوی عوض کرد تا آرزوهای مردم آذربایجان و هواداران این تیم بر باد برود.

 

اتفاقات آن بازی باعث شد تا هواداران تراکتورسازی که بسیار سرخورده شده بودند و در پایان مسابقه با توجه به ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت فکر می‌کردند قهرمان شده‌اند غرورشان جریحه‌دار شد و به نوعی با تیم خود قهر کردند و با نیامدن به ورزشگاه اعتراض‌شان را به مسئولان فوتبال نشان دادند. این بار ذهنی که از این قهر روی تیم به وجود آمد و حواشی که برخی افراد علیه تیم ایجاد کردند باعث شد تا قرمزپوشان تبریزی در لیگ پانزدهم نتوانند عملکرد خوبی ارائه دهند و خود را به عنوان یک تیم معمولی نشان دادند.

 

قبل از شروع فصل با توجه به خریدهای خوبی که تراکتورسازی انجام داد همه این تیم را مدعی اول کسب عنوان قهرمانی می‌دانستند اما همین حواشی باعث شد این تیم هر روز با مشکلات زیادی روبرو شود و حتی هواداران را در مقابل برخی از بازیکنان این تیم قرار داد تا جایی که تونی اولیویرا مربی پرتغالی محبوب سکوهای تبریزی هم نتوانست راه به جایی ببرد و قبل از شروع نیم‌فصل تصمیم به کناره‌گیری گرفت و مسئولان این باشگاه با امیر قلعه‌نویی به توافق رسیدند.

 

قلعه‌نویی که در گذشته سابقه هدایت تراکتورسازی را داشت با وجود اینکه برای اولین بار توانست این تیم را به لیگ قهرمانان آسیا برساند به دلیل برخی اختلافات و مسائلی که به وجود آمد از این تیم جدا شد که این مسئله با ناراحتی هواداران روبرو شده و آنها هیچ وقت سوءتفاهم به وجود آمده با این مربی را حل نکردند و به نوعی با قلعه‌نویی قهر بودند. از سوی دیگر برخی اعتقاد داشتند حضور این مربی باعث قهر هواداران از حضور در ورزشگاه شده ولی آمار نشان می‌داد که در زمان حضور اولیویرا هم سکوها هواداران اقبالی به حضور در ورزشگاه نشان نمی‌دادند و سعی می‌کردند بازی‌های تیم خود را از منزل‌هایشان نظاره کنند.

 

روز گذشته هواداران با وجود اینکه بیشتر از قبل به ورزشگاه آمده بودند اما سکوهای خالی درون ورزشگاه باز هم بر ذوق هر بیننده‌ای می‌زد و ذهن‌ها را با این سؤال روبرو می‌کرد که چرا هواداران تراکتورسازی که لقب پرشور را یدک می‌کشد تمایلی به حضور در ورزشگاه نشان نمی‌دهد.

 

تراکتورسازی روز گذشته یک پیروزی شیرین به دست آورد و همین مسئله باعث شد تا بسیاری از هواداران این تیم با تیم‌شان آشتی کنند و در جریان مسابقه با تشویق‌هایی که ارائه می‌دادند این مسئله را اثبات کردند.

 

بختیار رحمانی که در فصل اخیر بازیکن مغضوب پرشورها بود چندین بار به واسطه دو گلی که به ثمر رساند و عملکرد خوبی که ارائه کرد مورد تشویق قرار گرفت. این اتفاق برای امیر قلعه‌نویی هم افتاد تا مشخص شود که هواداران تراکتورسازی در حال فراموش کردن اتفاقات گذشته هستند همانطوری که سرمربی این تیم در نشست خبری خود اعلام کرد این عدم حضور هواداران فقط به خاطر عملکرد ضعیف تراکتورسازی در کسب نتیجه نیست. برخی مخالفین این باشگاه طی ماه‌های اخیر با فعالیت‌های خود در پی تخریب کادر فنی و مدیریت باشگاه بودند و تا حدی هم به موفقیت رسیدند اما این عملکرد خوب تا حدی باعث شد در تبریز همدلی به وجود بیاید و هواداران بدون توجه به جوسازی‌ها در پی حمایت تیم خود در راستای موفقیت حرکت کنند.بدون شک از قهر هواداران با تراکتورسازی هیچ کسی به جز مخالفان این باشگاه پرطرفدار سود نمی‌برند.

 

هواداران تراکتورسازی در صورت ادامه این روند و خالی نگه داشتن ورزشگاه، تیمشان را به سوی مسلخ حاشیه روانه می‌کنند و به نوعی خنجر به پیکره تراکتورسازی می‌زنند. بدون شک نتیجه لیگ چهاردهم تغییر نخواهد کرد و با تحریم تیم سودی عاید تراکتورسازی نخواهد شد. بهترین راه مقابله با مشکلات این تیم در سال‌های اخیر می‌تواند کسب نتیجه و رسیدن به موفقیت باشد. تنها کسی که از نیامدن هواداران تراکتورسازی سود می‌برد مخالفان این تیم هستند.

 

هواداران تراکتورسازی باید بار دیگر برای موفقیت تیم‌شان دست به کار شوند و بار دیگر فرهنگ حمایت و شعار «عیبی یوخ» را به ورزشگاه بازگردانند. قلعه عقاب‌ها بدون حضور پرشورها ویرانه‌ای بیش نیست و اگر هواداران تراکتورسازی می‌خواهند تیمشان بر بام فوتبال ایران بایستد و کم کم قله فوتبال آسیا را فتح کنند این امر تنها با حضور پرشور هواداران و حمایت آذری‌زبان‌ها از تراکتورسازی محقق می‌شود. مسئله‌ای که بدون شک خود هواداران به خوبی به آن واقف هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *