حمید سوریان : خداحافظی نکرده ام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ،حمید سوریان فرنگی کار وزن ۵۹ کیلوگرم ایران در بازی های المپیک خبرنگار گفت: از دنیای قهرمانی خداحافظی نکرده ام.

حمید سوریان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سوریان افزود: ‘من بعد از رقابت برابر حریف قزاق خود فقط گفتم همه چیز بد تموم شد و از خداحافظی حرفی نزدم.’
برخی از رسانه ها پس از شکست سوریان در دیدار شانس مجدد مقابل «آلمات کبیسبایف» از قزاقستان خبر از خداحافظی او داده بودند.
رقابت های وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی بازی های المپیک ۲۰۱۶ برزیل، از ساعت ۱۷:۳۰ دیروز (به وقت ایران) در سالن کاری اوکا شماره ۲ شهر ریودوژانیرو آغاز شد و سوریان دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک در اولین دیدار خود مقابل «شینیبو اوتا» از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد اما با توجه به حضور این حریف ژاپنی در دیدار فینال، سوریان به گروه بازنده راه یافت تا رقابت خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
سوریان در گروه بازنده ها از ساعت ۲۳:۳۵ دیشب به مصاف «آلمات کبیسبایف» از قزاقستان دارنده مدال نقره سال ۲۰۱۱ جهان و دو مدال برنز سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ جهان رفت و در حالی که هفت بر صفر از حریف پیش بود، اسیر فن کمر حریف نامدار خود شد و با ضربه فنی شکست خورد و از بازی های المپیک کنار رفت.

در ادامه گفتنی است ، سوریان سهمیه المپیک ۲۰۱۲ را در مسابقات گزینشی قزاقستان به دست آورد. در نخستین مبارزه خود در المپیک لندن، بعد از ظهر ۵ اوت به وقت لندن با آرسن ایرالیف از قرقیزستان روبرو شد و توانست ۱–۳ او را شکست دهد. در مرحله یک چهارم نهایی پیتر موداس از مجارستان و در نیمه نهایی هاکان اریک نیبلوم از دانمارک را شکست داد. در فینال با شکست دادن روشن بایرامف از جمهوری آذربایجان در ۲ وقت پیاپی و با اقتدار موفق شد مدال طلای ۵۵ کیلوگرم فرنگی مردان المپیک ۲۰۱۲ را تصاحب کند. مدال طلای سوریان نخستین مدال المپیک کشتی فرنگی ایران پس از ۴۰ سال است.او پس از قهرمانی با پرچم ایران دور افتخار زد و مدالش را در روز تولد مادرش به او تقدیم کرد او قبلاً در سال ۱۳۸۸ مدال طلای کشتی قهرمانی جهانش را به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران تقدیم کرده بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو