سه شطرنج باز ایرانی به رقابت های قهرمانی آسیا می روند

نسیم ورزش : سه شطرنج باز ایرانی به رقابت های قهرمانی آسیا می روند / فدراسیون شطرنج اسامی سه بازیکن و یک داور را برای حضور در هفدهمین دوره رقابت های انفرادی قهرمانی آسیا که در فیلیپین برگزار می شود، اعلام کرد.

سه شطرنج باز ایرانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ براساس اعلام روابط عمومی فدراسیون شطرنج، پرهام مقصودلو، علیرضا فیروز جاه و مبینا علی نسب سه شطرنج بازی هستند که به نمایندگی از ایران در این رقابت ها حضور خواهند یافت. همچنین «وحیده صوابیه» به عنوان داور در این مسابقات حضور خواهد داشت.
مقصودلو پدیده شطرنج ایران در سال ۲۰۱۸ یکی از چهره های موفق ورزش کشور بود که بدون شکست در رقابت های قهرمانی جوانان جهان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. فیروزجاه دیگر مسافر فیلیپین نابغه شطرنج کشور به شمار می رود که توانست در المپیاد شطرنج زیر ۱۶ سال جهان عنوان بهترین بازیکن را از آن خود کند و به مدال طلا رسید.
همچنین علی نسب بانوی شطرنج ایران توانست در رقابت های قهرمانی زنان جهان برای نخستین بار در تاریخ شطرنج کشور به مرحله حذفی مسابقات صعود کند.
شطرنج ایران پیش از این در رقابت های تیمی قهرمانی آسیا که در شهر همدان برگزار شد عنوان قهرمانی را در سه بخش سریع، رپید و استاندارد از آن خود کرد.
هفدهمین دوره مسابقات انفرادی آسیا از ۱۸ تا ۲۸ آذرماه در شهر ماکاتی فیلیپین برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو