سهم ورزشکاران مازندرانی در کسب مدال و افتخارآفرینی در مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۶۳ درصد

 

نسیم ورزش: دومین جلسه المپیک ریو ۲۰۱۶ برای حضور پرقدرت ورزشکاران مازندرانی با حضور  مدیرکل ورزش مازندران و اعضای ستاد در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

معاون توسعه امور ورزشی مازندران با اشاره به برگزاری جلسه با هیئت هایی که شانس مدال و حضور ورزشکار در المپیک دارند، بیان داشت: سهم ورزشکاران مازندرانی در کسب مدال و افتخارآفرینی در مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۶۳ درصد می باشد.

غلام رضا رضوی با بیان اینکه اعتبار و بودجه ورزشی وزارت در حد و اندازه ورزش مازندران نیست، افزود: در حال حاضر مهمترین برنامه دستگاه ورزش استان اعزام ورزشکاران مازندرانی به المپیک و پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو است.

مریم کیومرثی معاون امور ورزش بانوان مازندران با بیان اینکه اکثر ورزشکاران ملی پوش در مسابقات المپیک همان ورزشکاران در رقابت های آسیایی گوانگ ژو خواهند بود، گفت: تاکنون دو ورزشکار مازندرانی موفق به کسب سهمیه المپیک و پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ شدند.

وی با بیان اینکه سوسن حاجی پورهنوز شانس حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ را دارد، تصریح کرد: برای برطرف شدن مشکلات مالی ورزشکاران نیاز است تا هر یک از ادارات کل هزینه یکی از ورزشکاران اعزامی به المپیک و پاراالمپیک را متقبل شوند.
محمد سبحانی رئیس هیئت ژیمناستیک مازندران با بیان اینکه هیئت های ورزشی استان باید خودکفا شوند، بیان داشت: ژیمناستیک پشتوانه خوبی در سطح استان دارد ولی برای ادامه قهرمانی و شناسایی ورزشکاران نیاز به حمایت بیشتر مسئولان است.

همچنین علی اصغر ثمربخش  رئیس هیئت کشتی مازندران با باین اینکه ورزشکاران اعزامی ریو ۲۰۱۶ تا حدودی شناسایی شدند، گفت: پشتیبانی و حمایت مالی موجب انگیزه بیشتر در بین ورزشکاران است که باید از برنامه های مهم مدیران باشد.

نقی مهدوی دبیر هیئت ورزش های جانبازان و معلولان مازندران ضمن اعزام ۸۰ ورزشکار معلول مازندرانی به مسابقات قهرمانی کشور کسب سهمیه المپیک به میزبانی مشهد مقدس گفت: ورزشکاران خوبی در ورزش جانبازان و معلولان در استان فعالیت دارند که در ترکیب تیم ملی والیبال نشسته سه تا چهار ملی پوش مازندرانی در المپیک به میدان می روند.

همچنین علی بابایی رئیس هیئت بوکس مازندران از میزبانی مازندران در مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور خبر داد و اذعان داشت: به خاطر عدم پخش زنده مسابقات بوکس از تلویزیون، اسپانسر و سرمایه گذاران حاضر به حمایت مالی به ورزش بوکس نیستند.
عباس رحیمی رئیس هیئت وزنه برداری مازندران با اشاره به اینکه بیشترین مدال وزنه برداری برای مازندران است، اظهار داشت: با حضور حسین توکلی به عنوان سرمربی مازندرانی در تیم ملی باید تلاش کنیم تا بیشترین سهمیه را در ترکیب تیم ملی داشته باشیم.

در ادامه میلاد تقوی رئییس هیئت والیبال مازندران نیز با بیان اینکه والیبال درنخستین دوره حضور در بازی های المپیک سهمیه می گیرد، گفت: پتانسیل والیبال مازندران در سطح کشور بالا است و در ترکیب تیم ملی در رقابت های لیگ جهانی ۳۰ درصد بازیکنان از مازندران هستند.

علی اکبر رجبی رئیس هیئت تیراندازی مازندران از رقابت سه تیرانداز مازندرانی در مسابقات جهانی آذربایجان در کسب سهمیه المپیک رشته اهداف پروازی خبر  داد و افزود: جلسه تخصصی با حضور روسا برای برطرف شدن مشکلات ورزشکاران برگزار شود.

عباس زعفری رئیس هیئت پینگ پنگ مازندران نیز از انتخاب نوشاد عالمیان از سوی فدراسیون جهانی در بین چهار نفر منتخب جهان در مسابقات چین خبر داد و گفت: انتخاب عالمیان در بین چهار نفر منتخب جهان اتفاق بسیار خوبی است که پس از ۴۰ سال نصیب ورزش مازندران و رشته پینگ پنگ شد.

مجتبی قدمی رئیس هیئت جودو مازندران با اشاره به اینکه مهمترین مشکل هیئت جودو استان همچون دیگر هیئت ها منابع مالی است، اذعان داشت: با برنامه ریزی بهتر و منظم در بحث مدال آوری می توانیم موفق تر از گذشته عمل کنیم.
حسین بریمانی رئیس گروه ورزش قهرمانی از بررسی مشکلات و معضلات هیئت های ورزشی استان خبر داد و گفت: تعامل و ارتباط از سوی روسای هیئت ها با فدراسیون برقرار شود تا اکثر میزبانی اردوهای تیم ملی با توجه به طبیعت و جذابیت در مازندران برگزار شود.

مجتبی رضایی رئیس روابط عمومی ورزش و جوانان مازندران از کسب ۸۱ مدال جهانی،آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران مازندرانی در چهار ماه نخست سال ۹۴ خبر داد و گفت: وزارت ورزش باید با توجه به افتخار و مدال آوری ورزشکاران باید نگاه ویژه ای به ورزش مازندران از هر نظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزارت برای کسب سهمیه ورودی المپیک ریو ۲۰۱۶ به ۸ فدراسیون نگاه ویژه ای دارد، اظهار داشت: وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی، بوکس، تکواندو، تیراندازی، والیبال و تیراندازی با کمان از جمله فدراسیوها محسوب می شوند که تا حدوی زیادی کسب سهمیه ورودی المپیک ۲۰۱۶ دارند.

حسن شاملی مسئول دبیرخانه ستاد المپیک ریو ۲۰۱۶ با اشاره به رقابت ۲۰۴ کشور در ۲۸ رشته ورزشی در المپیک ۲۰۱۶ اذعان داشت: در مسابقات گذشته المپیک تاکنون ۱۵ مدال طلا توسط ۱۳ ورزشکار سهم ورزش کشور بود که از این تعداد پنج مدال طلا توسط ورزشکاران مازندرانی کسب شد.

وی در پایان از تعامل وهمکاری خوب هیئت های ورزشی با هیئت پزشکی ورزشی استان با ورزشکاران مدال آور افزود: ۴۵ ورزشکار مازندرانی برای حضور قدرتمند در المپیک ریو ۲۰۱۶ شناسایی شدند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو