سهمیه المپیک در ژاپن از دست رفت

 

نسیم ورزش: تیم ملی والیبال در ششمین روز از جام‌جهانی ژاپن به روسیه هم باخت تا سیر نزولی مردان اسلوبودان همچنان ادامه داشته باشد.

تیم ملی که پیش از این مقابل لهستان در آستانه پیروزی قرار داشت و درنهایت ۳ بر ۲ باخت، بعدازظهر دیروز برابر روسیه ۳ بر صفر شکست خورد. مردان کواچ در این بازی شروع قابل‌قبولی داشتند و تا امتیاز ۱۸ از حریف پیش بودند، اما در این امتیاز با حریف برابر شدند و دست‌آخر ست نخست با برتری ۲۶ بر ۲۴ به سود روسیه به پایان رسید.

 

در ست دوم روسیه از ابتدا با درخشش نفراتی چون موزرسکی و میخائیلوف اجازه خودنمایی به ملی‌پوشان ایران را نداد وحتی تلاش موسوی، میرزاجانپور و غفور هم بی‎‌‌نتیجه بود. بدین‌ترتیب، ست‌دوم تیم ملی با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ شکست را پذیرفت.
در ست سوم کواچ هرچه توان داشت را به‌کار گرفت تا بازیکنانش نتیجه را به سود ایران برگردانند، اما تیم ملی بازهم شکست خورد. چنان‌که حریف روی پاس‌های معروف به غفور تمرکز زیادی کرده و اجازه نداد تا تیم ملی از این ترفند نهایت استفاده را ببرد. بدین‌ترتیب، تیم ملی این بار با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ شکست خورد تا با واگذاری ۳ ست متوالی دست‌خالی زمین مسابقه را ترک کند.

 

  • برتری آماری روسیه

تیم ملی چندی پیش در لیگ جهانی۲۰۱۵ با اینکه شروع ناامیدکننده‌ای داشت اما در هفته پایانی دور برگشت این رقابت‌ها در روسیه توانست ۲بار این تیم را شکست دهد. در تهران نیز یک‌بار قهرمان المپیک۲۰۱۲ لندن را شکست داد تا روسیه به قدرت ملی‌پوشان ایران پی ببرد. در بازی دیروز اما همه‌‌چیز به سود روسیه بود. آمار عملکرد بازیکنان در این مسابقه نشان از برتری کامل بازیکنان روسیه داشت. موزرسکی با کسب ۱۹ امتیاز، امتیازآورترین و بهترین بازیکن میدان بود، درحالی‌که میرزاجانپور با کسب تنها ۱۲ امتیاز، امتیازآورترین عضو تیم ملی ایران لقب گرفت.

 

ملی‌پوشان در این بازی ۴۲ امتیاز را از زدن اسپک کسب کردند و این در حالی بود که روس‌ها ۵۷ امتیاز را از این طریق تصاحب کردند. ایران در دفاع ۲توپ حریف را بلاک کرد و روسیه در این بازی ۶بار توپ‌های ایران را دفاع کرد. در بخش سرویس شاگردان کواچ در تیم ایران تنها ۲ امتیاز مستقیم را کسب کردند و روسیه در این بخش هم بهتر بود و ۶ امتیاز را به‌دست آورد. آماری که کاهش قدرت تیم ملی را در جام‌جهانی نشان می‌دهد.

 

  • عملکرد ضعیف

تیم ملی که در سال‌های اخیر با درخشش در لیگ جهانی و مسابقات جهانی در ردیف تیم‌های قدرتمند جهان مانند روسیه، لهستان، برزیل و ایتالیا قرار گرفته بود، اکنون به‌نظر می‌رسد در مسیر سراشیبی قرار گرفته است. تیمی که قرار است به‌عنوان یکی از ۲تیم نخست جام‌جهانی برای نخستین‌بار به رقابت‌های المپیک صعود کند، در پایان با برگزاری ۵مسابقه در جام‌جهانی با پیروزی و کسب تنها ۷ امتیاز پایین‌تر از ژاپن در رده هفتم جدول حضور دارد. در لیگ جهانی زمانی که تیم ملی نتوانست از عنوان چهارمی خود در لیگ جهانی۲۰۱۴ دفاع کند، رئیس فدراسیون والیبال اعلام کرد که تیم ملی توان خود را برای حضور در جام‌جهانی و صعود به المپیک گذاشته است.

 

البته پس از لیگ جهانی۲۰۱۵ اتفاقات حاشیه‌ای زیادی در اردوی تیم ملی رخ داد و تیم ملی حتی در جام واگنر لهستان نیز عملکرد ضعیفی داشت. چنان‌که برخی ناکامی تیم ملی در جام‌جهانی را پیش‌بینی می‌کردند؛ تیمی که در بازی نخست خود در جام‌جهانی برابر آرژانتین شکست خورد. پس از آن برابر تیم‌های نه‌چندان قدرتمند تونس و ونزوئلا به پیروزی دست یافت.

 

مردان کواچ مقابل لهستان نیز شکست را پذیرفتند. تیم ملی حالا با ۳باخت وضعیت مناسبی در جام‌جهانی ندارد. تیم ملی در ششمین بازی خود در این رقابت‌ها به مصاف ایتالیا خواهد رفت، تیمی که با ۴پیروزی از ۵بازی خود در رده چهارم جدول قرار دارد. این مسابقه ساعت۱۰:۳۰ چهارشنبه برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *