سهمیه المپیک در دستان شمشیرباز مازنی/عابدینی با ایستادن در رده ششم جام جهانی، ۱۴ امتیاز المپیکی را به دست آورد

نسیم ورزش: رقابت های انفرادی جام جهانی شمشیربازی ایتالیا شنبه ۱۰ بهمن به پایان رسید و مجتبی عابدینی موفق شد با ایستادن در رده ششم، ۱۴ امتیاز المپیکی را به دست بیاورد و در حال حاضر جزو شمشیربازان اعزامی به ریو قرار بگیرد.

عابدینی

 عابدینی با کسب این ۱۴ امتیاز از رده هجدهم دنیا به رده دوازدهم رسید و با توجه به اینکه ۱۴ شمشیرباز برتر دنیا در رنکینگ جهانی سهمیه المپیک می‌گیرند، عابدینی هم اکنون جزو این نفرات است. او هم اکنون ۹۴ امتیاز دارد.
 از هر کشور تنها دو شمشیرباز می‌توانند از طریق رنکینگ جهانی راهی ریو شوند. با این حساب عابدینی با حفظ جایگاه خود می‌تواند جزو مسافران ریو باشد و تا حدود زیادی سهمیه او قطعی شده است مگراینکه اتفاق عجیبی رخ بدهد.
 علی پاکدامن هم که نفر چهارم رده‌بندی آسیاست با قطعی شدن سهمیه دو شمشیرباز کره‌ای و عابدینی از طریق رنکینگ جهانی، می تواند به عنوان نفر برتر آسیا به المپیک برسد. دو شمشیرباز کره‌ای در حال حاضر سوم و چهارم دنیا هستند.
 پاکدامن هم که در جام جهانی ایتالیا حذف شد با ۶۱ امتیاز در حال حاضر در رده بیست و نهم دنیا قرار دارد.
 با احتساب این شرایط به نظر می‌رسد دو سهمیه المپیک شمشیربازی ایران در اسلحه سابر قطعی شده است هرچند که روی کاغذ هنوز این امکان وجود دارد که این موضوع صورت نگیرد.
 تا قطعی شدن کامل این دو سهمیه دو رقابت دیگر باقی مانده که در لهستان و کره جنوبی برگزار می‌شود.

 1. s

  استانداری مازندران در ورزش هم به ساری بی توجه است ؟!
  **********************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  به حمدالله مسئولین استانداری مازندران چندین جلسه هماهنگی و حمایتی برای برگزاری جام شهید هاشمی نژاد در بهشهر را داشته اند و حمایت همه جانبه خود از ورزش بهشهر را در میزبانی این رویداد اعلام کرده اند ؛ سال قبل هم در میزبانی مسابقات جام چند جانبه کشتی باشگاهها در جویبار همه اعتبارات و امکانات استانداری و شهرداری های همجوار و فرمانداری را به این شهر برای میزبانی موفق اختصاص داده بودند برای حمایت از نساجی قائمشهر در لیگ ۱ قهرمانی فوتبال کشور ، سازمان همیاری شهرداری های مازندران را مأمور حمایت و در چند مسابقه این تیم شخص استاندار و معاونین استانداری حمایت های خوبی داشته اند و این مسابقات را از نزدیک ملاحظه نمودند .
  در بحث اختصاص زمین تمرین بازسازی ورزشگاه شهید وطنی هم حمایت های خوبی از سوی استانداری صورت گرفته و برای احداث ورزشگاه چند هزار نفری سرپوشیده جویبار نیز اقدامات شایانی اعمال شده است گزارشی اگرچه غیرتخصصی و غیرواقعی از بحث مرکزیت کشتی استان به رئیس جمهور داده و دکتر روحانی هم به اعتماد گزارشات واصله مطالبی از کشتی یک شهر به خصوص مطرح کردند اما ظاهراً استاندار مازندران و معاونین وی هیچگاه نگاه خوبی به ورزش ساری ندارند و نداشته اند .
  برای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر اعتبار در نظر می گیرند اما برای بازسازی ورزشگاه شهید متقی ساری هیچ توجهی صورت نمی گیرد برای حمایت از نساجی قائمشهر در لیگ ۱ فوتبال کشور ، اعتبارات مالی و بحث زمین تمرین این تیم را دغدغه ای مهم می پندارند اما استاندار مازندران نمی داند تیمی به نام شهروند ساری پرطرفدارترین تیم لیگ برتری فوتسال ایران هیچگاه مورد توجه و حمایت استانداری قرار نگرفته و طی این ۱۰ سال لااقل نگارنده به یاد ندارد که حتی ۱ میلیون تومان هم از سوی استانداری کمک مالی نشده بود و بازسازی ورزشگاههای شهید متقی و سید رسول حسینی از دیدگاه استانداری و مسئولین امر استان مسئله مهمی نبوده است !
  سال گذشته استاندار مازندران در یک جریان سیاسی اعتبارات مالی ورزشی مازندران را برای میزبانی یک المپیاد ورزشی کارگری که نه تنها بازدهی مناسبی برای ورزش استان نداشته بلکه کلی اعتبارات مالی آنها را فدای سیاسی کاری ها کرد ، هزینه کرد و در این در حالی است که هیچ استانی در سراسر کشور حاضر به میزبانی از این مسابقات نبوده است .
  به هر حال بنده طی چند سال گذشته هیچ خدمتی از سوی مسئولین استان برای کمک به ورزش ساری و تیم های ساروی ملاحظه ننموده ام ؛ البته ده سال قبل بزرگترین خدمتی که استانداری به ورزش ساری داشته نامه ای به رئیس جمهور مبنی بر اختصاص بودجه برای اتمام پروژه احداث سالن ۶ هزار نفری داده بود که ظاهراً آن نیز در حد رفع تکلیف و ما باید ۳۰ سال چشم انتظار احداث این مکان ورزشی باشیم .
  زمان مخابره:۳۹/۷-۱۲ بهمن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *