سنگ بزرگ خونه به خونه مازندران برای لیگ برتر

 

نسیم ورزش: خونه به خونه مازندران که فرصت فصل قبل (۹۵-۹۴)رقابت های فوتبال جام آزادگان را با وجود شایستگی برای حضوردرلیگ برتراز دست داد، این روزها با کمک مالکان متمولش سنگ های بزرگی را برای لیگ برتر نشانه رفته است.

 مالکان متمول تیم خونه به خونه مازندران با به خدمت گرفتن علیرضا مرزبان سرمربی فصل قبل تیم دسته اولی پیکان که توانست دو هفته قبل از پایان رقابت ها این تیم را لیگ برتری کند، درسال جاری شانس خود را برای یکبار دیگر برای صعود به لیگ برتر به بوته آزمایش قرار داده است.
تیم خونه به خونه همچنین برای به خدمت گرفتن بازیکنان شاخص نیز چیزی کم نگذاشت و به برکت قدرت مالی مالکانش تاکنون ضمن حفظ پنج بازیکن فصل قبل ،مهدی دغاغله ، رامتین سلیمان زاده، مجتبی محبوب ، عباس محمدرضایی بازیکنان تیم های پیکان، مس رفسنجان، پرسپولیس و استقلال تهران را جذب کردند.
به نظر می رسد این تیم همچنان برای سنگین کردن کفه ترازو حداقل برروی کاغذ برای حضور یافتن به رقابت های لیگ برتررایزنی هایی را با برخی بازیکنان مازنی حاضردر رقابت ها لیگ برتر دارد تا شاید در این گذر مازندران را در معتبرترین رقابت های لیگ فوتبال داخلی صاحب تیم کند.
کارشناسان فوتبال در مازندران بر این باورند که صرف جذب بازیکنان و کادرفنی هرچند قوی نمی تواند قفل راه نیافتن به لیگ برتر را برای خونه به خونه یا هر تیم دیگری باز کند.
این گروه از کارشناسان راز موفقیت تیم ها را همدلی و همراهی بازیکنان، کادرفنی و نیروهای پشتیبانی می دانند و راه نیافتن خونه به خونه به لیگ برتر را در رقابت های فصل گذشته ناشی از هماهنگی در پشتیبانی تیمی می دانند.
تیم خونه به خونه مازندران دررقابت های لیگ دسته اول جام آزادگان تا هفته بیست و نهم بخت اول صعود به لیگ برتر بود که با تغییر اکبرمیثاقیان سرمربی موفق تیمشان و انتصاب حمیددرخشان با کسب نتایج ضعیف ناشی از این تغییر شانس صعود را از دست دادند.
علی طالبی از کارشناسان فوتبال مازندران نبود انسجام تیمی و تعدد تصمیم گیرندگان را دلیل اصلی از دست رفتن شانس خونه به خونه برای صعود به لیگ برتردرهفته های پایانی لیگ دسته اول دانست.
طالبی به ایرنا گفت : صرف جذب بازیکنان با سابقه و تکنیکی و حتی کادر فنی نمی تواند تضمین کننده صعود تیمی به لیگ برتر باشد و این ها ابزاری است که با ایجاد آرامش تیم و پشتیبانی به موقع می توان امیدوار به صعود بود.
وی افزود : تیم خونه به خونه و حتی نساجی شایستگی و توان صعود به لیگ برتر را دارند و باید با ایجاد جوی آرام درباشگاه و جذب بازیکنان با انگیزه و جوان و برنامه ریزی مدون به اهدافشان برسند.
مازندران دررقابت های لیگ دسته اول جام آزادگان همانند فصل گذشته دو تیم خونه به خونه و نساجی مازندران را به عنوان نماینده این استان در این رقابت ها دارد که نساجی مازندران هنوز موفق به جذب سرمربی جدیدش پس از جدایی کوروش موسوی نشد.
در رقابت های لیگ دسته اول ۲۰ تیم حضور دارند که سه تیم جواز حضور در رقابت های لیگ برتر را پیدا خواهند کرد.
در فصل گذشته رقابت های لیگ دسته اول فوتبال تیم های پیکان با ۷۰ امتیاز، ماشین سازی تبریز با ۶۳ و صنعت نفت آبادان با ۶۲ امتیاز لیگ برتری شدند و در این رقابت ها خونه به خونه با ۵۸ امتیاز و نساجی با ۵۳ امتیاز در رده ششم و هشتم قرار گرفتند و از راهیابی به لیگ برتر بازماندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *