سطح دانش خود را با آمریکایی‌ها مقایسه کنید

نسیم ورزش: مرکز مطالعاتی پو با انجام آزمونی آنلاین نشان داد که اطلاعات علمی آمریکایی‌ها بسیار محدود بوده و بسیاری از آنها پاسخ ابتدایی‌ترین پرسش‌های علمی را نمی‌دانند،‌آزمونی که می‌توانید با پاسخ دادن به پرسش‌های آن سطح علمی خود را با آمریکایی‌ها مقایسه کنید.

براساس گزارش فاکس‌نیوز، اگر می‌خواهید اطلاعات علمی خود را با آمریکایی‌ها مقایسه کنید، این آزمون آنلاین را که ۱۲ پرسش بیشتر در آن وجود ندارد، انجام داده و نتیجه مقایسه را در انتهای آزمون مشاهده کنید. 

به گفته این موسسه بیشتر آمریکایی‌ها اطلاعات کلی خوبی درباره برخی از موضوعات علمی دارند، اما نسبت به بیشتر موضوعات علمی تقریبا بی‌اطلاعند. این مرکز نتایج خود را براساس تجزیه و تحلیل پاسخ‌های ۳۲۷۸ داوطلب به ۱۲ سوال آنلاین درباره موضوعات ابتدایی علمی به دست آورده‌ و اعلام کرد که تنها ۶ درصد از این تعداد داوطلب توانسته‌اند به هر ۱۲ پرسش پاسخ درست دهند.

یکی از ساده‌ترین پرسش‌های این آزمون آنلاین نام داغترین لایه زمین بود که ۸۶ درصد از داوطلبان به آن پاسخ درست دادند. همچنین تنها ۳۴ درصد از این افراد از پایین‌تر بودن درجه جوش آب در ارتفاع بیشتر اطلاع داشتند و ۳۵ درصد از آنها می‌دانستند که دامنه صوت شدت بلندی آن را تعیین می‌کند.

میانگین تعداد پرسش‌هایی که پاسخ‌های درست دریافت کردند هشت پرسش بود. همچنین مرکز پو می‌گوید بر اساس بررسی‌های به عمل آورده از دو پرسش آخر که ارتباطی با ۱۲ پرسش علمی نداشتند، امتیاز مرد‌ها نسبت به زن‌ها بیشتر بوده و افراد جوان نسبت به بالای ۶۵ ساله‌ها پاسخ‌های درست‌تری داده‌اند،‌اگرچه زیر ۳۰ ساله‌ها به ندرت از نوع امواج موبایل آگاهی داشتند و تعداد بسیار کمی از افراد گروه سنی زیر ۶۵ سال از نام مخترع واکسن فلج اطفال مطلع بودند. همچنین ۲۲ درصد از داوطلبان مفهوم نجوم و طالع‌بینی را از هم تشخیص نمی‌دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *