سروقامتان والیبال ایران در جمع هشت تیم برتر المپیک

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در بازی های المپیک موفق به شکست مصر شد تا صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی این بازی ها قبل از پایان دور مقدماتی مسجل کند.

تیم ملی والیبال ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، چهارمین روز مسابقات والیبال مردان المپیک با ۶ دیدار در ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو پیگیری خواهد شد که در نخستین مسابقه تیم های ملی والیبال ایران و مصر به مصاف یکدیگر رفتند.
ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه که نهمین رویارویی دو تیم در تاریخ والیبال محسوب می شود، در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند تا با کسب دو برد و هفت امتیاز از چهار مسابقه، صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی المپیک و جمع هشت تیم برتر این رقابت ها قبل از پایان دور مقدماتی مسجل کنند.
تیم ملی والیبال مصر نیز که پنجمین حضور المپیکی خود را تجربه می کند و در ریو با پیروزی بر کوبا به اولین برد تاریخ حضورش در المپیک دست یافته است، با پذیرش این شکست از صعود به مرحله بعدی بسیار ناامید شد.
در پایان روز سوم مسابقات والیبال مردان المپیک (پنج شنبه ۲۱ مردادماه) تیم ملی والیبال لهستان به عنوان نخستین تیم صعودش به مرحله یک چهارم نهایی قطعی شده بود و امروز در آغاز روز چهارم والیبال مردان، سروقامتان والیبال ایران به عنوان دومین تیم صعودشان به مرحله بعد قطعی شد تا ۱۰ تیم باقی مانده برای ۶ سهمیه دیگر در دیدارهای آینده تلاش کنند.
شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، سعید معروف، عادل غلامی و مهدی مرندی ترکیب آغازین تیم ملی والیبال ایران برابر مصر بودند.
سرمربی تیم ملی والیبال مصر نیز در ابتدای این مسابقه از ترکیب عبد الحلیم محمد ابو، احمد عبدالهای، ممدوح عبدالرحیم، احمد عفیفی، حسام عبدالله، بدوی محمد منعم و احمد عبدالله استفاده کرد.
داورانی از روسیه و برزیل به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند.
نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال از جمله تماشاگران دیدار ایران و مصر بودند.
تیم ملی والیبال مصر در چهار دوره قبلی حضور خود در المپیک، با قرار گرفتن در رده آخر، بازی ها ترک کرده بود اما در این دوره از رقابت ها می تواند جایگاه بهتری در بین ۱۲ تیم شرکت کننده داشته باشد.
دیدار امروز دو تیم ملی والیبال ایران و مصر، نهمین مسابقه تاریخ والیبال محسوب می شود که تعداد بردهای ایران با شکست این دیدار به ۶ رسید و در سه مسابقه نیز مصر موفق به شکست ایران شد.
مهمترین شکست تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۰ و در انتخابی لیگ جهانی بود که مصر سهمیه لیگ جهانی آن سال را با شکست ایران به دست آورد.
تیم ملی والیبال ایران ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه در آخرین دیدار دور مقدماتی خود به مصاف روسیه قهرمان المپیک سال ۲۰۱۲ خواهد رفت.
جشن صعود به دور دوم المپیک والیبال سومین شیرین کامی کاروان ایران بعد از چهارمی مجتبی عابدینی در شمشیربازی و مدال طلای کیانوش رستمی در وزنه برداری است.
ملی پوشان والیبال که عضوی از کاروان امام رضا (ع) ایران محسوب می شوند، در شب تولد امام هشتم در سالن والیبال مسابقات در ریودوژانیرو جشن ولادت امام رضا (ع) و صعود خود به مرحله یک چهارم المپیک را بر پا کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *