سرمربی تیم ملی وزنه بردای؛ برای نخستین طلای زندگی ورزشی مرادی درعرصه جهانی خوشحالم

سجاد انوشیروانی ، سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران گفت:خوشحالم که مرادی نخستین مدال طلایی زندگی ورزشی خود را در المپیک به دست آورد.

سجاد انوشیروانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش ، سجاد انوشیروانی پس از کسب طلای سهراب مرادی، در نشست خبری افزود:مرادی می توانست این مدال با ارزش را همراه با رکوردشکنی به دست بیاورد اما به دلیل برخی مسایل از آن چشم پوشی کردیم.
به خاطر استرس و مسائل روحی روانی، درانتخاب وزنه برای حرکت یک ضرب سهراب تا حدی احتیاط کردیم. در حرکت دو ضرب نیز وزنه بردار بلاروس برای ما دردسرساز شد،به همین دلیل وزن درخواستی را تغییر دادیم.
وی ابراز امیدواری کرد تا سهراب مرادی در رویدادهای آتی بتواند همراه با رکوردشکنی موفق به کسب مدال شود.
سرمربی تیم ملی وزنه برداری درباره علی هاشمی دیگر وزنه بردار کشورمان در رقابت ۹۴ کیلوگرم المپیک بیان داشت: علی هاشمی با مصدومیت مواجه بود. مچ دستش به شدت درد می کرد و با این شرایط وزنه زد.
بااین حال امیدوارم هاشمی در دیگر رویدادها موفق باشد و در یک وزن بالاتر بهتر ظاهر شود.
این مربی همچنین در مورد وضعیت بهداد سلیمی دیگر وزن بردار فوق سنگین کشورمان گفت: بهداد شرایط خوبی دارد و کاملا آماده است. البته بهداد رقیبان قدرتمندی دارد.
اعتقاد دارم بهداد می تواند در روز مسابقه کار بزرگی انجام دهد. اما از همه مردم می خواهم دعا کنند تا روند کسب مدال طلا توسط وزنه برداران ادامه داشته باشد.
انوشیروانی در پاسخ به این سوال که آیا می خواهد رکورد محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ٢٠١٢ را تکرار کندیا بشکند، اظهار داشت:بنا استاد من است و از او راهنمایی می گیرم.
دو سه شب است که او با صحبت ها خود خیلی به من روحیه داده است. از بنا تشکر می کنم و آرزو دارم شاگردانش در هر ۶ وزن کشتی فرنگی طلا بگیرند. زیرا این افتخار به نام مردم ایران ثبت می شود.
وی درباره احساسش از اینکه تیمش نخستین مدال طلا را با سرمربیگری او به دست آورده گفت: خدا را شاهد می گیرم در ۴ ماهی که به عنوان سرمربی مشغول فعالیت شدم، تلاش کردم تا تیم وارد حاشیه نشود و از نظر روحی و روانی در شرایط ایده آل باشد با این حال برنامه ریزی تیم رو به جلو بود.
وی گفت: هر چند در دوران ورزشی ام نقره گرفتم ولی خیلی خوشحالم که نخستین مدال طلا تیم وزنه برداری با سرمربیگری من به دست آمد.
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به این حرف مدال کیانوش را حساب نکرده اید عنوان کرد: خدا شاهد است، وقتی کیانوش رستمی طلا گرفت، با تمام وجودم خوشحالی کردم.
کیانوش دوست و عزیز من است و خیلی دوستش دارم. او سرمایه بزرگ برای ورزش ایران است.
وی ادامه داد: به رستمی و خانواده وی و مردم ایران تبریک می گویم چرا که رستمی قهرمان و دلاور است.
انوشیروانی در پاسخ به این سوال که دوست داشته به عنوان ورزشکار حضور در ریو را تجربه کند، یادآور شد: روز اولی که برای تماشای مسابقات وزنه برداری به سالن آمدم حسرت خوردم که می توانستم در این المپیک شرکت کنم. اما قسمت این بود به عنوان مربی در المپیک حاضر شوم.
کاروان ورزش ایران با کسب دو طلا توسط کیانوش رستمی و سهراب مرادی، تا پایان روز هشتم رقابت ها در رده بیستم جدول توزیع مدال المپیک ریو برزیل جای گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *