سرمربی تیم ملی تنیس روی میز:صعود به جدول اصلی بازی های المپیک کار بزرگی است

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز،گفت: بازیکنان ما اگر به جدول اصلی بازی های المپیک ریو صعود کنند، دست به کار بزرگی زده اند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، جمیل لطف الله نسبی درباره شرایط روحی و جسمی نیما و نوشاد عالمیان، دو برادر المپیکی تنیس روی میز ایران، گفت: ملی پوشان ایران شرایط جسمی، روحی، تکنیکی و تاکتیکی خوبی دارند و در مدت زمان باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک باید شرایط آنها حفظ شده و بدن هایشان به دلیل خستگی تمرینات ریکاوری شود تا بتوانند بهترین بازی های خود را در ریو ارائه دهند.
وی ضمن ابراز رضایت از شرایط برادران عالمیان گفت: نیما و نوشاد عالمیان نسبت به گذشته ترقی و رشد خوبی داشته اند؛ یکسری مشکلات در بازی آنها وجود داشت که توانستیم در اردوی چین و تورنمت های ژاپن و کره جنوبی آنها را شناسایی و رفته رفته رفع کنیم.
لطف الله نسبی درباره اردوی چین و تورنمت های جهانی ژاپن و کره جنوبی اظهار داشت: در اردوی چین تمرینات خوبی را انجام دادیم که اثرات مطلوبی داشت.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز مردان کشورمان با اشاره به اضافه شدن ۲ بازیکن از کره جنوبی و بازیکنانی از کره شمالی به تمرینات ملی پوشان ایران افزود: حضور این بازیکنان تنوع خوبی را ایجاد کرد و به کار کارشناسی و شناسایی نقاط ضعف و قوت بازیکنان ما کمک کرد.

** ملی پوشان ما وارد جدول اصلی شوند، رنکینگ جهانی شان زیر ۱۰۰ خواهد شد
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز مردان کشورمان درباره رقبای نیما و نوشاد عالمیان در المپیک گفت: هنوز قرعه کشی مسابقات انجام نشده اما رنکینگ در المپیک به ترتیب برای نوشاد ۵۱ و نیما ۵۲ است.
براساس جدول بازی ها، ۴۸ بازیکنی که در رنکینگ های یک تا ۴۸ قرار دارند در مسابقات مقدماتی استراحت خواهند داشت و از بین رنکینگ های ۴۹ تا ۸۰، و از بین آنها ۱۶ نفر برتر بازی ها وارد مرحله اصلی می شود.
لطف الله نسبی توضیح داد اگر نیما و نوشاد عالمیان دور مقدماتی را با پیروزی پشت سر بگذارند و وارد جدول اصلی شوند، دست به کار بزرگی زده اند و رنکینگ جهانی آنها به کمتر از ۱۰۰ ارتقا پیدا خواهد کرد.
وی افزود: برای ورود به جدول اصلی لازم است تا بازیکنان تنیس روی میز کشورمان دستکم ۲ پیروزی بدست بیاورند؛ برای قهرمانی در بازی های المپیک ۸ پیروزی لازم است و اگر نیما و نوشاد ۳ پیروزی بدست آورده و وارد جدول اصلی شوند و یک مرحله نیز بالاتر بیایند، دست به کار بزرگی زده اند.

** شرایط شهسواری مانند نیما و نوشاد عالمیان است
لطف الله نسبی درباره شرایط ندا شهسواری گفت: رنکینگ شهسواری در دور مقدماتی ۶۴ است و فکر می کنم اگر یک پیروزی بدست آورده و به دور بعد صعود کند، خیلی خوب بازی کرده است.
رنکینگ جهانی ندا شهسواری ۲۸۰ است و بازیکنانی که در دور مقدماتی با وی روبه رو خواهند شد، رنکینگ های زیر ۱۰۰ دارند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران همچنین از حمایت های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون برای برگزاری اردوهای مختلف و فراهم کردن امکانات مورد نیاز، قدردانی کرد.
لطف الله نسبی به دلیل محدودیت های کمیته ملی المپیک در اعزام سیما لیموچی، مربی تیم ملی تنیس روی میز زنان، مسئولیت هدایت ندا شهسواری را نیز در بازی های ریو برعهده خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *