سرقت محموله ۵۰۰ میلیون تومانی موبایل

نسیم ورزش: هر یک از اعضای باند سارقان مسلح وظیفه خاصی داشت. یکی از آنها در گمرک فرودگاه امام خمینی پرسه می‌زد و افرادی را که در حال ترخیص محموله میلیونی بودند شناسایی می‌کرد و بقیه نیز با تیراندازی و تهدید اسلحه دست به سرقت می‌زدند.

این دزدان حرفه‌ای ۴مرداد‌ماه سال‌جاری با شکایت زن و شوهری تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. آن روز این زوج به کلانتری ۱۷۰کهریزک رفتند تا مأموران را در جریان سرقت محموله ۵۰۰میلیون تومانی قرار دهند. مرد جوان در توضیح ماجرا گفت: ساعت ۵صبح امروز (۴مرداد) بیش از ۱۸۰دستگاه گوشی موبایل به ارزش ۵۰۰میلیون تومان را پس از انجام اقدامات قانونی از گمرک فرودگاه امام‌خمینی تحویل گرفته و داخل چمدان گذاشتیم.

پس از آن همراه همسرم سالن فرودگاه را ترک کرده و یک تاکسی کرایه کردیم تا به تهران برویم. وی ادامه داد: چمدان‌های حاوی گوشی تلفن همراه را در صندوق عقب تاکسی فرودگاه گذاشته و به سمت تهران حرکت کردیم. در بین راه یک دستگاه خودروی پاترول مشکی رنگ به تاکسی نزدیک شد و سرنشینان آن از راننده تاکسی خواستند تا توقف کند.

من اما مانع توقف راننده شدم و خواستم تا همچنان به مسیر خود ادامه دهد. چند متر جلوتر ناگهان خودروی پاترول که در تعقیب ما بود این‌بار به سمت ما آمد و درحالی‌که یکی از آنها اسلحه کلاش در دست داشت راننده را تهدید کرد تا کنار اتوبان توقف کند. او حتی برای ترساندن ما چند تیرهوایی شلیک کرد و در چنین شرایطی راننده مجبور به توقف شد. ۲سرنشین جوان پاترول پس از پیاده کردن هر سه نفر ما، با تهدید چمدان‌های حاوی گوشی موبایل را از صندوق عقب سرقت کردند و گریختند.

  • شروع تحقیقات

با این شکایت تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران تحقیقات در این پرونده را آغاز کردند. تنها سرنخی که پیش روی تیم تحقیق مطرح بود شماره پلاک پاترول بود که مالباخته موفق شده بود آن را یادداشت کند. کارآگاهان مالک خودرو را در شهرک اندیشه شناسایی کردند اما او گفت: چند وقت پیش تصمیم گرفتم ماشینم را بفروشم برای همین در روزنامه آگهی دادم که مرد جوانی نزد من آمد و مدعی شد که قصد خرید دارد.

پس از توافق بر سر قیمت، قولنامه فروش خودرو را تنظیم کرده و قسمتی از پول را به من پرداخت کرد. او پس از آن ماشین را تحویل گرفت و قرار شد تا مدارک خودرو را در روز تسویه حساب کامل و در زمان انتقال سند تحویلش دهم. مرد خریدار اما چند روز بعد نزد من آمد و مدعی شد از خرید خودرو منصرف شده است او حتی خسارت فسخ قرارداد را به من پرداخت کرد و خودرو را برگرداند.

  • دستگیری

در ادامه ماموران با کمک مالباخته به بررسی‌ آلبوم عکس مجرمان سابقه‌دار پرداختند و یکی از سارقان را به نام سعید شناسایی کردند. آنها پاتوق‌های احتمالی وی را زیرنظر گرفتند و ۲۷مرداد‌ماه سعید را در مخفیگاهش در اسلامشهردستگیر کردند. او وقتی شواهد را علیه خود دید لب به اعتراف گشود و ۲نفر از همدستانش به نام امیر و ناصر را معرفی کرد. وی گفت: یکی از اعضای گروه به‌نام امیر، وظیفه زاغزنی در داخل سالن فرودگاه را به‌عهده داشت. در حقیقت وظیفه‌اش این بود که سوژه‌ها را زمان ترخیص اموال شناسایی کند.

من و ناصر نیز با خودرو، در پارکینگ فرودگاه منتظر تماس امیر بودیم تا پس از اعلام مشخصات سوژه مورد نظر، آنها را تعقیب کرده و با تهدید اسلحه و تیراندازی دست به سرقت بزنیم. بعد از اعتراف این مرد سارق، مأموران ۲ همدست وی را ۱۲شهریور‌ماه دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنهاچندین دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد. به‌دنبال اعتراف آنها اسلحه جنگی غیرمجاز نیز در یک ساختمان مخروبه در منطقه شهریار به‌دست آمد.

سرهنک آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: با انجام تحقیق از متهمان، ۲ نفر از خریداران گوشی تلفن همراه مسروقه در خیابان جمهوری تهران و منطقه شهریار شناسایی شدند و ده‌ها گوشی تلفن همراه مسروقه از آنها کشف شد. همچنین متهمان اعتراف کردند که قصد سرقت‌های دیگر هم داشته‌اند که پس از دستگیری در اجرای نقشه‌هایشان ناکام مانده‌اند. به گفته وی، تحقیقات از این باند ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو