سرد و ناامیدکننده،مثل لیگ برتر کشتی ایران/به قلم:رضا وریجی

اختصاصی گروه رسانه ای پرش؛وقتی بعد از سالها صحبت از برگزاری لیگ دسته یک کشتی شد،همه اهالی کشتی به این عقیده بودند که لیگ برتر با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سالهای گذشته برگزار می شود و برگزاری لیگ دسته یک کمک می کند تا لیگ برتر فوق العاده تری را شاهد باشیم.

لیگ دسته یک شروع شد و تیمها به رقابت پرداختند.کیفیت نسبتآ خوبی را در این لیگ شاهد بودیم با آنکه بعد از سالها برگزار میشد.در پایان لیگ دسته یک سه تیم راه و شهرسازی گلستان،پتروشیمی بهشهر و شهربی نقطه ساری جواز حضور در لیگ برتر کشتی آزاد کشور را کسب کردند.  

با نزدیک شدن به مسابقات لیگ برتر همه اهالی کشتی خبر از آغاز لیگی قدرتمند می دادند،قرارداد ها چند برابر شد و تیم ها شروع به جذب کشتی گیران مطرح ایران و جهان کردند.در فصول گذشته لیگ بهترین کشتی گیران قرارداد ۳۰ تا ۴۰ میلیونی می بستند ولی با شروع این لیگ بستن قرارداد های بالای ۱۰۰ میلیون هم به گوش می رسید.در این بین تیم آرش زین بابل با بیشترین سروصدا،فعالیت خود را آغاز کرد.وقتی به کادرفنی و کشتی گیران این تیم نگاه می کردیم گویی تیمی از منتخب جهان دور هم جمع شده بودند.

بیمه رازی و ستارگان ساری که همیشه پای ثابت لیگ برتر بودند نیز فعالیت خودشان را برای حضور در لیگ آغاز کردند.از میان تیمهای لیگ یکی هم تیم شهربی نقطه ساری که به گفته مدیرعامل این تیم از سوی مسئولین حمایت نشد،توان شرکت در لیگ را پیدا نکرد و از حضور در این مسابقات کناره گیری کرد.

لیگ برتر قرار بود با حضور حداقل ۱۰ تیم برتر کشور شروع بکار کند که با نزدیک شدن به مسابقات تیمها از حضور در لیگ انصراف دادند و لیگ برتر کشتی ایران تنها با ۶ تیم آغار شد.حضور فقط ۶ تیم آن هم در سطح اول لیگ کشتی ایران جای تامل دارد ولی کشتی دوستان همچنان به لیگ برتر با حضور تیمهای آرش زین با آن ستاره ها و بیمه رازی همیشه قهرمان لیگ امیدوار بودند.

لیگ در۲ گروه سه تیمی آغاز شد.بیمه رازی،رعد پدافند و راه و شهرسازی گلستان در گروه یک و ستارگان ساری،آرش زین بابل و پتروشیمی بهشهر در گروه دو حضور داشتند.مطابق انتظار بیمه رازی صدرنشین گروه خود بود و در آن سمت هم آرش زین صدرنشین بود.بیمه رازی و راه و شهرسازی گلستان از گروه یک به مرحله نیمه نهایی صعود کردند و در گروه دو تیم پتروشیمی بهشهر که با یک اشتباه،جایگاه دوم را به تیم سه باخته ستارگان ساری تقدیم کرده بود حذف شد و آرش زین بابل و ستارگان ساری هم از این گروه به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

همه ما منتظر فینال جذاب میان آرش زین و بیمه رازی با آن قهرمانان نامی این دو تیم بودیم،که تصمیمی عجیب لیگ برتر را به شوک فرو برد.

آرش زین بابل با آنهمه هزینه و سروصدای اول لیگ و شانس اول قهرمانی لیگ برتر،انصراف داد.حسن آقاجانی مالک تیم آرش زین که دلیل این کار خود را بستن قرارداد های غیر واقعی و بالاتر از حق هر کشتی گیر می دانست گفت:از کشتی دلسرد شده ام و علاقه ای به ادامه حضور در لیگ ندارم.در این بین عملکرد ضعیف فدراسیون کشتی و سازمان لیگ در برگرداندن این تیم به لیگ که کمک بسیاری در پایین نیامدن سطح لیگ می کرد جای تعجب دارد.

آرش زین بابل انصراف داد و تیم های سه باخته ستارگان ساری و پتروشیمی بهشهر که هرکدام به نحوی از لیگ حذف شده بودند به مرحله نیمه نهایی صعود کردند و خود را در آستانه کسب مدال می دیدند.

فینال لیگ برتر کشتی ایران که ویترین لیگ برتر بود به سردترین شکل ممکن برگزار شد.همه بیمه رازی را قهرمان می دانستند زیرا تیمی توان مقابله با این تیم را در این مرحله نداشت.مسابقات فینال همزمان شد با استعفاء دسته جمعی اهالی فدراسیون کشتی که این اقدام نیز به سرد و بی روح شدن مسابقات فینال فزونی داد. از تعداد کم تماشاچیان تا برگزاری ضعیف مسابقات و مراسم اهدا مدال همه از نقاط ضعف این مسابقات بود.

بیمه رازی با گذشتن از سد راه و شهرسازی گلستان در مرحله نیمه نهایی و ستارگان ساری در فینال به راحتی به مقام قهرمانی رسید،ستارگان ساری و راه و شهرسازی گلستان هم به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

حال سوال این است،آیا کیفیت واقعی لیگ ایران این است که تیمی تنها با دو پیروزی در این لیگ مقام نائب قهرمانی را کسب کند؟

آیا عیار واقعی کشتی ایران اینجاست که فردی شروع به تیمداری کند و بعد خیلی راحت از لیگ انصراف بدهد؟

به نظر اگثر کارشناسان برگزارنشدن چنین لیگی بسیار بهتر از برگزار شدن آن بود.لیگ برتری که سطح آن حتی به لیگ دسته یک هم نرسید و جذابیت فینال لیگ دسته یک بسیار بالاتر از این لیگ بود.

برگزار کردن چنین لیگی با این سطح صدمه به کشتی و شخصیت کشتی ایران است چرا که جایگاه بالای این رشته را در بین کشتی دوستان تضعیف می کند.

و چه بهتر است این مسابقات را چنین بنامیم:مسابقات چندجانبه کشتی ایران.

آرزوی قلبی ما بازگشت کشتی،ورزش اول ایران زمین به دوران شکوفای گذشته است.به امید آینده ای درخشان برای کشتی ایران و لیگی سرشار از جذابیت برای کشتی دوستان.

به قلم:رضا وریجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو