سرانه فضای ورزشی مازندران جوابگویی استعدادهای مازنی نیست!

اختصاصی نسیم ورزش : سرانه فضای ورزشی مازندران جوابگویی استعدادهای مازنی نیست!/ مازندران سرشار از ورزشکاران مستعد می باشد نگاه مثبت و هدایت کننده به نونهالان، نوجوانان مازنی می تواند در جهت فوران استعدادهای ورزشی و شکوفا کردن آنها موثر باشد.

سرانه فضای ورزشی مازندران

ژن مردم مازندران به ورزش متمایل است ورزش در خون مردم این استان جاری و ساری است.

کشتی ورزش اول مازندران محسوب می شود ولی این به این معنا نیست که در رشته های ورزشی جوانان مستعد وجود ندارد.

مازندران به فراخور تفکیک شهرستانهای خود در تمامی رشته های ورزشی استعدادهای ناب و کشف نشده ای دارد که در این زمینه باید اقدامات کارشناسی شده ای صورت گیرد.

استعدادهای ورزشی در مازندران به خوبی هدایت نمی شوند به حال خود رها می شوند و سرانجام حجم بالایی از این پتانسیل ها به سادگی به هرز می رود.

همایش ها و ستادهای استعدادیابی در مازندران به خوبی نتوانسته است حق مطلب را ادا کند و بیشتر نمایشی می باشد.

استعدادیابی باید از حالت ستادی به صف تبدیل شود و در تمامی ابعاد خود توسط کارشناسان و مربیان حرفه ای شناسایی صورت گیرد‌.

نقش مربیان و کارشنلسان ورزشی در استعدادیابی ظرفیت های ورزشی که در آینده از نان ورزش مازندران و کشور دفاع جانانه ای میکنند موثر و کلیدی است.

در این راستا باید آموزش های حرفه ای به مربیان پایه داده شود تا طریقه استعدادیابی به صورت یکپارچه و هدفمند صورت گیرد.

هیاتهای ورزشی بایستی کمیته استعدادیابی خود را فعال نمایند تا به خروجی های مطلوبی از آن دست یابیم.

سرمایه گزاری مطلوبی  در حوزه استعدادیابی صورت نگرفته است و منابع اعتباری به خوبی تعلق نگرفته است تزریق و تخصیص اعتبارات مالی با نگاه دستیابی به منابع انسانی ورزشی و کشف استعدادهای ورزشی به منظور افزایش آمار قهرمانی ها ورزشی و تضمین امتداد موفقیت های ورزش مازندران فارغ از مسائل نمایشی و تبلیغی موثر واقع خواهد شد.

نقش موثر ورزش در رده های سنی پایه برای حفظ قهرمانی در آیندگان به خوبی تبین نشده است البته بخش اعظم آن   بخاطر نوع نگاه جامعه به ورزش و انتظار کسب موفقیت های لحظه ای می باشد که آینده محوری چندان جایگاه در ارزیابی مدیریتی در ورزش کشور ندارد.

سرانه ورزش مازندران جوابگوی سیل عظیم استعدادهای مازنی نیست و در برخی از شهرستانها سالن های ورزشی در شرایط مطلوبی قرار ندارند و برخی از اماکن ورزشی با وجود صرف هزینه های بالا تکمیل نشده است و جامعه ورزشی از آن بی نصیب مانده اند.

ورزش مازندران نیازمند افزایش سرانه ورزشی است که این خود مستلزم افزایش اعتبارات عمرانی ورزش مازندران می باشد که نمایندگان مجلس در اینخصوص باید رایزنی های خود را تقویت نمایند.

بی توجهی به استعدادهای ورزشی سلامت جامعه را تهدید خواهد کرد زیرا قهرمانان ورزشی بعنوان الگوهای موفق جامعه در نشان دادن مسیر صحیح به سایر جوانان موثر می باشد.

افزایش اماکن ورزشی نقش پر رنگی  در مبارزه با آسیب های اجتماعی و نشاط و شادابی جوانان خواهد داشت.

بی توجهی و رها کردن جوانان به حال خود سبب ساخت جامعه ای پرهیاهو و پرتنش خواهد شد.

ورزش مازندران با تدبیر و همراهی مسئولین و برنامه محوری خواهد توانست بیش از پیش بروز و ظهور کند و کارشناسان ورزشی کشور معتقدند استان مازندران کارخانه قهرمان پروری می باشد.

افزایش سرانه ورزشی مازندران ضرورت جامعه محسوب می شود که در ابعاد مختلف تاثیر چشمگیری در روند فعالیتهای آینده و توسعه استان خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو