سرانه فضای ورزشی دانش آموزی مازندران نصف میانگین کشوری است!!! /کمبودی به لحاظ تعداد معلمان تربیت بدنی نداریم

نسیم ورزش: مدیر تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران به وجود ۷۰ سالن ورزشی سقف کوتاه و بلند در آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: میانگین سرانه ورزشی دانش آموزی استان نصف میانگین کشوری است.Question20Mark22128

قربانعلی سهرابی  تعداد معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران را یکهزار و ۵۲۶ نفر اعلام کرد و افزود : کمبودی به لحاظ تعداد معلمان نداریم ، اما با مشکل ساماندهی آنان در مدارس مواجه هستیم.
وی به اهمیت برگزاری المپیاد ورزشی مدرسه اشاره کرد و گفت : سال پیش در یک هزار مدرسه استان مازندران المپیاد ورزشی برگزار شد.
سهرابی با بیان اینکه دانش آموزان منتخب در رشته های مختلف ورزشی در این المپیاد های مدرسه ای شناسایی می شوند، ادامه داد: هر مدرسه بر اساس ظرفیت و قابلیت فضای ورزشی ،رشته ورزشی را در قالب المپیاد برگزار می کند.
وی یکی از طرح های ملی ورزش در مدارس را انجام هشت رشته ورزشی از پایه دوم تا نهم عنوان کرد و گفت: به ترتیب از پایه دوم تا نهم ورزش ژیمناستیک، شنا، طناب کشی ، تنیس روی میز، دو میدانی ، بسکتبال ، والیبال و هندبال در مدارس انجام می شود.
مدیر تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مربیان این رشته های ورزشی آموزش های تخصصی را در این رشته فرا گرفته اند، اظهار داشت: طرح مدرسه قهرمان نیز از دیگر برنامه های ورزشی تربیت بدنی است.
سهرابی با اشاره به اینکه در این طرح اعضای تیم های ورزشی هر مدرسه به مراحل مسابقات شهرستانی و استانی راه پیدا می کنند، ادامه داد : طرح مدرسه قهرمان با هدف مشارکت و ارتقا فرهنگ گروهی در امر ورزش در حال اجرا است.
وی به برگزاری نرمش صبگاهی در تمامی مدارس استان مازندران در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: بر اساس دستوالعمل وزارتخانه تمامی دانش آموزان در مقاطع مختلف به طور همزمان در مدارس کشور نرمش صبحگاهی را به مدت پنج دقیقه با پخش موزیک تعیین شده از رادیو انجام خواهند داد.
سهرابی از برگزاری رقابت علمی و عملی معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت : این رقابت با هدف افزایش مهارت های علمی و عملی بین ۴۰۰معلم امسال برگزار می شود.
مدیر تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران کانون ورزشی به صورت درون و برون مدرسه ای را از دیگر برنامه های ورزشی مدارس عنوان کرد و گفت: در این طرح معلمان از فضای مدرسه در خارج از ساعت آموزشی برای برگزاری تمرینات و مسابقات ورزشی استفاده می کنند.
سهرابی به اهمیت شکل گیری جلسات شورای ورزش دانش آموزی مازندران و شهرستان ها و تشکیل هیات ورزش دانش آموزی اشاره کرد و بیان داشت: هیات ورزشی تمامی فعالیت های انجمن های ورزشی مدارس را تحت کنترل و نظارت دارد.
وی بر لزوم انجام بیمه ورزشی دانش آموزان تاکید کرد و بیان داشت: سال گذشته ۱۱هزار نفر از دانش آموزان استان مازندران تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند.
سهرابی به فعالیت شش مدرسه تخصصی ورزشی در شهرهای ساری و نکا اشاره کرد و اظهار داشت: این شش مدرسه ورزشی تخصصی در رشته های مختلف فعالیت های تخصصی را انجام می دهند.
مدیر تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران یکی از طرح های مهم ورزشی را پایگاه حرکات اصلاحی در مدارس عنوان کرد و گفت: این پایگاه برای انجام حرکات و نرمش ورزشی دانش آموزانی که دچار مشکلات نظیر پرانتز و ایکس پا، کجی ستون فقرات، صافی کف پا و یا گودی کمر هستند ، شکل می گیرد.
مدیر تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه پارسال ۲۵ تیم ورزشی با ۲۶۰ دانش آموز به مسابقات مختلف ورزشی کشوری اعزام شدند، گفت : ۹۳ دانش آموز مقام های اول تا سوم و ۱۰ تیم نیز مقام ممتاز کسب کردند.
وی با بیان اینکه امسال نیز ۱۶تیم ورزشی با ۱۴۴دانش آموز ورزشکار به مسابقات کشوری اعزام شدند، ادامه داد: ۹مقام اولی ، ۳۴مقام دومی و ۳۱مقام سومی کسب شد. مازندران ۵۴۰ هزار دانش آموز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو