سجادی: کی‌روش باید بماند

نسیم ورزش: معاون وزیر ورزش گفت:کی روش با فدراسیون فوتبال قرارداد چهار ساله دارد و تا کنون چیزی از استعفای وی به ما اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ نصرالله سجادی از اردوی تیم های ملی هندبال و تنیس روی میز بازدید کرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در خصوص این بازدید ها گفت: از روز سوم فروردین تقریبا تمام تیم های ملی ما به خصوص آن رشته هایی که باید در مسابقات کسب سهمیه المپیک حضور پیدا کنند در اردو هستند و ما نیز از این اردو ها بازدید می کنیم تا به هم خسته نباشید گفته باشیم و هم اگر نیاز به کمک هایی داشته باشند از لحاظ پشتیبانی آن ها را حمایت کنیم تا با آسودگی خاطر تمریناتشان را انجام دهند.

سجادی گفت: تا پایان هفته نیز سعی می کنیم هر روز از چند رشته بازدید کنیم و از نزدیک کار بچه های تیم ملی را ببینیم تا احساس کنند ما هم با تمام توان برای موفقیت کشورمان در کنارشان هستیم. درست است که کشور در تعطیلات نوروز به سر می برد ولی ورزش هیچگاه تعطیلی ندارد.

وی در خصوص دو بازدید خود از اردوی تیم های هندبال و تنیس روی میز گفت: تیم ملی هندبال به صورت جدی تمرینات خود را دنبال می کند. با صحبت هایی که با مسئولان این فدراسیون داشتم و با توجه به این که تیم در مسابقات انتخابی المپیک در این مرحله با وجود رقیبان قدرتمندی از اروپا زیاد شانس صعود ندارد، چند جوان به تیم اضافه شده تا در این مسابقات در کنار بزرگتر ها به کسب تجربه بپردازند که این اقدام از نظر پشتوانه سازی یک اقدام مناسب و خوب است تا ان شاء الله در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و درصورت انتخاب شدن ، در مسابقات قهرمانی جهان پیش رو بتوانند خوب ظاهر شوند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش همچنین در خصوص شرایط اردوی تیم ملی تنیس روی میز گفت: این تیم هم با جدیت تمام و با یک مربی و یک حریف تمرینی از کره شمالی زیر نظر سرمربی ایرانی ( لطف الله نسب ) تمرینات خود را دنبال می کند و امیدوارم این بچه ها هم بتوانند در مسابقات پیش رو خوب ظاهر شوند و یک سهمیه المپیک بخش مردان و یک سهمیه بخش بانوان را در مسابقات هنگ کنگ که فروردین برگزار می شود، کسب کنند.

وی در خصوص نحوه و روند فعالیت ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: با توجه به این که در آستانه این رقابت ها هستیم قطعا جلسات این ستاد حداقل یک بار در ماه برگزار می شود و در صورت صلاح دید رئیس و هر یک از اعضا، قابل افزایش است. در فروردین نیز این جلسه با حضور تمام اعضا برگزار می شود. امیدوارم این ستاد هم بتواند با همکاری فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک، پشتیبانی لازم را از تیم های ملی ایران داشته باشد تا ورزشکاران ما در مسابقات کسب سهمیه و در مرحله بعد در مسابقات المپیک و پارالمپیک خوب ظاهر شوند و برای کشورمان افتخار کسب کنند.

نصرالله سجادی در خصوص تفاهم نامه های مالی با فدراسیون های ورزشی گفت: همه فدراسیون ها به غیر از پنج فدراسیونی که با سرپرست اداره می شوند، تفاهم نامه مالی را با ما امضا کرده اند و امضای تفاهم نامه مالی این پنج فدراسیون را به بعد از انتخابات موکول کردیم ولی این به آن معنی نیست که این پنج فدراسیون بودجه ای دریافت نمی کنند بلکه آن ها هم با پیش بینی هایی که صورت گرفته است بودجه هایشان را دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۰۲ مجمع انتخابی و عمومی را برگزار کردیم، در مورد ادامه روند منظم برگزاری مجامع فدراسیون های ورزشی در سال جدید گفت:با جدول مجامع انتخاباتی، امسال مجموعا ۶ یا ۷ انتخابات، چه آن فدراسیون هایی که انتخاباتشان برگزار نشده و چه آن فدراسیون هایی که مدت ۴ سال مدیریتشان تمام می شود، داریم. مجامع عمومی و عادی آن فدراسیون هایی که به علت مسابقات مختلف در سال گذشته برگزار نشد را در دو ماه اول سال جدید و بقیه فدراسیون ها را نیز طبق روال در پایان سال ۹۵ برگزار می کنیم.

وی در پایان در مورد شرایط تیم ملی فوتبال و سرمربی پرتغالی این تیم گفت: خوشبختانه صعود تیم به مرحله بعدی مسابقات تقریبا قطعی است و تیم شرایط خوبی دارد و در بازی مقابل هند خیلی خوب ظاهر شد. امیدوارم در مسابقه پیش رو مقابل تیم عمان نیز با قدرت بازی کند تا با حداکثر امتیاز به مرحله بعد صعود کنیم و با تمهیدات و پیش بینی‌های لازم بتوانیم سهمیه مستقیم جام جهانی را کسب کنیم.

سجادی همچنین در خصوص ماندن یا نماندن سرمربی تیم ملی فوتبال و شایعاتی مبنی بر استعفای وی در روز دهم اردیبهشت گفت: کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران قرار داد چهار ساله دارد و از دید ما وی باید بماند و فدراسیون فوتبال در خصوص استعفای وی چیزی به ما اعلام نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *