ستایش برانکو و پرسپولیس توسط فرشاد پیوس

فرشاد پیوس ، پیشکسوت پرسپولیس گفت:پرسپولیس تیمی شده که از هر نظر عالی بازی می‌کند و آنها به خودباوری رسیده‌اند.

 

پیشکسوت پرسپولیس

فرشاد پیوس گفت: درباره تیم فعلی پرسپولیس هیچگاه شک نداشتم و ندارم که از تیم‌های بالای جدول خواهد بود و این تیم به قدری خوب شده است که تصور هر چیزی غیر از قهرمانی برای آن سخت است البته خطر همیشه در کمین تیم‌های خوب و پرطرفداری است که در بهترین شرایط قرار می‌گیرند و حضور در صدر جدول به معنی حرکت روی لبه تیغ است.
وی افزود: این درست که در چنین مواقعی که تیم‌ها روی نوار موفقیت هستند بسیاری حاشیه‌ها از بین می‌رود اما مشکلات و حاشیه‌های خاص دیگری می‌تواند بوجود آید و حفظ موقعیت را دشوار کند.
پیوس درباره اینکه بهترین آمار گلزنی در یک فصل هنوز به نام وی ثبت شده است، گفت: بازیکنان باید حرف مربی را گوش بدهند، تیم ببرد یا ببازد به پای همه آنها نوشته می‌شود و البته مربی پاسخگو است چون اختیار تصمیم‌گیری دارد. همیشه یکسری تصمیم‌ها برای بعضی نفرات خوشایند نیست اما یک تیم موفق نمی‌شود اگر نظم و انضباط در تمام مسائل آن وجود نداشته باشد.

در ادامه گفتنی است ، وی بازی را در تیم راه‌آهن آغاز کرد سپس به باشگاه شاهین پیوست، پس از آن به تیم نیرو هوایی و در سال ۱۳۶۴ بهپرسپولیس تهران رفت و بعد از سه سال به الاهلی قطر رفت و پس از یک‌سال باردیگر به پرسپولیس تهران بازگشت و فوتبال را در این تیم به پایان رساند.

فرشاد ۳۵ بازی ملی انجام داد و در این بازیها ۱۹ گل به ثمر رساند و به (مار زنگی) آسیا و فرشاد آقای گل مشهور بود.

او جزو ۱۴ نفری بود که در سال ۶۵ و هنگام بازی‌های آسیایی ۱۹۸۶ در اعتراض به کادر فنی تیم ملی، از این تیم استعفا داد. او در آبان ۶۷ بدون پس گرفتن استعفا به تیم ملی دعوت شد.

پس از حوادث مسابقه با تیم ملی فوتبال ژاپن در جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۲ از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل حمله به داور به مدت یک سال از کلیه دیدارهای بین المللی و ملی محروم شد.

بعد از خداحافظی از فوتبال، فرشاد به حرفهٔ مربیگری روی آورد و تا سال ۱۳۸۷ در پنج باشگاه تراکتورسازی تبریز، شموشک نوشهر، شهید قندی، هما تهران و برق شیراز به مربی‌گری پرداخت.

از موفقیت‌های فردی فرشاد پیوس می‌توان به ثمر رساندن بیست گل در لیگ فوتبال ایران در سال ۱۳۷۳ نام برد (البته یک گل هم به استقلال در آن سال زد که بازی را ۳بر صفر به سود استقلال اعلام کردندو آن گل به حساب نیامد). او با ۱۵۳ گل زده بهترین گلزن تمام ادوار پرسپولیس است. وی در یک سالی که در باشگاه قطری بازی کرد نیز در لیگ قطر به مقام آقای گل رسید.

او در سال ۱۳۶۶ با ۱۳ گل آقای گل تهران شد. همچنین در سال ۱۳۷۰ این عنوان را با ۱۶ گل تکرار کرد.

او همراه با پرسپولیس چند دوره قهرمان لیگ باشگاه‌های تهران و دو بار در سالهای ۱۳۶۶ و ۱۳۷۰ قهرمان جام حذفی ایران شد. ضمن اینکه همراه تیم ملی ایران قهرمانی بازیهای آسیایی ۱۹۹۰ و عنوان سوم جام ملتهای آسیا در سال ۱۹۸۸ را به دست آورد. او در این دو تورنمنت به ترتیب با ۴ و ۲ گل زده بهترین گلزن تیم ملی ایران بود.

او پس از حوادث شهرآورد سی و هشتم تهران در دی ماه سال ۱۳۷۳ شش ماه از حضور در میادین محروم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو