سبحان بخشی : اصناف را به شورای شهر ترجیح می دهم

اختصاصی پرش :سبحان بخشی با سابقه ۲۰ساله دراصناف ساری وسه دوره حضور بعنوان هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان که خود نیز رئیس صنف مصالح فروشان است در مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار گروه رسانه ای پرش از مشکلات اتاق اصناف و شهر ساری می گوید.

سبحان بخشی

عضو هیات مدیره اتاق اصناف ساری  برنامه ریزی در راستای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی با تکیه بر شفافیت و روان سازی نظام توزیع و تولید ارتقاءسطح خدمات رسانی به مردم و کاهش هزینه های مبادلاتی از تولید به مصرف با  رونق تولید و توزیع را از مهم ترین وظایف اتاق اصناف نام برد و تصریح کرد: اتاق اصناف بصورت عام وظیفه صدور پروانه کسب،تمدید و جابجایی را دارد اما بصورت تخصصی وظیفه اصلی اتاق اصناف رونق تولید و توزیع کالاست به طوری که با انجام راهکارهای مناسب این دو امر صورت پذیرد.اکثر مردم شاید به این عقیده اند که اصناف کار توزیع کالا را در دست دارد درصورتی که نصف واحدهای صنفی اتاق اصناف مربوط به واحدهای تولیدی و خدمات فنی است.متاسفانه در کشور کارایی اتاق اصناف  صرفا جهت صدور پروانه کسب،تمدید و جابجایی برای واحد های صنفی خلاصه می گردد  و علت آن حضور و حاکمیت مدیران ضعیف و سنتی در اصناف می باشد و شاهد این هستیم  که دراتاق اصناف در بحث رونق تولید و همگام سازی تولید و توزیع هیچ فعالیتی صورتی نمی گیرد.

وی در ادامه با مازاد دانستن واحد های صنفی در شهر ساری اظهار داشت:با توجه به جمعیت شهر ساری و وجود ۳۰ هزار واحد صنفی شاهد بیش از حد بودن این واحدها برای شهر ساری هستیم.این موضوع باعث پراکندگی خریداران و کاهش فروش واحدهای صنفی میشود و بدنبال آن افزایش قیمت ها را خواهیم داشت که با توجه به هزینه های ثابت و کاهش فروش،شهر ساری را نسبت به دیگر شهر ها،شهری  گران قرارداده است.درگذشته فاصله و سقف صنفی وجود داشت که با برداشتن آن شاهد افزایش چشمگیر واحدهای صنفی بودیم.تعداد واحد های صنفی باید با نیاز جامعه تناسب داشته باشد و مازاد بودن این واحدها میتواند به نظام تولید و عرضه و مصر ف کننده آسیب جبران نا پذیری وارد نماید.

بخشی ضمن اشاره به مشکلات  نظام تولید و توزیع در کشور بویژه  دربخش تولید افزود:متاسفانه بدنبال یک کار بزرگ و کلی نیستیم و نگاهمان به همین فعالیت جزئی است.شخصا عقیده دارم با ایجاد  پایگاههای تولیدی با  محصولات مشخص و تمرکز بر روی تولید و توزیع آن توسط واحدهای صنفی در استان می توان حرکت روبه جلویی را آغاز کرد ورونق فراوانی را  به واحدهای صنفی استان تزریق کرد و حمایت ویژه ای از مصرف کننده گان ایجاد نمود. اما متاسفانه مسئولین بدنبال چنین رویکردی نیستند.

بدلیل ارتباط بیشتر و در بین مردم بودن علاقمند به حضور در انتخابات مختلف هستم و از شکست ترسی ندارم

عضو هیات مدیره اتاق اصناف شهرستان ساری با اشاره به جایگاه نطارتی شورا نسبت به شهرداری تاکید کرد:دلایل مشکلات فراوان شهرداری ساری عدم نظارت درست شورای شهر بوده است.

سبحان بخشی با تاکید بر علاقه خود به حضور در انتخابات مختلف بیان داشت: در زندگی ام در انتخابات گوناگون شرکت کردم و علاقمند به رقابت با دیگران هستم و از شکست نیز  ترسی ندارم و اعتقاد دارم بعد از هر شکست اتفاق مثبتی در زندگی برایم رخ می دهد.

وی ادامه داد:تجربه حضور در ۲ انتخابات شورای شهر را دارم و به دلایل گوناگون نتوانستم وارد شورای شهر شوم و در حال حاضر عضو علی البدل شورای شهر ساری هستم و اگر شرایطی رخ دهد که بنده بخواهم وارد شورا شوم و با توجه به اینکه حضور در شورا و اتاق اصناف بطور همزمان منع دارد،من اتاق اصناف را به شورای شهر ترجیح می دهم و این کار را نمی پذیرم.ارتباطی که در اصناف با مردم وجود دارد در شورای شهر وجود ندارد و این موضوع باعث خرسندی بنده است.

بخشی در ادامه تصریح کرد: بدون تعارف بگویم اگر دوستان عضو شورا از ما دلگیر نشوند  باید عرض نمایم فضای نظارتی و عملکردی شورای شهر ساری مناسب نیست و وظیفه اش بعنوان یک جایگاه نظارتی بر شهرداری ساری را به درستی انجام نداده است.با توجه به اینکه کار های مثبتی در شهر ساری از منظر عام صورت پذیرفت هر چند از لحاظ تخصصی در خصوص عملکرد شهرداری حرف فراوان است ،شورای شهر ساری می توانست با نظارت و دقت بیشتر از حواشی بوجود آمده پیرامون شهرداری ساری جلوگیری کند که شاهد این موضوعات نباشیم و در بعضی مواقع شورای شهر تنش هارا افزایش نیز می داد.نارضایتی های فراوانی را از شهرداری ساری شاهد هستیم و هیچ فردی پاسخگوی علت جذب نیروی کاذب در شهرداری ساری نیست.قطعا بعد از روی کار آمدن شهردار بعدی شاهد تعدیل نیرو در شهرداری ساری هستیم که این موضوع جفای بزرگی به آن کسانی است که ذرحال غعالیت در این شغل های حبابی هستند.هر چند که و ظیفه شورا و شهرداری ایجاد شغل نیست. شورا و شهرداری برای کمک به این معضل بزرگ اجتماعی می توانست  دست به رونق بنگاههای تولید ی در ایجاد اشتغال بزند نه اینکه بیش از ۷۰۰۰۰ نیرو را جذب کند که اکثر  این عزیزان هم همیشه دغدغه عدم دریافت حقوق  و اخراج را دارند وبعد از چندین سال سابقه نمی توانند بعنوان نیروی کاربلد جذب بازار کار شوند. و عملا ظلم فراوانی نیز به این نیروها انجام پذیرفت.

این مقام مسئول با اشاره به فراخوان ثبت نام برای انتخاب شهردار ساری از سوی شورای شهر اظهار کرد:این فراخوان توهین به شعور تمام ساروی ها است و در صورتی که گزینه های شهرداری ساری مشخص است انتشار فراخوان برای سمت شهردار ساری یک بازی بی نتیجه وسر کار گذاشتن بیش از سیصد هزار ساروی  است. البته بنده هم در پاسخ به سر کار گذاشتن همشهریانم به نمایندگی از آنان  با دو پیش شرط متقاضی شهردار شدن شهر ساری هستم. اگر علاقمند به شنیدن پیش شرط می باشند بنده آنهارا اعلام نمایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو