ساداتی رئیس هیات شطرنج جویبار خبرداد: بی توجهی مسئولین به قهرمانان شطرنج در جویبار / خبرنگار: محمدرضا فولادی

اختصاصی پرش: سید عبدالله ساداتی رئیس هیات شطرنج شهرستان جویبار در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار هفته نامه پرش از تاثیرات مثبت شطرنج گفت: ورزش شطرنج به ورزش فکر و اندیشه معروف است و مهمترین فایده شطرنج در زندگی هر شخص این است که شخص می آموزد که در زندگی برای انجام هر کاری ابتدا فکر کند و سپس گام بردارد و حتی ما امروزه در بسیاری از موارد از سوی پزشکان شاهد هستیم که افرادی با آلزایمر دست و پنجه نرم میکنند و از عدم تمرکز کافی برخوردارند ورزش شطرنج توصیه میشود.
وی افزود: این نشان از تاثیر شطرنج در درمان بیماری های متفاوت است و باید اضافه کنم که در شهرستان جویبار شطرنج بازانی را داریم که در رشته های پزشکی و دارو سازی مشغول تحصیل هستند.
ساداتی از اقداماتی که تاکنون برای شطرنج جویبار انجام داه است گفت: در ابتدا فقط از یک اتاق که در طبقه فوقانی سالن فرهنگیان واقع است برخوردار بودیم و فقط ده صفحه مهره و دو ساعت مسابقه در اختیار داشتیم و شروع به کلاسداری شطرنج کردیم و با دست خالی مسابقاتی را برگزار کردیم و از محل درآمدمسابقات تعداد صد و بیست صفحه مهره و بیست ساعت شطرنج را تهیه کردیم اما در حال حاضر تعداد هفتاد ورزشکار شطرنج در شهرستان مشغول به فعالیت هستندو در این سال ها به اقرار اکثر شطرنج بازان استان و مسئولین استانی جویبار رشد چشمگیری را داشته است به گونه ای که پا به پای شهرهای شطرنجی استان در حال پیشرفت است.
وی از وجود مقام های برتر شهرستان در سطح استان و کشور خبر داد و گفت:در رده سنی زیر ۶ سال مقام های دومی و سومی استان، مقام اول استانی در رده زیر ۸ سال و نائب قهرمان در رده های سنی ۱۰ و ۱۲ سال از شهرستان جویبار هستند که نشان از آینده روشن شطرنج جویبار است.
سید عبدالله ساداتی در ادامه افزود: شطرنج جویبار پتانسیل قهرمانان بین المللی را نیز دارد چنانچه هم اکنون سیده فاطمه ساداتی مدت چهار سال قهرمان کشور شد و مقام های آسیایی نیز در مسابقه شطرنج برق آسا کسب کرد ولی بعید میدانم کسی از مسئولین از وجود چنین قهرمانانی با خبر باشند.
رئیس هیئت شطرنج جویبار مشکل مالی را از اصلی ترین مشکلات شطرنج جویبار دانست و در این رابطه گفت: سال گذشته حتی یک عدد مهره را از استان درخواست نکردیم و در سال گذشته از هیئت استان تعداد پنج ساعت شطرنج را درخواست نموده و حتی در این سال ها از اداره ورزش و جوانان جویبار کمکی به ورزش شطرنج نشده است.
وی افزود: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جویبار برای مسابقات ریتد کشوری در سال جاری به شطرنج جویبار کمک کرد.
رئیس هیئت شطرنج شهرستان جویبار در انتها با بیان اینکه این حق کشتی جویبار است تا چنین توجهی به آن شود، گفت: نه فقط ورزش شطرنج بلکه سایر رشته های ورزشی نیز شرایط مشابه شطرنج دارند و زیر سایه ورزش کشتی قرار دارند و کسی از آحاد جامعه، جویبار را به سایر ورزش ها نمیشناسد در حالی که در سال های اخیر ورزش هایی نظیر کاراته،تکواندو،شطرنج، و… افتخارات بسیاری را برای استان و کشور کسب کردند اما دریغ از کمی توجه نسبت به این ورزشکاران و باید قبول کنیم اگر تنها یک درصد از میزان توجهی که به رشته کشتی شده است به سایر رشته های ورزشی میکردند پیشرفت های قابل توجهی در این رشته های ورزشی جویبار شاهد بودیم.
وی درپایان گفت: امیدواریم شطرنج و سایر ورزش های جویبار بتوانند خودشان را از زیر سایه کشتی خارج کنند و قدم به قدم با کشتی پیشرفت جویبار را در عرصه های کشوری و جهانی رقم زنند.

خبرنگار: محمدرضا فولادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو