ساخت ۲ کورت اسکواش در مازندران آغاز شد

ساخت ۲ کورت اسکواش روز شنبه با حضور رئیس فدراسیون اسکواش ایران در مازندران آغاز شد.

ساخت 2 کورت اسکواش

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، این ۲ کورت یکی در مدرسه بنت الهدا شهر بهشهر و دیگری در روستای بادله شهرستان میاندرود ساخته می شود .
رئیس فدراسیون اسکواش ایران ساخت کورت در مدرسه قرآنی بنت الهدا بهشهر را دومین کورت دانش آموزی پس از کرمان در کشور اعلام کرد و گفت : فدراسیون استعداد یابی رشته ورزشی اسکواش را در بین دانش آموزان مورد توجه جدی قرار داده است.
مسعود سلیمانی با اشاره به اینکه سن ۹ سال برای پسران و ۱۱سال برای دختران بهترین سن برای رشته ورزشی اسکواش است، خاطر نشان کرد: همسو با این رویکرد ، هیات های اسکواش تفاهم نامه های متعددی را با آموزش و پرورش استان های کشور منعقد کردند.
رئیس فدراسیون اسکواش ایران با اشاره به اینکه فدراسیون در تجهیز و امکانات ورزشی به هیات ها کمک می کند، گفت : اسکواش رشته نوپایی در کشور است که نیاز به حمایت آحاد مردم به ویژه رسانه ها دارد.
وی تعهد تامین تجهیزات ورزشی برای کورت دانش آموزی بهشهر را داد و افزود : هر چند شرایط مالی دولت نامطلوب است ، اما ورزش با حمایت خیرین و علاقه مندان به ورزش رشد و پیشرفت می کند.
سلیمانی بر لزوم گسترش رشته ورزشی اسکواش در روستاهای کشور تاکید کرد و بیان داشت: امروز ساخت کورت اسکواش به روستاهای کشور راه یافته است و روستاییان با همت خود به کمک این رشته ورزشی آمدند.
وی با بیان اینکه ساخت کورت اسکواش با کمترین هزینه ساخته می شود، افزود : امروز اسکواش رشته ورزشی شیک اما کم هزینه در جامعه شناخته شده است.
وی برگزاری دوره های آموزشی مربیگری و مسابقات ورزشی را دیگر تعهدات فدراسیون برای حرفه ای شدن این رشته ورزشی در استان های کشور معرفی کرد و گفت: به طور یقین دوره های آموزشی مربیگری رایگان را برای معلمان رشته تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان های مازندران را برگزار خواهیم کرد.
در حال حاضر هشت کورت اسکواش در مازندران فعال است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *