زیرساخت های ورزش گلف نه تنها در مازندران بلکه در کشور بسیار ضعیف است

اختصاصی پرش: زیرساخت های ورزش گلف نه تنها در مازندران بلکه در کشور بسیار ضعیف است/گلف یا گوی‌چال یکی از بازی یا ورزش فضای آزاد است که در آن بازیکنان به‌طور فردی یا تیمی به‌وسیله چوبهای گوناگون ویژه‌ای توپ گلف را درون حفره ای در زمین می‌اندازند.

زیرساخت های ورزش گلف

در آیین‌نامه بازی گلف این بازی را اینگونه تعریف کرده‌اند:گلف پرتاب یک توپ از نقطه نخست بازی به درون یک حفره است که بوسیله یک یا چند ضربه پیاپی و بر طبق قانون‌های ویژه‌ای صورت گرفته باشد.خاستگاه گلف سرزمین اسکاتلند است.

این بازی از چندین سده پیش در بریتانیا بازی می‌شده‌است. اولین زمین گلف ایران در شهر مسجد سلیمان توسط انگلیسی‌هاانحصارا برای پرسنل خود پایه‌گذاری شد و پس از خروج انگلیسی‌ها به ایران واگذار شد اولین زمین چمن گلف کشور ایران در مجموعه ثامن شهر مشهد احداث گردید.

اکثر جامعه،گلف را ورزشی برای قشر مرفح جامعه می دانند و بخش عام جامعه حتی با  آن آشنایی ندارند. استان مازندران با سرسبزیش قطعا می تواند پایگاه خوبی برای این ورزش باشد و این موضوع سبب جذب توریست ورزشی در استان شود.

وحید شمس رئیس هیات گلف مازندران در مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار پرش تصریح کرد:در زمان شروع بکار در این رشته ۵ ورزشکار فعالیت می کردند و شرایط خوبی وجود نداشت.گلف ورزشی خاص است که هرکسی به آن مراجعه نمی کنند و در تصورات مردم این ورزش بسیار گران است.اما این ورزش زیاد هم گران نیست و در رشته مینی گلف می توان با مبلغ پایینی از این ورزش لذت برد.زمین گلف بسیار فضای آرامش بخشی دارد و می توان با حضور در آن در کنار فعالیت ورزشی فضای آرامی را تجربه کرد.

وی در ادامه افزود:فضای زمین گلف بسیار وسیع است و همین موضوع باعث کمبود زمین های گلف در استان و حتی کشور است.زیرساخت و امکانات نیاز اصلی هر ورزشی است و ما در گلف شاهد این موضوع نیستیم.اداره ورزش و جوانان مازندران و هیات گلف استان تمام تلاش خود را برای ایجاد زمین های گلف در استان دارد اما متاسفانه موانعی وجود دارد.هیات گلف استان در ساری زمین مینی گلفی را در جاده فرح آباد در اختیار دارد که فعالیت های هیات در این زمین صورت می گیرد.ایجاد زمین مینی گلف به سبب وسعت کمتر آسان تر است و این موضوع باعث شد تا چند زمین دیگر مینی گلف هم در استان شروع بکار کنند.

شمس در پایان بیان داشت:هیات گلف استان بارها به شهرداری ها و بویژه شهرداری ساری پیشنهاد ایجاد زمین مینی گلف را در فضای پارک ها داده است اما تا بحال متاسفانه این امر صورت نپذیرفته است.زمین گلف بواسطه چمن و سبز بودنش فضایی بسیار زیبا دارد و می تواند حتی به زیبایی پارک ها و فضای شهری کمک کند بعلاوه اینکه جامعه نیز می تواند با این ورزش زیبا آشنا شود و از آن استفاده کند.امیدواریم در آینده شاهد این موضوع باشیم./رضا وریجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو