زورگیر شیطان‌صفت طعمه‌هایش را در بیابان رها می‌کرد

 

نسیم ورزش: مجرم سابقه‌دار پس از ربودن زنان و دختران پول‌ها و طلاهایشان را سرقت می‌کرد و وقتی موفق به اجرای نقشه شومش نمی‌شد، طعمه‌هایش را در بیابان رها می‌کرد.

تحقیقات پلیس آگاهی تهران برای دستگیری این مرد اواسط شهریورماه آغاز شد. نخستین شاکی دختر جوانی بود که مرد شیطان‌صفت به بهانه ازدواج او را فریب داده و پس از ربودن او، دست به سرقت پول‌ها و طلاهایش زده بود.

او در تحقیقات به مأموران گفت: مدتی قبل با جوانی به نام ناصر آشنا شدم و او به من پیشنهاد ازدواج داد. ناصر می‌گفت که مجرد است و وضعیت مالی خوبی دارد تا اینکه یک روز سوار بر پژو ۲۰۶ به دیدنم آمد و خواست سوار ماشین شوم تا با هم حرف بزنیم.

من که تازه با او آشنا شده بودم، سوار نشدم و در همین هنگام او پیاده شد و به من حمله کرد و به زور مرا سوار ماشین کرد و به راه افتاد. او مرا به بیابان‌های اطراف تهران برد و درحالی‌که وحشت کرده بودم، همه طلاها و پول‌هایم را گرفت و همانجا رهایم کرد و رفت.

  • پرونده‌های مشابه

با این شکایت، تحقیقات کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری زورگیر خشن شروع شد. در ادامه مأموران متوجه شدند که چند شکایت مشابه دیگر نیز از مردی به نام ناصر که با یک پژو۲۰۶ سفید به شکار طعمه‌هایش می‌رفت ثبت شده است.

بررسی‌ها نشان می‌داد که در همه این شکایت‌ها ناصر به بهانه ازدواج یا مسافرکشی، دختران جوان را سوار خودروی خود کرده و پس از انتقال آنها به بیابان، همه پول‌ها و طلاهایشان را دزدیده و وقتی موفق به اجرای نقشه شومش نشده، آنها را همانجا رها کرده است.

یکی از شاکیان گفت: تازه از محل کارم در اسلامشهر بیرون آمده بودم که یک پژو۲۰۶ سفید مقابلم توقف کرد. تصور می‌کردم که مسافربر شخصی‌ است و سوار شدم اما در بین راه راننده تغییر مسیر داد و به سمت جاده خاکی که به بیابان‌های اطراف شهر منتهی می‌شد، رفت.

وقتی اعتراض کردم با چاقو تهدیدم کرد و گفت که اگر سر و صدا کنم، مرا می‌کشد. وقتی به محلی خلوت رسیدیم، مرد جوان مرا به باد کتک گرفت و ۶۰۰هزار تومان پول نقد و همه طلاهای همراهم را سرقت کرد.او قصد آزار و اذیت مرا داشت اما در برابرش مقاومت کردم و وقتی موفق به اجرای نقشه‌اش نشد مرا در وضعیتی نامناسب در بیابان رها کرد و رفت. در آن لحظات شرایط وحشتناکی داشتم و سرانجام با کمک رهگذران توانستم لباس تهیه کنم و به خانه برگردم.

دختر جوان دیگری که او هم در دام ناصر گرفتار شده بود مدعی بود که مرد جوان به بهانه خواستگاری وی را فریب داده و پس از اینکه او را به بهانه تفریح سوار ماشین کرده به بیابان‌های اطراف تهران برده و همه ۲میلیون تومان طلایی را که همراهش بود، به سرقت برده است. این دختر جوان نیز وقتی از انگیزه مرد شیطان‌صفت باخبر شده، در برابرش مقاومت کرده و متهم در شرایطی نامناسب او را در بیابان رها کرده بود.

  • سرنخ مهم

اطلاعاتی که شاکیان درباره خودروی متهم و شماره پلاک آن در اختیار پلیس قرار دادند، کارآگاهان را به مردی به نام مهدی، ۳۰ساله رساند که پیش از این بارها به جرم زورگیری و اخاذی با چاقو، ضرب و جرح عمدی، شرکت در نزاع دسته‌جمعی، سرقت و جعل عنوان دستگیر شده و به زندان افتاده بود. محل زندگی این مرد که متاهل و دارای همسر و فرزند است در منطقه یافت‌آباد شناسایی شد و مأموران با کمین در این محل، او را سوار بر خودروی پژو۲۰۶ سفیدرنگ شناسایی کردند. مرد جوان وقتی در محاصره پلیس قرار گرفت سعی کرد با رها کردن خودرو و درگیری با مأموران فرار کند اما موفق نشد و پس از دستگیری به اداره آگاهی منتقل شد.

سرهنگ احمـد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران گفت: متهم وقتی در برابر شاکیان قرار گرفت، از سوی همه آنها شناسایی شد و به جرم خود اعتراف کرد. به گفته وی، از آنجا که احتمال می‌رود افراد دیگری نیز قربانی این مرد شده باشند، قاضی پرونده مجوز انتشار عکس بدون پوشش چهره او را صادر کرده و شاکیان احتمالی می‌توانند برای شکایت به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *