زخم چانه به‌جای آنفلوانزا فراگیر شد

نسیم ورزش: درحالی‌که خبرگزاری ایرنا از بازداشت متهمان واقـعه بـیـمارستان خمینی‌شهر اصفهان خبر داده بود خبرگزاری ایسنا یکشنبه به نقل از رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گزارش داد، پیرو احضار پزشک و پرستار متخلف در پرونده تخلف پزشکی در یکی از بیمارستان‌های خمینی‌شهر، این دو نفر در دادسرا حضور یافتند اما هنوز فردی را در رابطه با این موضوع بازداشت نکرده‌ایم.

 

ایرنا یکشنبه شب به نقل از معاون دادستان خمینی‌شهر گزارش داده بود، متهمان که یک پزشک و یک پرستار هستند پس از تفهیم اتهام بنا به دستور مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی، روانه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.

جمعه ششم آذر، پسر بچه‌ای به‌نام صدرا زاهدپور به‌دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر مراجعه و به‌صورت سرپایی و با بخیه زدن محل جراحت درمان می‌شود اما به‌دلیل ناتوانی خانواده این کودک برای پرداخت هزینه درمانی، پزشک و پرستار اقدام به باز کردن بخیه‌های کودک و از درمان وی ممانعت می‌کنند.

پیش از این، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه تخلف کادر پزشکی بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر به‌طور جد از سوی این دانشگاه در حال پیگیری است، تصریح کرد؛ پزشک و پرستار دخیل در این اتفاق با حکم رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلیق شده‌اند.

وزیر بهداشت هم پیش از این وعده داده بود تا ظهر یکشنبه سعی می‌کند جزئیات این اتفاق تلخ را در بیاورد. اما آقاجانی معاون او دوشنبه اعلام کرد در حال عزیمت به اصفهان است. به‌گفته وی از سوی وزارت بهداشت ۲تیم نظارتی ارشد به اصفهان اعزام شدند تا این موضوع را در دانشگاه علوم پزشکی مربوطه مورد کارشناسی دقیق قرار دهند.

آقاجانی با اشاره به کارشناسی‌های صورت گرفته در این زمینه، افزود: شخصا همراه مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت عازم اصفهان هستیم تا نتایج اقدامات تیم نظارتی را مورد بررسی قرار دهیم تا به این ترتیب اگر قصوری رخ داده، مطابق قانون با خاطیان برخورد لازم صورت گیرد.

در این رابطه، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: با تمام کادر درمانی بیمارستان مذکور به‌همراه تمام مسئولان حوزه سلامت اصفهان ازجمله خمینی‌‌شهر و مسئولان مرکز بهداشت این شهر به‌همراه خانواده بیمار مصاحبه خواهد شد، زیرا این رخداد تلخ در طول تاریخ خدمات پزشکی کشورمان تأسف‌بار بوده است.

سرپرست فنی سازمان نظام پرستاری هم از اعزام تیم فنی سازمان نظام پرستاری به این بیمارستان برای تهیه گزارش مستند از این حادثه خبر داد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی اتفاق رخ داده در بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان را فاجعه خواند و از تعلیق پزشک و پرستار متخلف این پرونده خبر داد.

فتاحی گفت: این موضوع حادثه نیست، فاجعه‌ای است که فکر می‌کنم به‌دلیل کم‌اندیشی و بی‌خردی کادر درمان اتفاق افتاده است؛ آن هم در بیمارستان دولتی. وی افزود: حتی در بیمارستان خصوصی هم پزشک در درمانگاه و اورژانس هیچ رابطه مالی با بیمار ندارد. در این فاجعه نیز این موضوع جزو ابهامات قضیه است.

  • شوخی، شوخی جدی شد!

درحالی‌که در خبرهای اولیه بیمار این واقعه یک دختر ۴ساله گزارش شده بود دیروز عکس و نام او منتشر شد که نشان می‌دهد بیمار یک پسر بچه ۵ساله بوده است. سجاد رضوی، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: امیدواریم تمام این اتفاق تلخ فقط یک خواب باشد. در صحبت‌های اولیه‌ای که با پزشک مربوطه داشتیم وی عنوان کرده بود که به‌شوخی گفته است بخیه را بکشند و این سؤال پیش می‌آید که چرا پرستار آن را اجرا کرده است، زیرا براساس قوانین، پرستار می‌تواند دستورات پزشکی را که به‌ضرر سلامت بیمار باشد به سوپروایزر و یا رئیس بیمارستان گزارش دهد و آن کار را انجام ندهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *