رییس کمیته ملی المپیک:تاکنون هفت گروه ورزشی ایران به ریو اعزام شده اند

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تاکنون هفت گروه ورزشی در قالب ٢٣ ورزشکار از مجموع ۶۴ ورزشکار اعزامی ایران به المپیک ۲۰۱۶ ریو راهی دهکده بازی ها شدند.

رییس کمیته ملی المپیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، کیومرث هاشمی روز یکشنبه گفت:بر این اساس، ورزشکاران رشته های والیبال، تیراندازی با کمان، تیراندازی، تنیس روی میز و قایقرانی به ریو اعزام شده اند.
وی افزود: تا آخر هفته همه ورزشکاران به دهکده بازی ها اعزام می شوند.
رئیس کمیته ملی المپیک درباره پیش بینی کسب مدال توسط وزرشکاران در این دوره از بازی ها گفت: از نظر کسب مدال امیدواری ها زیاد است اما فراموش نکنید المپیک عرصه لحظه ها است و ورزشکاران ما نسبت به دوره قبل تجربه بیشتری دارند.
هاشمی اظهار امیدواری کرد که موج خوبی با مدال احتمالی از سوی ورزشکاران ما در رشته تیراندازی در هفته اول بازی ها ایجاد شود.
وی درباره تصمیم اخیر کمیته بین المللی المپیک مبنی بر حذف نشدن کاروان ورزش روسیه ااز المپیک ریو گفت: این تصمیم درستی بود، ضمن آنکه حق نبود که این اتفاق رخ بدهد به هر حال حضور این کشور در المپیک تاثیر گذار است و به کیفیت رقابت ها هم کمک می کند.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو ۵ آگوست – ۱۵ مرداد ۱۳۹۵- با مشارکت ۱۰هزار۵۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۲۰۵ کشور در ۴۴ ماده از ۲۸رشته ورزشی و با حضور سران و مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی در برزیل آغاز می شود.
از ایران ۶۴ ورزشکار در ۱۴رشته ورزشی کسب سهمیه کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *