رییس هیات شطرنج استان مازندران: شطرنج استان نیاز به نگاه ویژه دارد / خبرنگار: گلناز قدمی

اختصاصی گروه رسانه ای پرش/ با بی توجهی به بازی فکری چون شطرنج همچنان شطرنج بازان تلاش خود را چند برابر میکنند تا از سوی مسولین دیده شوند و پر قدرت رقیبان را از میان بر دارند.

به گزارش خبرنگار گروه رسانه ای پرش،محمد علی نژاد رییس هیات شطرنج مازندران در رابطه با وضعیت فعلی شطرنج در استان گفت:درمسابقات جام شهر ها  برای اولین بار۳۱ تیم از ۱۷ شهرستان حضور داشتند، درامتداد کسب مقام شهرستان ها تیم اندیشه مبین از شهرستان ساری مقام اول را کسب کرد و در جایگاه دوم و سوم به ترتیب بهشهر و بابل بودند و در جایگاه چهارم تیم چالوس جای گرفت.در آینده نیز مسابقات دهه مبارک فجر را که در استان تهران و گیلان برگزار میشود را در پیش رو داریم.

رییس هیات شطرنج مازندران تصریح کرد: تنها مساله ای که باعث نگرانی این رشته ورزشی میشود کم توجه بودن به این رشته ورزشی است، تمامی فعالیت های حال حاضر هیات شطرنج استان مازندران با کمک خیرین و اسپانسر ها صورت میگیرد.

در ادامه علی نژاد افزود: یکی از اصلی ترین مشکل هیات شطرنج استان مازندران نداشتن ساختمان اختصاصی جهت برگزاری مسابقات این رشته ورزشی است که هزینه های زیادی را به هیات استان تحمیل میکند و ما مجبور به اجاره برای برگزاری مسابقات در هتل ها و رستوران ها هستیم. باشگاه های خصوصی هم حاضر به در اختیار گزاشتن فضای خود برای انجام مسابقات نیستند.امیدواریم با نگاه ویژه تر به این رشته ورزشی فکری شاهد مشکلات این چنینی نباشیم و بتوانیم راحت تر در این رشته در سطح استان فعالیت و خدمت رسانی کنیم.

خبرنگار: گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو